anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie mogę nadać paczki

Ratuj_Tenczyn
#7 Wielbiciel#

Pojawia się komunikat: Nie można zamówić wybranej paczki:Upłynął termin oczekiwania na odpowiedź z API w związku z tym przesyłka nie została zamówiona

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Ratuj_Tenczyn O jakiego przewoźnika chodzi? Wstępnie zalecam zweryfikowanie czy problem nie ma związku z umową własną z tą firmą lub nieuregulowanymi zobowiązaniami.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:38482661
#1 Nowicjusz#

Dopiero rozpoczynam wysyłkę przez allegro inpost, mam do wysłania dwie pierwsze paczki ale nie mogę wygeneriwać kodów do wysyłki gdyż pojawia się komunikat j.w. Cała operacja jest robiona z konta allegro.

oznacz moderatorów

Client:38482661
#1 Nowicjusz#

Wszystkie opłaty są uregulowane.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:38482661 Dla pewności sprawdź czy postępujesz zgodnie z tą instrukcją. A także czy InPost Manager Paczek znajduje się w powiązanych aplikacjach - tutaj.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Ratuj_Tenczyn
#7 Wielbiciel#

Allegro i Inpost są powiązane, dane paczek są przenoszone na stronę InPostu, tam czekają na ich nadanie. Żeby je nadać trzeba jednak najpierw przelać na InPost środki.  Tego nie chcę robić, chcę nadać paczki z poziomu allegro. Postępuję zgodnie z instrukcją która jest nie do końca zgodna z tym co widzę na ekranie, wydaje się że jest już nieco zdezaktualizowana. Generalnie jednak system zadaje mi pytania jaka paczka, jakie wymiary, informuje że to usługa allegro inpost po to by na końcu przy nadaniu paczki dać mi komunikat:

 Nie można zamówić wybranej paczki:Upłynął termin oczekiwania na odpowiedź z API w związku z tym przesyłka nie została zamówiona

Paczki chcę nadać, towar mam w rękach ale narzędzie nie działa.

Bardzo proszę o sprawdzenie w czym problem

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Ratuj_Tenczyn Jeśli korzystasz z Wysyłam z Allegro, instrukcja nadania jest tutaj

Podaj mi proszę numery zamówień, których dotyczy problem. Prześlij też zrzut ekranu z widokiem komunikatu, który cytujesz.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Ratuj_Tenczyn
#7 Wielbiciel#

Zamówienia nr:

f4ec5590-ee56-11ec-900b-3bea92d0fa38

a166d501-ef17-11ec-a57a-13d83b68bbfc

Wszystko działa zgodnie z instrukcją aż do komendy Zamawiam.

Po wciśnięciu "Zamawiam" pojawia się komunikat j.w.

allegro1.jpg

 

allegro2.jpg

oznacz moderatorów

Ratuj_Tenczyn
#7 Wielbiciel#

Szanowni Państwo,

Czy ktoś mi pomoże w tej sprawie ?

Nadal nie mogę nadać paczek allegro InPost.

Pojawia się ciągle ten sam komunikat.

Bardzo proszę o rozwiązanie tej sprawy.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Ratuj_Tenczyn, sprawdziliśmy i problemem jest najprawdopodobniej nieuregulowana płatność w InPost. Przesyłki nie tworzą się z powodu braku środków na koncie. Musisz wyjaśnić to z przewoźnikiem - nie jest to błąd po naszej stronie. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Ratuj_Tenczyn
#7 Wielbiciel#

Powtarzam jeszcze raz że w InPost nie nadzłem jeszcze żadnej paczki. Są to pierwsze paczki jakie próbuję nadać. Tak więc nie mam żadnych zaległych płatności

oznacz moderatorów

Ratuj_Tenczyn
#7 Wielbiciel#

inpost zrzut.jpg

oznacz moderatorów

Ratuj_Tenczyn
#7 Wielbiciel#

Dane moich paczek są przesyłane na InPost, wydaje się że mogę je wysłać przez InPost.

Tyle że ja nie chcę wysyłać przez InPost. Chcę skorzystać z usługi allegro, wysłać ze strony allegro i dostać fakturę od allegro zgodnie z cennikiem wynegocjowanym przez allegro.

 

oznacz moderatorów

Ratuj_Tenczyn
#7 Wielbiciel#

Wygląda na to że systemy są połączone, InPost dostaje informacje o moich próbach nadania paczki i rejestruje te paczki. System InPost czeka aż je wyślę od nich.

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Oczywiście że są połączone, jak chcesz by allegro tworzyło paczki inpost bez udziału inpostu? Tak działa większość przewoźników zintegrowanych z allegro. Natomiast pobieranie opłaty za wysyłkę wygląda inaczej w różnych przewoźnikach.

Różnica jest taka że za przesyłki inpost płacisz w inpost nie allegro.

W allegro zapłacisz za wysyłkę pocztą albo dpd.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Ratuj_Tenczyn przed rozpoczęciem nadawania przesyłek konieczne jest doładowanie swojego konta. W przypadku wątpliwości możesz skontaktować się z InPostem. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Ratuj_Tenczyn
#7 Wielbiciel#

O.K. , bardzo dziękuję za informację.

Spróbuję tak zrobić 🙂

oznacz moderatorów

Ratuj_Tenczyn
#7 Wielbiciel#

No i zadziałało !

Bardzo dziękuję za pomoc 🙂

oznacz moderatorów