anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący otrzymal zwrot bez kontaktu allegro z kupującym

MaksRhoades
#8 Zapaleniec#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Witam, przychodzę z niemiłą dla mnie sytuacją ponieważ kupujący po otrzymaniu produktu utworzył dyskusję( produkt był  taki sam jak w ogłoszeniu nic innego nie było) i napisał że chce zwrot odpisałem ze jak iż jestem osobą prywatną nie muszę go uznac.Kupujacy po tych słowach zaczął pisać ze produkt nie jest orginalny itp. Po czym odpisałem ze produkt zgadza się z ogłoszeniem i w 100 % jest orginalny. Po 2 dniach kupujący zakończył dyskusje, myślałem  że wszystko ok i po sprawie po czym dostaje maila że allegro uznało wniosek kupującego.Allegro nawet nie podjęło próby kontaktu. Czuję się oszukany ponieważ produkt byl zgodny z opisem i teraz muszę zwrócić pieniądze i zostanę bez produktu a nie był to produkt tani ponieważ był za parę set złotych. Czy da się odzyskać produkt lub nie zwracać pieniędzy?

oznacz moderatorów
35 ODPOWIEDZI 35

mikeza
#20 Guru#

jeżeli kupujący nie jest w stanie udowodnić swojego stanowiska w kwestii braku oryginalności zakupionego produktu to nie ma podstaw, żeby allegro obciążało Cię jakimikolwiek kosztami. Skoro brałeś udział w dyskusji, rzeczowo odpowiadałeś to moim zdaniem nie masz się czego obawiać. Jesli allegro chce oddać gościowi pieniadze z własnej kieszeni to niech oddaje. On musiał złożyć wniosek do Allegro Protekt i przyznali mu rekompensatę, musisz tylko przypilnować, żeby nie doliczyli Ci tej kwoty do rachunku, allegro może to zrobić ,ale może również wypłacić te pieniądze z własnej puli. Ciekaw jestem jak to się skończy.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

MaksRhoades
#8 Zapaleniec#

Przed chwilą dostałem maila z Allegro protekt  że uznali.Czuje się oszukany ponieważ straciłem produkt za 400 złotych i jeszcze muszę oddać to 400 złotych 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

uznali jego wniosek, ale czy napisali, że obciążają Twoje konto ? Mojemu klientowi też ostatnio dali rekompensatę, ale zapłacili z własnej kieszeni.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

MaksRhoades
#8 Zapaleniec#

Tak, na saldzie allegro mam  kwotę  na minusie 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Po 2dniach od otwarcia dyskusji dostaje możliwość złożenia wniosku do Allegro Protect pomimo że ty brałeś udział w dyskusji>dziwna sprawa. Ciekawe co mają moderatorzy do powiedzenia, pewnie dziś już nikt nie odpowie ale szukam drugiego dna, nie słyszałem żeby po 2dnaich jak sprzedający odpowiada dawali rekompensatę: @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

MaksRhoades
#8 Zapaleniec#

Kupujący zakończył dyskusje 12 grudnia a teraz dostaje wiadomość od allegro 

oznacz moderatorów

MaksRhoades
#8 Zapaleniec#

Screenshot_20221223-225722_Gmail.jpg

oznacz moderatorów

MaksRhoades
#8 Zapaleniec#

Odpowiadałem w miarę możliwości ale nie trwało to więcej niż 6 godzin 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

na razie spokojnie czekaj, przez święta nikt tu raczej nie wpadnie z moderatorów, ale potem powinni się wypowiedzieć w tej sprawie i mam nadzieję, że Ci pomogą. Skoro nie unikałeś kontaktu, produkt był zgodny z opisem to nie ma podstaw, żeby obciążyć Cię kosztami Allegro Protekt.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

MaksRhoades
#8 Zapaleniec#

Screenshot_20221223-230714_Opera.jpg

oznacz moderatorów

MaksRhoades
#8 Zapaleniec#

Kupujący oznaczył jako rozwiązaną.  Dobra  to poczekam na pomoc moderacji 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@MaksRhoades napiszę Ci co ja bym zrobił. W przypadku gdybym został obciążony koniecznością zwrotu pieniedzy Allegro skompletowałbym wszelką dokumentację i zgłosił się na Policję.

Wszystko zależy od tego czy masz "testículos" i jesteś zawzięty czy dasz się przedmuchać.
To kwestia charakteru, samozaparcia i podejścia.

Dopóki ludzie będą bierni i nie zrobią nawet kroku dopóty będą takie akcje.

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

nie uważam się za faceta bez cojones ale przy drobnych sprawach odpuszczam bo cenię swój czas i nerwy ale przy sprawie za kilkaset złotych bym walczył, tym bardziej że kupujący wydaje się być chytrym cwaniaczkiem 

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

wcale mu się nie dziwię że uznał sprawę za rozwiązaną dostał to co kupił i jeszcze zwrot kasy

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MaksRhoades Podaj mi proszę login konta oraz numer dyskusji, której dotyczy ta sytuacja. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

MaksRhoades
#8 Zapaleniec#

Mój login ?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MaksRhoades Jeśli sprawa dotyczy konta, z którego tutaj piszesz to wystarczy mi jeszcze numer dyskusji. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

MaksRhoades
#8 Zapaleniec#

Gdzie jest numer dyskusji ?

 

oznacz moderatorów

excessively-frug
#12 Orędownik#

Trudno znaleźć numer dyskusji, podaj numer zamówienia.

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów