anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mam problem z innym sprzedającym twierdzi że ukradłam mu zdjęcie i grozi mi sądem chce kasę 800zl że

Kachas1990
#7 Wielbiciel#

Mam problem z innym sprzedającym twierdzi, że ukradłam mu zdjęcie i grozi mi sądem chce kasę 800zl, że niby tyle stracił przez to że ja jeden komplet filiżanek taniej wystawiłam proszę o pomoc.Zdjęcie skopiowałam z Google reszta to moje zdjęcia.Pierw wydawało mi się że zdjęcie samo wskoczylo po dodaniu do katalogu

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

RED
#21 Demiurg#

7 przykazanie - nie kradnij

ma on pełne prawo żądać odszkodowania

zapytaj o to allegro - jeżeli zdjęcie jest w ich katalogu

to w teorii zrzekł się praw do zdjęcia na rzecz allegro

ale czy ty możesz je dalej udostępniać - niech serwis się wypowie

 

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@RED "to w teorii zrzekł się praw do zdjęcia na rzecz allegro"

Nie powtarzaj głupot. Nie ma żadnego zrzeknięcia się praw. Udzielenie zgody to nie jest zrzeczenie się.

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Chcesz zdjęcia darmowego - "zaciągnij" je z katalogu produktów Allegro. Tam są dołączane zdjęcia sprzedawców, którzy niejednokrotnie poświęcili sporo czasu na ich stworzenie. Allegro dodało je do swojego katalogu, pozbawiając ich twórców praw autorskich. Potem każdy sprzedawca może sobie wystawić aukcję z tym zdjęciem, z o 2 zł niższą ceną - stąd np. drastyczny spadek sprzedaży niektórych przedmiotów na Allegro. Ja poświęciłem sporo godzin na stworzenie i obróbkę zdjęć, towar bardzo dobrze się sprzedawał, bo nikt nie miał takich zdjęć. Po stworzeniu katalogu produktów Allegro - sprzedaż spadłą prawie do zera - bo inni ściągnęli sobie moje zdjęcia, a ceny obniżyli.

Jeśli zdjęcie znajduje się w katalogu Allegro - musisz to sobie sprawdzić. Masz do niego bezpłatny dostęp do wykorzystania.

Ściągnęłaś sobie zdjęcie z "google" - czyli po prostu komuś je ukradłaś. 

Roszczenie właściciela zdjęcia jest jak najbardziej na miejscu - o ile jest on w stanie udowodnić, że jest to zdjęcie jego autorstwa - to on to musi udowodnić. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kachas1990 Podaj mi proszę numer oferty, o którą chodzi. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Kachas1990 Zdjęcia z Google nie są darmowe. Zdjęcia mają odpowiednie licencje i zazwyczaj nie można ich kopiować gdzie popadnie. Tym bardziej wykorzystywać komercyjnie. Ten inny sprzedający ma w 100% rację, ukradłaś jemu zdjęcie.

oznacz moderatorów