anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Licytacja i zwrot

MAMY ROZWIĄZANIE!
Maverickocs
#7 Wielbiciel#

Witam

Planuje zakupić produkt z licytacji. Według osoby prywatnej produkt jest w bardzo dobrym stanie. Jeżeli okaże się iż produkt w gorszym stanie, to mogę wykonać reklamację bez problemu?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
LEW433
#21 Demiurg#

@Maverickocs Możesz złożyć reklamację np.(niezgodność z opisem), zwrot możliwy za zgodą sprzedającego.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Maverickocs Tak, masz pełne prawo do reklamacji. Jeżeli reklamacja będzie zasadna, a sprzedawca jej nie uzna, pomoże Ci Allegro. Możesz nawet wystąpić o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących.

Do zwrotu w ramach reklamacji nie potrzeba zgodny sprzedającego, jak wyżej źle pisze lew. Do zwrotu bez podania przyczyny - tak.

oznacz moderatorów
Maverickocs
#7 Wielbiciel#

Dzięki za pomoc

 

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Może przed zakupem warto skontaktować się ze sprzedającym? Telefonicznie, z linku na aukcji, dokładnie popytać, poprosić o dodatkowe zdjęcia. Wnioskuję, że przedmiot jest używany. Dla jednego może być stan bdb, dla drugiego tylko dobry. Lepiej więc przeczytać dokładnie opis, przejrzeć zdjęcia, jak masz wątpliwości skontaktować się ze sprzedającym i wszystko wyjaśnić.

Ja np. sprzedawałem pewną partię produktów (nowych) w opakowaniu zastępczym - co było wyraźnie napisane na aukcji. 79 kupujących przeczytało opis, 1 chyba nie przeczytał.... Efekt - zwrot (powód: przedmiot niezgodny z opisem - wysłany w nieoryginalnym opakowaniu) no i oczywiście negatywny komentarz z tym samym tekstem.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów