anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujacy chce zwrotu pieniedzy za telefon

MAMY ROZWIĄZANIE!
Wryty
#8 Zapaleniec#
  1. Witam mam takie pytanie, sprzedalem telefon na swoim koncie ktory tesciowa wziela z salonu play w 2022r, miala prawie 2 lata od sprzedazy i kupujacy chce zwrotu pieniedzy z tytulu reklamacji, bo napisal ze tel ma wade poniewaz wypada mu kabel usb z portu. Czyli zapewne uszkodzil mechanicznie gniazdko w telefonie. Jak mam sie bronic i co zrobic, bo allegro juz wzielo udzial w dyskusji. Tel wyslany byl z dowodem zakupu w ktorym widniej numer seryjny telefonu
oznacz moderatorów
49 ODPOWIEDZI 49
LEW433
#21 Demiurg#

Zanim zapytasz przeczytaj wątek!

oznacz moderatorów
toMCioPP
#11 Animator#

To co ci ludzie tutaj piszą, to jest jakiś całkowicie inny wymiar świadomości. Trafiłeś na typowego kombinatora, równie dobrze mógł popsuć, co podmienić coś, zdaje sobie sprawę, że na gwarancji temat upadnie zaraz po otwarciu urządzenia i próbuje Cię wrobić w jakąś kulawiznę. Allegro Protect obciąży Cię, ale tylko jeśli totalnie zlekceważysz sprawę, przestajesz brać udział w rozmowach itp. Jeśli podchodzisz do sprawy poważnie, to stawia Cię to w korzystnym świetle i nie masz się czego obawiać. 

oznacz moderatorów
Wryty
#8 Zapaleniec#

Zauwazylem wlasnie, nie warto nawet czytac bo jeden od drugiego jest wiekszym rzecznikiem praw konsumenta, ale nikt sie nie pochyli nad tym ze allegro mysli i nie zwroci kolesiowi 1500zl, za tel ktory kupil odemnie z plomba teraz, kombinuje ze zwrotem itp, uzywal sobie go 22miesiace, uszkodzil sam gniazdko bo mu kabelek wypada, czyli uszkodzenie mechaniczne i teraz ma dostac z allegro 1500zl:))) to ja poprosze nowy tel, ten sam model i z plombą na opakowaniu, bo nie jestem darmową wypożyczalnią telefonów. Przeciez kazdy by tak robil na allegro pod koniec okresu gwarancji... wsadzilbys "srubokret w gniazdko usb" i cyk allegro protect.

oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

@Wryty Ale to nie my uchwalamy przepisy, na początek należało w ofercie sprzedaży wyłączyć rękojmię. To że kupujący kombinuje, to każdy widzi. A ty nie możesz nie przyjąć reklamacji. Możesz ją odrzucić itd, zresztą jak z grubsza patrze to chyba jeszcze na starych zasadach sprzedaż była, gdy po roku musiał udowodnić ze wada istniała od początku. Ale jak olejesz reklamację, to nie zdziw się jak poleci AP na Twój koszt. 

Ani my, ani salon Play niczego nie ryzykuje, ale Ty tak.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
Wryty
#8 Zapaleniec#

Ja to rozumiem, ze takie sa przepisy, rozpatrzylem jego reklamacje i ja odrzucilem argumentujac odpowiednio, ale bardziej sie rozchodzi ze allegro protect to nie przepisy panstwowe i przez AP takie gagatki moga kombinowac, dla mnie to jakas patologia jesli faktycznie by kazdemu dawali zwrot a sprzedajacych obciazali tym zwrotem. Mam tylko nadzieje ze do kazdej sprawy podchodza indywidualnie a nie ze kupujacy jest PANEM.

oznacz moderatorów
drekenzes
#16 Inspirator#

@Wryty Taki kupujący zna przepisy, więc próbuje ugrać swoje i korzysta z praw, jakie daje mu ustawa. Intencje możemy oceniać tak czy inaczej. Ogólnie często z takich zgłoszeń są wypłaty AP - głównie ze względu na brak rozpatrzenia zgłoszonej reklamacji w ciągu 14 dni. A po tym terminie racje sprzedawcy już nikogo nie obchodzą - reklamacja zasadna czy nie jest z góry uznana. Część prywatnych sprzedawców dowiaduje się o tym, gdy dostaje wezwanie do zapłaty od Intrum.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów
Wryty
#8 Zapaleniec#

Takie pytanie, czy mozna rozpatrzyc reklamacje na odlegloac po samym opisie kupujacego, oczywiscie odpowiednio argumentujac? Czy przedmiot musi byc wyslany do sprzedajacego?

oznacz moderatorów
toMCioPP
#11 Animator#

Oczywiście, że można. Nawet trzeba. Spokojnie, ale stanowczo.

oznacz moderatorów
toMCioPP
#11 Animator#

Takie rzeczy niestety sprzedaje się tylko i wyłącznie z odbiorem osobistym czy to przez bezpłatne ogłoszenie w Allegro Lokalnie, czy przez któryś z serwisów, których nazw tutaj nie wymieniamy. Sprzedając przez ''kup teraz'', bądź w licytacji sprzęt nowy, sprawny, nazwij to jak chcesz, dajesz zielone światło kupującemu do szeregu roszczeń, które przynajmniej w teorii zapewnia mu prawo, a w praktyce to już bywa różnie. Słusznie poprzednik napisał, że dobrze jest ''wyłączyć rękojmię'' np. krótką formułką o braku zwrotów, ale w przypadku nowego lub w pełni działającego urządzenia będzie to podejrzane i nie wiem czy szybko taka rzecz się sprzeda. Inaczej ma się sprawa, gdy sprzedaje się rzecz uszkodzoną, z przeznaczeniem na części, wówczas taka formułka ma sens i załatwia sprawę. 
Ale swoją drogą ciekawa sytuacja. Po niemalże dwóch latach ze zużytym portem USB ubiegać się o jakieś zwroty, zadośćuczynienia, rekompensaty. Infantylna sprawa, że tak delikatnie rzecz ujmę 😄 

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

jeżeli to usb c, to port może być brudny, wystarczy przedmuchać i wyczyścić

oznacz moderatorów