anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący postanowił zapłacić przekazem pocztowym, jak długo czekać na pieniądze ?

mr_rufus
#7 Wielbiciel#

Witam, mam taki problem bo w sobotę sprzedałem na aukcji produkt, osoba która go kupiła wybrała opcję zapłaty przekazem pocztowym, na poczcie zapewnili go, że przekaz pójdzie jeszcze tego samego dnia, więc w wiadomości do mnie kupujący poinformował mnie, że najprawdopodobniej pieniądze dostanę w poniedziałek. We wtorek poinformowałem go, że pieniążków jeszcze nie otrzymałem co go zaskoczyło, więc pojechał na pocztę to wyjaśnić, wysłał mi dowód wpłaty pytając czy numer rachunku się zgadza, ale na tym przekazie odbiorcą jest payu sa, więc rozumie, że pieniążki pojawią się na allegro finanse, a nie bezpośrednio u mnie na koncie. Dzisiaj jest czwartek a pieniędzy nadal nie otrzymałem, i teraz nasuwa mi się takie pytanie, czy kupujący czegoś nie pomylił i czy np. tytuł takiego przelewu nie powinien być inny, kupujący w tytule przelewu podał swój nick z allgro. Czy ktoś się orientuje jaki powinien być tytuł przy takiej formie płatności, czy nick z allegro wystarczy.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@mr_rufus Taki przelew dochodzi w czasie około 3 dni ROBOCZE. Jeśli kupujący coś pomylił w danych do przelewu, pieniędzy nie otrzymasz. Wtedy on musi pisać tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=897a78b3-59d5-48dc-ace4-c27507e9a17f  , prosić o odszukanie tego przelewu i przekazanie go Tobie lub o zwrot środków do niego, czyli na pocztę. 

Tam nie może być żadnych nicków, wszystko musi być tak, jak na wygenerowanym na Allegro druku przelewu. 

oznacz moderatorów

mr_rufus
#7 Wielbiciel#

czyli tytuł przelewu "nick kupującego" to błąd? .. czy możliwe, że właśnie taki tytuł mu wygenerował allegro payu i po prostu warto jeszcze poczekać bo dzisiaj jest 4 dzień roboczy ? 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak pieniążki pojawią się na AF ale taki przelew idzie długo, PP działa różnie, mówi się o 4 dniach.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mr_rufus, przelew, który w tytule miał login użytkownika z Allegro, zostanie zwrócony. Kupujący w tytule przelewu musi podać dane wygenerowane przez operatora płatności. W tytule musi znajdować się identyfikator płatności, np. "IdT XX1234567891ALLEGROXX".

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów