anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący zgłosił, że towar nie działa, czy jako os. prywatna muszę przyjąć zwrot?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Kita95
#8 Zapaleniec#

Dzien dobry.

Sprzedałam komputer stacjonarny, sprawdzałam go przed wysłaniem i wszystko działało.

Kupujący napisał mi SMS, że nie działa i on go po prostu odsyła. Jak napisał tak zrobił.

Jak mam zachować się w tej sytuacji? Jako sprzedajacy prywatny nie mam przecież obowiązku przyjmować zwrotu.

oznacz moderatorów
51 ODPOWIEDZI 51
az1rael
#21 Demiurg#

@Kita95 i pilnuj daty odpowiedzi reklamacyjnej jak oka w głowie

oznacz moderatorów
Kita95
#8 Zapaleniec#

@az1rael składał w zeszły wtorek także daje sobie czas do poniedziałku

Muszę w dyskusji się wypowiedzieć bo dadzą mu zwrot z allegro protest i w ogóle się wszystko skomplikuje.

Jak ktoś może coś doradzić jeszcze to proszę...

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

na odpowiedź w dyskusji masz 24h możesz odpisać cokolwiek np dalej sprawdzam kompa proszę czekać na odpowiedź reklamacyjną do dnia x zgodnie z 14dniowym czasem na rozpatrzenie zgłoszone dnia y i tak wklejać to samo na każdą jego odpowiedź bo liczy się odpowiedź w terminie

 

oznacz moderatorów
Kita95
#8 Zapaleniec#

@az1rael ok ale jak można naprawić zasilacz a obudowy nie to jak to rozwiązać?

@br. No to może on coś źle podpiął albo się zestresował w podróży ale uruchomić go nie umiem. Na moim zasilaczu komputer startuje i wszystko działa 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Kita95 problem w tym że nie można przyjąć reklamacji w części albo całość albo nic przynajmniej ja nie słyszałem o czymś takim zgodzisz się na palec to ci rękę urwie;
można wysłać dowód zakupu elementu na gwarancji i niech sobie reklamuje na gwarancji
i ciebie nie obchodzi że kupujący sobie nie umie podłączyć włączyć załączyć rozkręcić i wyciągnąć nie odpowiadasz za umiejętności kupującego ani za kompatybilność jego sprzętu z twoim o ile twój działa.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Kita95 jak pojeździ ze 2 tygodnie od chwili zgloszenia reklamacji i nie trafi do ciebie napisz ostatniego dnia że reklamacje odrzucasz ponieważ nie odesłano komputera na reklamację i nie mogłaś sprawdzić czy towar jest uszkodzony a potem niech się buja sam sobie szkodzi

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@Kita95 policja go spławi powiedzą mu że sobie może sprawę cywilną z powództwa z kc założyć a w sądzie musi udowodnić że musisz przyjąć zwrot. Sąd ze śmiechem na ustach obciąży go kosztami postępowania

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Kita95 Sprawdź czy czasami sobie czegoś nie podmienił 🙂

oznacz moderatorów
Kita95
#8 Zapaleniec#

Tego się obawiam najbardziej. Dobrze ze mam zdjęcie przed wysłaniem sprzętu i numery...

oznacz moderatorów
Kita95
#8 Zapaleniec#

Właśnie boję się tego, że coś uszkodził sam lub podmienił część 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Kita95 to sprawdzisz jak przyjdzie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
lukasz0483r
#7 Wielbiciel#

Jak się sytuacja skończyła? Czy jeszcze w toku?

oznacz moderatorów