anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie otrzymałam faktury za sprzedaż

MAMY ROZWIĄZANIE!
winedispenser
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, gdzie mam napisać żeby otrzymać fakturę elektroniczną za miesiąc Grudzień 2023, księgowy chce zamykać miesiąc a ja dalej nie mam faktury od Allegro.

W zakładce faktury jej nie ma, gdzie jej szukać do kogo pisać listy w tej sprawie, pilna sprawa, 

proszę o pomoc,

 

Pozdrawiam

Agnieszka

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@winedispenser Wystawione faktury za sprzedaż na allegro.pl i allegro.cz znajdziesz w zakładce Faktury. Jeśli jej tam nie znajdziesz, musisz jeszcze poczekać, bo faktury wystawiamy nie później niż do 15 dnia następnego miesiąca.

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
winedispenser
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź, jednak mamy już 17 dzień miesiąca a ja nadal jej nie otrzymałam. Może mi Pani pomóc ją otrzymać ? Choć wątpię, czy jeszcze uda mi się ją rozliczyć w tym  miesiącu. Księgowy chce dokumenty do 10 każdego miesiąca natomiast Pani pisze, że wystawiacie do 15 i to już powoduje problem. 

oznacz moderatorów
serwis-texas
#21 Demiurg#

@winedispenser 

Nie otrzymasz faktury od Allegro. Sprzedajesz jako prywatny sprzedawca. Tacy FV nie dostają.

oznacz moderatorów
winedispenser
#8 Zapaleniec#

Jakie to ma znaczenie ? W każdym sklepie jak chcesz to ci wystawią fakturę, nie rozumie dlaczego tak piszesz. Powinna być wystawiona faktura imienna. Gdzie tak pisze, że nie wystawią , jeśli można prosić ?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@winedispenser możemy wystawić fakturę na Twój wniosek jeśli masz konto zwykłe, dlatego w pierwszej kolejności sprawdź proszę dane w zakładce Dane konta, czy znajdują się w niej:     

  • numer telefonu w formacie +48 xxx xxx xxx
  • pełny adres
  • prawidłowy kod pocztowy
  • miejscowość
  • kraj.


Następnie w zakładce Faktury kliknij proszę [Podaj dane do faktur]. Nie musisz nic tam uzupełniać, ponieważ pobierzemy dane z zakładki Dane konta. Po tym gdy klikniesz opcję [Wyślij] wniosek o aktywację konta fakturowe trafi do nas, a po jego zaakceptowaniu wyślemy do Ciebie maila z informacją o aktywacji konta fakturowego. Wówczas będziemy wystawiać dla Ciebie faktury na osobę prywatną. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
winedispenser
#8 Zapaleniec#

Nie wiem jak to się stało, że ja tych odpowiedzi na emailu nie widziałem, chyba filtry nieprawidłowo u mnie zadziałały. 

Zrobiłem wszystko zgodnie z Pani instrukcją i otrzymałem tylko fakturę za styczeń, jednak nie dostałem tej grudniowej. Jak mogę ją uzyskać, to dla mnie bardzo istotne. 

Bardzo proszę o pomoc, co musze zrobić aby otrzymać ten dokument , gdzie mam napisać ?

Pozdrawiam serdecznie

Agnieszka

oznacz moderatorów
Halfrunt
#19 Nestor#

Nie dostaniesz już tej faktury za grudzień, gdyż wystawiane są tylko od momentu zgłoszenia, a te nastąpiło w styczniu.

oznacz moderatorów
winedispenser
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za Twoją odpowiedź, jednak to mnie nie satysfakcjonuje. 

Widzisz prawo mówi inaczej :  

Konsument (osoba fizyczna niebędąca podatnikiem), który jest nabywcą towarów lub usług, może żądać wystawienia faktury. Podatnik ma obowiązek wystawienia faktury, jeśli takie żądanie zostanie zgłoszone w ciągu 3 miesięcy, licząc od końca miesiąca, w którym dostarczono towar lub wykonano usługę.

Proszę Szanowną  moderatorkę Panią HolaOla o pomoc, 

dziękuję, miłej nocy tymczasem 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@winedispenser w takiej sytuacji napisz proszę do nas prośbę o przesłanie faktury za grudzień lub jej duplikatu przez ten formularz kontaktowy. Nasi pracownicy na pewno postarają się Ci pomóc. 

   Ola
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
winedispenser
#8 Zapaleniec#

Dziękuję bardzo, ktoś już do mnie napisał, czekam na finalizację i efekt końcowy, obiecano mi wystawić fakturę.

Pozdrawiam

Agnieszka

oznacz moderatorów