anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Numery przesyłek uzupełnione w terminie

maJk96
#9 Pomysłodawca#

Witam serdecznie! 

Mam taki "problem", który ostatnio zauważyłem gdy zostawiam autouzupełnianie poprzez InPost w momencie nadania przesyłki, dodam, że praktycznie 99% moich paczek to InPost. 

Już tłumacze w czym problem, gdy uzupełniałem nr przesyłek ręcznie miałem procent na poziomie 95%, gdy zacząłem pozostawiać to InPostowi od początku tego miesiąca to procenty spadły do 87% a wszystko robię tak jak zawsze w sensie nie czekam z nadawaniem numerów do zamówień, więc: Czy jest to możliwe, że przez autouzupelnianie nagle program supersprzedawcy nie potrafi tego wyłapac i zaniża cały czas procent jak bym w ogóle nie uzupełniał tych numerów, czy może ja coś robię nie tak o czym nie wiem? 

Z góry dziękuje za pomoc, Pozdrawiam!

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

maJk96
#9 Pomysłodawca#

Chyba już znalazłem przyczynę... utwierdźcie mnie tylko czy mam racje.

A mianowicie: nie zmianiałem od razu statusu przesyłki na np "do wysłania" tylko gdy kurier zabierał przesyłki wtedy dopiero zmieniałem z "nowe" na "wysłane', tylko wtedy już często mijały 24h od zamówienia, więc może tutaj leży problem

ps

Myślałem, że samo nadanie numeru przesyłki daje już informacje mailową klientowi. 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Problem leży w tym , że za szybko wprowadzasz numery przesyłek 🙂 Ja drążyłam dokładnie ten sam temat i odkryłam , że mój czas wysyłki to już nie ustawione przeze mnie 48 godzin a zmienione przez Allegro 24 .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

maJk96
#9 Pomysłodawca#

Chyba nie zrozumiałem... ja mam wszędzie 24h na wysyłkę, nie rozumiem jak za szybko wprowadzam numer? Czyli w jaki sposób mam go wprowadzać i po jakim czasie? 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

O kurcze , skoro masz 24 ustawione to ja już nic nie wiem. U mnie problem jest taki, że ustawiłam sobie czas wysyłki na 48 godzin a większość numerów wprowadzałam w ciągu 24 od wpłaty. I Allegro wspaniałomyślnie zmieniło mi bez mojej wiedzy czas wysyłki na 24 godziny. Ja o tym nie wiedząc niektóre numery wprowadzałam po upływie 24 godzin i średnia numerów wprowadzonych w terminie mi spadała.

Skoro Ty masz czas 24 godziny to żeby za jakiś czas się nie okazało ze system zmieni Ci czas wysyłki na NATYCHMIAST 🙂

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

maJk96
#9 Pomysłodawca#

Hmm w sumie jest to analogiczne zachowanie, mam zawsze tel i komputer przy sobie i robię zawsze to naprawdę bardzo szybko od momentu zaksiegowania wpłaty, ale czy nawet jeśli by mi zmienił (co jutro sprawdzę) nie będzie problemu z powrotem na 24h czy co jakiś czas trzeba będzie się tak „bawić” i to ustawiać? 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Nie no mam nadzieję, że aż takiego numeru nie odwalą 🙂  Najlepsze w tym jest to że kombinowałam dzisiaj , żeby wrócić do 48 godzin i się nie da . Zmienili na amen . Dlatego śmieję się , że za szybko te numery wprowadzałam i mam za swoje . Jest już temat zapodany , może jutro ktoś z serwisu się wypowie .

_____________
Kama
oznacz moderatorów

maJk96
#9 Pomysłodawca#

Rozumiem! Dziekuje za pomoc, tez mi się wydaje, ze była by to już lekka przesada. 

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@maJk96Nie wiem jaki jest mechanizm tego dokładnie. Ja mam swoje zdanie na ten temat i nie jest ono cenzuralne. Ale moZe jakiś admin wyjaśni mechanizm kalkulacji : @_HolaOla_ @msniezek 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

-orbitkownia-
#12 Orędownik#

@maJk96 też to zauważyłam wysyłyka zaznaczona jako 3 dni robocze wysyłam zawsze 1-2 dni  a i tak mam 97% numerów wpisanych , chyba że liczą tez aukcję gdzie wnoszę o zwrot prowizji bo ktoś nie zapłacił

oznacz moderatorów