anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie działające przyciski - wiadomości, kontynuuj zakupy, wystaw opinię, dodaj do koszyka...etc.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Tomek_Mindzio
#9 Pomysłodawca#

Witam. Jak w tytule - nie działają niektóre aplety na stronie www. Wyświetlane komunikaty: "wystąpił nieoczekiwany bład, spróbuj ponownie, itp" Połączenie przez udostępniony wi-fi w tel. aplikacja w telefonie działa poprawnie, na komputerze niestety nie. Zmiany przeglądarek nie rozwiązały problemu, zmiana zabezpieczeń również. System przeinstalowany na nowo, wgrane nowe przeglądarki. problem pozostał.

oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39
Knowhere
#21 Demiurg#

@Tomek_Mindzio

"CO POMOGŁO 😜

- Wgrany jre-8u31-windows-i586"

Co ma do tego J.ava (skoro jej aplety już od dawna nie działają w przeglądarkach)?🙄
W dodatku w mocno dziurawej i przestarzałej wersji sprzed 5. lat😁
Najnowsza wersja to 8u251 (i raczej powinno się instalować wersję x64, jeśli ma się postawiony 64-bitowy OS, a zakładam że taki właśnie masz).

Dziwne, że to dzieje się chyba tylko u Ciebie. U mnie np. allegro działa bezproblemowo zarówno pod Firefoksem, jak i pod Vivaldim. I kompletnie nie muszę się gimnastykować z jakimiś wyjątkami. A zarówno w jednej, jak i w drugiej przeglądarce zainstalowane mam kilkanaście różnych rozszerzeń.
Niestety nie jestem wróżką i na odległość, nie mając przed sobą "pacjenta", nie jestem w stanie stwierdzić, co też tam namieszałeś. Jedyne co mogę, to strzelać i zgadywać. A takie objawy, o jakich piszesz, mają miejsce zazwyczaj w przypadku zablokowania javascript na danej stronie - wtedy właśnie nie działają buttony, kontrolki, przyciski (jakkolwiek to nazwać) etc.😏 Ewidentnie coś (co masz zainstalowane na kompie lub w przeglądarkach, w których nie działa) tnie Ci javascript.

PS Dlaczego J.ava (bez kropki) jest na liście słów cenzurowanych?🤣 To pytanie do @msniezek 

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Tomek_Mindzio No i jeszcze dodatkowo "403" i "CORS policy" w konsoli, co sugerowałoby modyfikację żądań w locie (wygląda jak antywirus z włączonym skanowaniem ruchu HTTPS).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Tomek_Mindzio
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie . Ale to alarm z mojej strony ;P. W dolinie krzemowej też się nie mogą dogadać pazery 😜

 

oznacz moderatorów
Tomek_Mindzio
#9 Pomysłodawca#

j.ava. No właśnie czy do końca nie działają w allegro? 😜

Biorąc pod uwagę ten "czeski motor" kiedyś wręcz ryczał o aktualizacje. Widać dalej żyją jego "panewki" w Cygwinie, Apaczu. 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Tomek_Mindzio J.ava i javascript to dwie różne parafie - można w ogóle nie mieć zainstalowanej j.avy w systemie (jre to tylko środowisko uruchomieniowe dla apletów j.avy i niektórych aplikacji - np. LanguageTool wymaga zainstalowanego jre żeby mógł działać pod office'em), a skrypty js i tak będą działać.
Poza tym przeglądarki nie widzą wtyczek j.avy już od dość długiego czasu.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Tomek_Mindzio
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere Parafi na j. czy a. czy c# czy J23 😜 ...... (no włacha;)) nie rozbierałbym w postach na to co tyczy mojego office, biura czy łóżka. 😉 Z uporem maniaka powtórzę inne POWAŻNE portale działają  OK. Mówiąc o translacji w Jtool to java była zawsze (choć do pewnego momentu neutralna) Mówimy o kodowaniu 80x.,...

Phaap trzymał to kiedyś w ryzach ale braterstwo j. h. m c nie potrafili szanować DZIEDZICZENIA i człowiek w latach 29-2007 chcący znaleźć rozwiązanie.... Wtedy MS wypuścił wolne SDK które wypadło spod kontroli a B. G.azes. zaczął się bawić w szczepionki.

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Knowhere mieliśmy kilka sytuacji, które wymagały takiego filtra - ale to było dawno i się nie powtórzyło, więc zdejmuję na razie.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@msniezek No nie mów, że ktoś potrafił wklejać tu linki, które po kliknięciu powodowały np. SQLi?😂

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Knowhere nie powiem, bo kompletnie się na tym nie znam 🙂 Mamy własną ekipę IT, oni się tym zajmują.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@msniezek Nie przejmuj się, ja też jestem tylko teoretyk😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Tomek_Mindzio
#9 Pomysłodawca#

@msniezek Szacun. Apropos dziurkę do bazy odkryłem?

 

oznacz moderatorów
Tomek_Mindzio
#9 Pomysłodawca#

@msniezek  Nie wiem czy mogę wiedzieć o jakie sytuacje chodziło. Zabawa musi być *. nie chcemy 😜 Aż się zaciekawię i podłączę OS-a

 

 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Tomek_Mindzio Cieszę się, że udało Ci się dojść do chociaż częściowych wniosków, ale z naszej strony wszystko działa poprawnie i nie zauważyliśmy takich błędów. Kilkukrotnie i dokładnie sprawdzaliśmy Twoje zgłoszenie, ale finalnie nie udało nam się otworzyć zgłaszanego przez Ciebie problemu. Niestety, na podstawie informacji, które posiadamy, nie możemy w jednoznaczny sposób określić przyczyny. Właściwie jedną możliwością pozostawałoby sprawdzenie Twojego komputera, ale jak sam już napisałeś po aktualizacji, problem jest rozwiązany.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Tomek_Mindzio Nie masz przypadkiem zainstalowanego jakiegoś uBlocka/uMatrixa/NoScripta, którym blokujesz js na domenie allegro? Po drodze z kompa do neta nie masz jakiegoś Pi-hole'a w sieci lokalnej?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Tomek_Mindzio
#9 Pomysłodawca#

Net przez thethering n h..wayu. Nic nie było instalowane z w/w softów. Problemy związane ze skryptem to jak widzę zapytania przeglądarki dotyczą nowego protokołu szyfrowania. Jak się znajdzie chwila przeanalizuję i dam znać. Póki co śmiga tylko mozilla.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Tomek_Mindzio Przez tethering powiadasz. A próbowałeś wpiąć kompa, tak na próbę, skrętką bezpośrednio do routera (czy co tam masz w LAN-ie)?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Tomek_Mindzio
#9 Pomysłodawca#

@Knowhere Niestety nie mam możliwości wpiąć się po Lanie. Jakieś dwa m-ce temu śmigało allegro przez thethering. przez aplikacje w tel allegro działa poprawnie. Z tego co widzę jest protokół tsl który odnosi się do skryptów powiązanych z googlem. tylko skąd to w apletach wiadomości itd? Nie wiem. Nie mam narazie czasu przeanalizować różne możliwości. Jak znajdę chwilę może podłączę się do jakiegoś lana to dam znać. może nawet online można będzie coś potrenować. Pzdr

 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Tomek_Mindzio To, że inne strony działają, albo że allegro działało 2 miesiące temu, o niczym nie świadczy. Widocznie obecnie tethering w jakiś sposób przeszkadza w komunikacji z allegro, bo coś się zmieniło po ich stronie (albo poszła jakaś aktualizacja na fona, która zmieniła w jakiś sposób config).

Po wi-fi też nie możesz się wpiąć?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Tomek_Mindzio
#9 Pomysłodawca#

To może być cenna sugestia. Trzeba wypróbować, choć dziwi, że mozilla działa bez problemu po dodaniu allegro do wyjatków w zabezpieczeniach.  

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Tomek_Mindzio Nie wiem, może w configu chromium coś się zmieniło, wszak było w czerwcu kilka aktualizacji, a jak wiadomo google lubi ciągle grzebać, coś zmieniać i wymyślać nowe standardy.

Dziś rano nawet robiłem zakupy przez koszyk - wszystko śmigało bez najmniejszego problemu, nie wykluczając płatności kartą.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów