anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nielegalne użycie kodów EAN

KasTime
#8 Zapaleniec#

Co mogę zrobić gdy ktoś użył kodów EAN z mojej puli i przypisał je do swoich produktów ? Gdy chce wystawić swoje produkty z tymi kodami allegro wywala błędy, bo znajduje moje kody przypisane do nie moich produktów.

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

W katalogu allegro wszystko robi się wspólne zdjęcia ,opisy aukcji też.

oznacz moderatorów

KasTime
#8 Zapaleniec#

wykupiłem pule kodów żeby oznaczyć nimi produkty które importuje, na przykład doniczki. Ktoś inny użył mojego kodu i oznaczył nim ramkę na zdjęcia... ja nie mogę wystawić swojej doniczki bo allegro wyrzuca mi że produkt z tym kodem powinien być ramką a nie doniczką...

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

Kody zakupione na allegro?

oznacz moderatorów

KasTime
#8 Zapaleniec#

nie, kody zakupione u oficjalnego wydawcy, którym w Polsce jestem GS1.

https://gs1pl.org/

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

kody wrzucone do katalogu allegro stały się "dobrem" wspólnym / nie ważne że kupione, należą do katalogu i każdy może się "częstować"   /   ale oczywiście jeśli uważasz że jest to nielegalne możesz powiadomić odpowiednie służby o możliwości......... itd.

oznacz moderatorów

KasTime
#8 Zapaleniec#

no chyba nie bardzo, za pule 1000 kodów płace opłatę roczną ok 1500 zł w systemie GS1, który jest oficjalnym wystawcą kodów EAN/GTIN w Polsce, pula jest przypisana do mojej firmy i w bazie kodów przypisuje je do moich produktów... ktoś po prostu skorzystał z numeru z mojej puli, którego jeszcze nie zdążyłem umieścić w bazie allegro i przypisał go w katalogu allegro do swojego produktu.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

To strasznie podrożało, ja płaciłem 1200 zł. Za wykupienie puli 10 tyś. Kodów EAN i następnie ponad 100 zł. Rocznie,a ich utrzymanie. 

No proszę jaka inflacja.

Jeśli zarejestrowałaś już doniczkę na przydzielony kod EAN to wysyłasz do Allegro linka do zarejestrowanego kodu i Allegro ci odepnie te obrazki 

oznacz moderatorów

KasTime
#8 Zapaleniec#

nie tak strasznie 🙂 zabrakło mi 0 w poście, też mam 10 000 kodów i przydzielenie puli kosztuje 1230 zł brutto ale do tego jeszcze opłacam numer lokalizacyjny i jakaś opłata roczna razem wyszło 1497 zł brutto

KasTime_0-1683053378970.png

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@KasTime czy wpisując na tej stronie przykładowy kod EAN Ty jesteś jego właścicielką? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

KasTime
#8 Zapaleniec#

Pule kodów wykupuje się w Systemie GS1, opłaciłem pule 1000 kodów, mam na nie licencje... nie wydaje mi się aby z mojej puli mógł sobie dowolnie korzystać każdy i przypisywać je w katalogu allegro do swoich kodów. Po to je wykupiłem żeby z nich korzystać a teraz są dla mnie zablokowane.gtin certyfikat.jpg

oznacz moderatorów

KasTime
#8 Zapaleniec#

tak, w przeglądarce https://www.eprodukty.gs1.pl/ kody są przypisane do mojego produktu, którego importerem jest moja spółka.

niestety nie mogę wystawić produktu z tym kodem, ponieważ ktoś inny użył go do innego produktu.

oznacz moderatorów

KasTime
#8 Zapaleniec#

@la_nikatak, w przeglądarce GS1 kody są przypisane do mojej spółki i produktów importowanych przez moją spółkę.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Inaczej masz jakąś listę z potwierdzeniem że kod o danym numerze został przez ciebie wykupiony? Jak masz coś takiego to wskazujesz aukcje i dokument do allegro i rządasz odpięcia twoje ean był ostatnio wątek na forum 

oznacz moderatorów

KasTime
#8 Zapaleniec#

tak mam. Wstawiłem certyfikat post wyżej, zamazałem numer mojej puli bo podawanie go w tym miejscu nie ma sensu, zresztą w bazie GS1 https://www.eprodukty.gs1.pl/ wpisując dany numer widać, że wskazuje on na mój produkt, baza jest ogólnodostępna. Niestety w formularzu zgłoszenia błędu w bazie produktów allegro nie ma opcji zgłoszenia złego kodu EAN. Zgłaszanie aukcji i opisywanie sprawy w uwagach jak na razie pozostaje bez odpowiedzi ze strony allegro. Nie wiem gdzie jeszcze mogę to zgłosić.

oznacz moderatorów

KasTime
#8 Zapaleniec#

@az1rael 
tak w wyszukiwarce GS1 kody wskazują na moje produkty, a w katalogu allegro ktoś przypiął do nich jakieś inne rzeczy to chyba powinno wystarczyć...

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

ale allegro to trzeba jak krowie na rowie pokazać

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@KasTime w takiej sytuacji musisz zgłosić błędy w produkcie, który posiada Twój kod i wprowadzić wszystkie prawidłowe parametry. W formularzu "zgłoś błąd w produkcie" jest miejsce na notatkę, warto, abyś dodał tam informację, że jesteś właścicielem kodu i link do produktu w bazie GS1. Pamiętaj, że głównie posługujemy się właśnie wspomnianą bazą, zatem jeśli kod należy do Ciebie, ale w bazie nie ma danych na temat produktu, ważne jest byś najpierw uzupełnił dane w GS1.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów