anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie otrzymałam faktury za sprzedaż

MAMY ROZWIĄZANIE!
winedispenser
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, gdzie mam napisać żeby otrzymać fakturę elektroniczną za miesiąc Grudzień 2023, księgowy chce zamykać miesiąc a ja dalej nie mam faktury od Allegro.

W zakładce faktury jej nie ma, gdzie jej szukać do kogo pisać listy w tej sprawie, pilna sprawa, 

proszę o pomoc,

 

Pozdrawiam

Agnieszka

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@winedispenser Wystawione faktury za sprzedaż na allegro.pl i allegro.cz znajdziesz w zakładce Faktury. Jeśli jej tam nie znajdziesz, musisz jeszcze poczekać, bo faktury wystawiamy nie później niż do 15 dnia następnego miesiąca.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
winedispenser
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź, jednak mamy już 17 dzień miesiąca a ja nadal jej nie otrzymałam. Może mi Pani pomóc ją otrzymać ? Choć wątpię, czy jeszcze uda mi się ją rozliczyć w tym  miesiącu. Księgowy chce dokumenty do 10 każdego miesiąca natomiast Pani pisze, że wystawiacie do 15 i to już powoduje problem. 

oznacz moderatorów
serwis-texas
#20 Guru#

@winedispenser 

Nie otrzymasz faktury od Allegro. Sprzedajesz jako prywatny sprzedawca. Tacy FV nie dostają.

oznacz moderatorów
winedispenser
#8 Zapaleniec#

Jakie to ma znaczenie ? W każdym sklepie jak chcesz to ci wystawią fakturę, nie rozumie dlaczego tak piszesz. Powinna być wystawiona faktura imienna. Gdzie tak pisze, że nie wystawią , jeśli można prosić ?

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@winedispenser możemy wystawić fakturę na Twój wniosek jeśli masz konto zwykłe, dlatego w pierwszej kolejności sprawdź proszę dane w zakładce Dane konta, czy znajdują się w niej:     

  • numer telefonu w formacie +48 xxx xxx xxx
  • pełny adres
  • prawidłowy kod pocztowy
  • miejscowość
  • kraj.


Następnie w zakładce Faktury kliknij proszę [Podaj dane do faktur]. Nie musisz nic tam uzupełniać, ponieważ pobierzemy dane z zakładki Dane konta. Po tym gdy klikniesz opcję [Wyślij] wniosek o aktywację konta fakturowe trafi do nas, a po jego zaakceptowaniu wyślemy do Ciebie maila z informacją o aktywacji konta fakturowego. Wówczas będziemy wystawiać dla Ciebie faktury na osobę prywatną. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
winedispenser
#8 Zapaleniec#

Nie wiem jak to się stało, że ja tych odpowiedzi na emailu nie widziałem, chyba filtry nieprawidłowo u mnie zadziałały. 

Zrobiłem wszystko zgodnie z Pani instrukcją i otrzymałem tylko fakturę za styczeń, jednak nie dostałem tej grudniowej. Jak mogę ją uzyskać, to dla mnie bardzo istotne. 

Bardzo proszę o pomoc, co musze zrobić aby otrzymać ten dokument , gdzie mam napisać ?

Pozdrawiam serdecznie

Agnieszka

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Nie dostaniesz już tej faktury za grudzień, gdyż wystawiane są tylko od momentu zgłoszenia, a te nastąpiło w styczniu.

oznacz moderatorów
winedispenser
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za Twoją odpowiedź, jednak to mnie nie satysfakcjonuje. 

Widzisz prawo mówi inaczej :  

Konsument (osoba fizyczna niebędąca podatnikiem), który jest nabywcą towarów lub usług, może żądać wystawienia faktury. Podatnik ma obowiązek wystawienia faktury, jeśli takie żądanie zostanie zgłoszone w ciągu 3 miesięcy, licząc od końca miesiąca, w którym dostarczono towar lub wykonano usługę.

Proszę Szanowną  moderatorkę Panią HolaOla o pomoc, 

dziękuję, miłej nocy tymczasem 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@winedispenser w takiej sytuacji napisz proszę do nas prośbę o przesłanie faktury za grudzień lub jej duplikatu przez ten formularz kontaktowy. Nasi pracownicy na pewno postarają się Ci pomóc. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
winedispenser
#8 Zapaleniec#

Dziękuję bardzo, ktoś już do mnie napisał, czekam na finalizację i efekt końcowy, obiecano mi wystawić fakturę.

Pozdrawiam

Agnieszka

oznacz moderatorów