anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Link do serii produktowych

okazjebhp_pl
#1 Nowicjusz#

Witam.

Próbuję stworzyć serie produktowe i nie wiem jak zrobić link do serii produktowych.

Podpowiecie? 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

ElMundoCafe
#7 Wielbiciel#

Próbuję zrobić serie produktowe i utknęłam przy dodawaniu linku. Proszę o skierowanie do artykułu gdzie jest to wyjaśnione krok po kroku ...gdzie i na jakim etapie powinnam stworzyć ten link. Przy seri produktowej mialam mozliwość dodać tylko 1 link. Jak stworzyć wcześniej taką grupę produktów ? Przy wystawianiu nowego artykułu ? jak potem dodać te produkty do odpowiedniej serii produktowej? Jeśli użyć tagi to gdzie ? w Opisie produktu ? 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@ElMundoCafe Zapoznaj się proszę z odpowiedzią @DarkStoorM, który pięknie w punktach wyjaśnił jak stworzyć taki link. Odpowiedź załączam tutaj

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

Gear4Gov_pl
#8 Zapaleniec#

W sumie takiej wskazówki szukałem, bo też pierwszy raz to robię. Uwaga, można używać przyjętych nazw Allegro dla wszelkich funkcji. Jednak lepiej, aby same poradniki (prócz tych nazw) używały prostych i zrozumiałych określeń. Wystarczyło jedno zdanie czy akapit, że:

Tworzenie linka do Listy Ofert to tak naprawdę Link do predefiniowanego filtra w wyświetlaniu własnych ofert.

Zajęło mi 15 minut zanim trafiłem na tego posta i odpowiedź Natalii. Wcześniej przeczytałem poradniki i inne sugestie. a tu w końcu trafiona 10 😉 Widzę, że układ i kafelki z linkami do określonych Serii Produktowych (nomenklatura Allegro) to nic innego jak tworzenie zwyczajnej Kategorii lub Podkategorii na własnym sklepie internetowym (niezależnie od silnika sklepu). Wszystkie produkty są wrzucone do jednego worka/katalogu. Właśnie te Serie Produktowe lub Kategorie Produktów są zwykłymi skrótami dla naszego klienta, aby mógł szybko trafić tam gdzie potrzebuje szukać 😉 Ot cała filozofia. Mamy link do konkretnego zbioru produktów, tak więc możemy ubrać go w ładną i zrozumiałą grafikę.

Pozwoliłem sobie trochę rozpisać się, ale myślę, że powinno to być pomocne dla innych Sprzedających w zrozumieniu Allegro 😉

Powodzenia i jak piszę głupoty, to mnie proszę poprawcie.

 

 

oznacz moderatorów

olmet-gda
#7 Wielbiciel#

W jaki sposób ustawić na sklepie serie produktowe? Tak jak u tego użytkownika:

https://allegro.pl/uzytkownik/majesticsport_pl/sklep

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@olmet-gda przejdź do zakładki Serie produktowe. Będziesz mógł tam dodawać, usuwać i zmieniać kolejność kafelków graficznych 🙂 Z przydatnych informacji: możesz dodać maksymalnie 12 serii produktowych, zdjęcie serii musi mieć rozmiary 160 x 160 px i dla każdej serii określ nazwę oraz podaj link do listy ofert, do której ma prowadzić. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

olmet-gda
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź, ale to akurat wiem, mam serie produktowe dodane i wyświetlają się na końcu wszystkich ofert, przekierowują do właściwych wyszukiwań. Pytanie moje natomiast jest jak uruchomić te serie produktowe w sklepie.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@olmet-gda Kiedy dodałeś nowe serie? Odświeżenie chwilę potrwa (chyba do 20 minut)

oznacz moderatorów

olmet-gda
#7 Wielbiciel#

Serie dodane przeze mnie są widoczne i działają poprawnie. Chcę natomiast uruchomić karuzelę z seriami produktowymi jak przykładowy użytkownik z linku. U mnie gdy dodaję nową karuzelę i wybieram serie produktowe to muszę wskazać konkretną serię i wtedy wyświetlają mi się produkty z danej serii. A chciałbym uzyskać efekt karuzeli z seriami a nie z produktami konkretnej serii

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@olmet-gda przepraszam, że musiałeś czekać na odpowiedź, ale konsultowałam to dla Ciebie. Na ten moment masz za mało serii (2), żeby mogły wyświetlić się w zakładce sklep w formie karuzeli. Żeby wyświetliła się karuzela z seriami musi ich być kilka, żeby móc je przesuwać 🙂
W związku z tym dodaj proszę jeszcze 5 serii, wtedy będziesz mógł zarządzać karuzelą w tej zakładce

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów