anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nieuczciwy kupujący.

zhibo_pl
#8 Zapaleniec#

Klient kupuje z kont znajomych produkty na których mu zależy i dobiera inne aby mieć smarta, a następnie odsyła, (nawet nie otwierając) niepotrzebne mu produkty. Sytuacja powtórzyła się w ostatnim miesiącu już dwukrotnie, a podejrzewam ,że wcześniej kupił coś z własnego konta, a po zablokowaniu przeszedł na kupowanie przez znajomych. Zmieniając jedynie adres dostawy na własny po czym go namierzyłem. Nie będę przecież blokował wszystkich jego znajomych, z których kont będzie kupował w przyszłości, zwłaszcza że każdy taki zakup to koszty dla sprzedającego.

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41

kostas11
#21 Demiurg#

@zhibo_pl@zhibo_pl  zgodziłeś się na to udostępniając smarta !!! jest furtka i kombinują, podnieś ceny lub zrezygnuj ze smarta i zrób darmową dostawę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

zhibo_pl
#8 Zapaleniec#

Zgodziłem się na klientów którzy kupują i jednak coś im nie podpasuje, a nie na takie bezczelne naciąganie. Można gdzieś to zgłosić w allegro?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@zhibo_pl nie, bo to jest zgodne z ustawą konsumencką i regulaminem allegro, zapomnij, szkoda czasu i nerwów 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

A dlaczego ma zapomnieć ? To, że jest zgodne z ustawą czy regulaminem - to trzeba je zmienić, jak niszczą jedną stronę transakcji !! 

Bo takie zachowanie i dopuszczanie do niego - NIE jest zgodne z logiką, człowieczeństwem, uczciwością wobec sprzedawcy, normalnością !!!

Dlaczego Unia Europejska wprowadza / zmusza do przepisów chroniących kupujących, a o ochronie sprzedających nic !!!!

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@zhibo_pl    o jakim bezczelnym naciąganiu mówisz? Chyba cos ci sie pomylilo. Jest taka mozliwosc na Allegro i kupujacy z przyslugujacego mu prawa korzysta.

Pewnie jestes typowym handlarzem ktory za odstapienie od umowy i zwrot czesci zamowienia zablokowal tego kupujacego.

Jak ci cos sie pasuje to zlikwiduj konto ale nie pisz glupot o bezczelnym naciąganiu.

Polecam jakieś dobre leki. Rozjaśnią ci troche umysł.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Nie @Client:109808341 to nie autor wątku jest jak nazwałeś ,,typowym handlarzem ktory za odstapienie od umowy i zwrot czesci zamowienia zablokowal tego kupujacego.,, to kupujący jest typem ludzkim co za parę groszy będzie gonić pchłę przez pół Polski , jeśli proceder się powtarza sam korzystam z dobrodziejstwa jakim jest lista MNK ,ale ja to nazywam działaniem dla dobra ogółu -- mniej zwrotów = mniejsze koszty = niższe ceny dla KLIENTÓW / celowo napisałem z wielkiej litery /

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Ty uważasz że to jest uczciwe . Klient kupuje w licytacji i udaje mu się kupić za symboliczną startowa złotówkę (da się sam tak miałem) . No cóż udało mu się nie ma problemu choć towak wielokrotnie większej wartości . Przebiegłość jego jednak sięga zenitu bo po co ma płacić za wysyłkę skoro ma smarta i kupuje od tego (tu można powiedzieć biednego sprzedawcy) w licytacji inny przedmiot za większą kasę który ten ma wyróżniony i promowany . Ma upragniona darmową dostawę ,po czy zwraca to co było potrzebne tylko do wysyłki a sprzedawca liczy kolejne straty za promowanie oferty. To jest uczciwość czy jawne s.,......o .? 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@mwmonety to nie jest bezczelne naciąganie tylko bezczelne dziadowanie smart powinien obowiazywać na całe zamówienie i na zwrot całego zamówienia

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Masz rację i takiego "extra klienta" do końca winić nie można tylko tych co dali mu do tego regulaminowo taki argument . 

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

Racja ...to jest s....

Niestety niektórzy bronią kupujących, jakby mieli wszystko i do wszystkiego prawo ...to jest jedna z tragicznych konsekwencji upowszechnienia Smarta ( ja go nazywam pop..i pop....Smartem)

oznacz moderatorów

it24_pl
#12 Orędownik#

no to polecam zapoznać się z art. 286 kk. a regulamin w kwestii smart jest beznadziejny, bo właśnie dopuszcza taką możliwość, a odsyłając część towaru kupującemu nie należy się zwrot za wysyłkę, a takowy otrzymuje, bo koszty smarta pokrywa sprzedający. 

oznacz moderatorów

rppf
#12 Orędownik#

To nie jest naciąganie ?

Pan na serio to pisze ? 

Przecież to jest ....jak to nazwać kulturalnie ☹️😏 ...nienormalne ? 

Zwariowane ?

Nie będę nikogo obrażał bo nie lubię ....więc innych określeń nie użyję ....

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Z mojego podwórka: klient kupił 3 szt tego samego towaru bo tyle potrzebne było do smarta. Normalnemu klientowi jedna ta rzecz starczy na lata. Wiedząc o co chodzi wystawiłam nawet 3 paragony wiedząc ze co najmniej 1 szt wróci. Zwrot zgłoszony od razu na 2 szt jak sie spodziewałam z przyczyna odstąpienia: nie pasuje mi. Czyli ta jedna co została pasowała a te 2 nie? 🙂 paczka wróciła bez ani jednego paragonu wiec trzeba było tworzyć dokumentacje zastępcza do protokołu zwrotu. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Monika__L @rppf @it24_pl @zhibo_pl @mwmonety 

Po pierwsze regulamin allegro mógł by się zmienić i wtedy przy zwrocie części można by potrącać koszt wysyłki !!!

Po drugie ile macie takich przypadków ? Że ciężko wam wkalkulować złotówkę bo o tyle toczy się ta dyskusja 😄 wiem są koszty pracy, rozpakowania itp. ale lepsze to niż klient zwraca bez smarka i musimy oddać cały koszt dostarczenia jaki zapłacił, a dzięki Smart mamy większą sprzedaż i kupę kasy w kieszeni za darmowe zwroty których nie musimy oddawać przy zwrotach !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jeśli o mnie chodzi to zwroty nie są dla mnie problemem bo ich prawie nie mam ,ale gorsze i coraz częstsze zjawisko anulowania wygranej licytacji po jej zakończeniu jak kupującemu cena końcowa która sam napisał się nie podoba . Wystarczy że kilka wyróżnionych pozycji sprzeda się przyzwoicie to zawsze mam obawę że klient tego nie opłaci . Zdarza się to coraz częściej a klienci opłacają tylko te aukcje które uda im się wygrać jak najtaniej , rezygnując z pozostałych . Kilka aukcji i można liczyć nieźle straty.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 tak , nie są to duże koszty , ale jak my sprzedawcy będziemy się temu procederowi przyglądać biernie to to ceny będą szybować , a to zmniejszy konkurencyjność allegro na rynku i tak już mocno nadszarpniętą. Nie wiem , czy zwróciliście uwagę / to do wszystkich / na rozpoczynający się trend przenoszenia kosztów przez allegro na sprzedawców . Podniesiona oplata subskrypcyjna na smarta , podniesione progi graniczne do darmowej przesyłki , ALE!! progi dopłat do przesyłek smart pozostały tak jak były  , koszty zwrotów według mnie znacznie przekroczyły przewidywania analityków allegro i szukają źródła obciążeń sprzedawców , które nie podlegają zwrotowi jak również obowiązkowy abonament . Teraz sedno ...... allegro nic z tym nie zrobi ,bo nie zrobi , ale my musimy - lista MNK to jedyny sposób na cwaniactwo . Rozumiem zwrot to zwrot , klient nie widzi towaru bezpośrednio  , ale na 3 zakupy 3 ze zwrotem zostawiany drobnej wartości produkt / zawsze ten sam / , a dobierany do smarta łatwy do odsyłki . Takim delikwentom po 3 próbie dziękuję za 4-ty zakup .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria ale jak my sprzedawcy będziemy się temu procederowi przyglądać biernie to to ceny będą szybować ,

No i może wtedy allegro zacznie o nas dbać i nas słuchać 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 nie zacznie cyt,, takie jest założenie programu smart ,,...i co jest na końcu ?? 😁

oznacz moderatorów

SanexHurtowBHP
#12 Orędownik#

myślę ze za kilka lat to sprzedawca będzie płacił w 100% za dostawy i zwrotu .Już po wyżej 80 zł w DPD sprzedawca dopłaca do przesyłki 4.99 zł czyli praktycznie połowę wartości transportu Co będzie za rok :).Problem na allegro w mojej branży jest taki ze 10% firm sprzedaje praktycznie po cenach zakupu byle by sprzedać zawsze jest to fv kosztowa .

oznacz moderatorów