anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłata za kuriera

MAMY ROZWIĄZANIE!
primazone
#8 Zapaleniec#

Witam mam pytanie odnośnie opłat za kuriera smart. Jezeli ktos kupi u mnie przedmiot i wysyłka jest smart DPD , a ja wyślę ja poza allegro kurierem DPD nie generując etykiety z allegro i dodam numer przewozowy to mimo to zapłacę też na allegro drugi raz za przesyłkę?

Bo mam naliczenia za przesyłkę DPD allegro a wiem, że płaciłem hurtowni za zewnętrzną przesyłkę... czy oni wygenerowali etykietę przez zastrzeżonego maila, bo również takowego podaje przy zamówieniu na hurtowni?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
Client:44052296
#21 Demiurg#

@primazone jeżeli podczas wpisywania danych kupującego blednie podasz email to allegro nie zaliczy jej dla Ciebie jako przesyłkę smart. Kupujący będzie miał przesyłkę za 0 a ty zapłacisz normalnie za kuriera za stawkę jaką masz ustaloną z hurtownią. Tylko nie będziesz miał dopłaty do paczki smart od allegro, która jest uzależniona od wartości zamówienia.

oznacz moderatorów
primazone
#8 Zapaleniec#

Rozumiem ,ale to troche inna sytuacja klient kupuje smart a ja wysyłam paczkę poza allegro powiedzmy DPD opłacam ją 13 zł to na allegro doliczy mi kolejna opłatę czy jezeli nie generowałem przesyłki przez allegro mail, albo allegro to nie bedę nic płacic ?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@primazone czy możesz podać numer zamówienia o którym piszesz? Sprawdzę to.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
primazone
#8 Zapaleniec#

Poniżej numery zamówień za które zostałem naliczony, z tym że nie jestem na 100% pewny czy hurtownia nie wysłała tych zamówień poprzez mojego smarta bo załączam zawsze allegro mail do zamówienia, ale płaciłem w tym wypadku za przesyłkę również hurtowni (mieli wysłać na swoich listach przewozowych i wyjaśniam to też z hurtownią skąd opłata na moim koncie skoro płaciłem im za przesyłkę).

 

798a0b41-ba76-11ec-bbec-ef9864ed512b 

 

f30745a4-c2d7-11ec-b8c0-87ae5404ef10 

 

Jeżeli jesteś w stanie sprawdzić czy to wyszło z mojego smarta bedę wdzięczny i upomne się o zwrot pieniedzy z hurtowni, pozdrawiam.

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@primazone sprawdziłam te zamówienia.
Za zamówienie nr 798a0b41-ba76-11ec-bbec-ef9864ed512b  została naliczona opłata dodatkowa za niestandardową paczkę/paletę (19,99 zł) oraz za nadanie przesyłki w ramach Smart! Czyli to zamówienie zostało nadane w ramach Smart!
Natomiast zamówienie nr f30745a4-c2d7-11ec-b8c0-87ae5404ef10  nie było w Smart!, bo kwota zamówienia była zbyt mała.
Ale oba zamówienia zostały nadane w ramach usługi Allegro Kurier DPD, która wchodzi w skład metod dostawy Allegro Standard. Są to dostawy za które rozliczasz się z nami, a nie z przewoźnikiem. Z tego wynika, że nie powinna zostać od Ciebie pobrana opłata w hurtowni.   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
primazone
#8 Zapaleniec#

Dziękuję bardzo za informację! Tak myślałem, ze hurtownia nadała na mojej etykiecie przesyłkę za którą zapłaciłem osobno, wyjaśnie to sobie juz z hurtownią i następnym razem nie bedę podawać szyfrowanego maila w takej sytuacji, zeby sie to nie powtórzyło. Życzę miłego dnia , pozdrawiam!

oznacz moderatorów
Nevido-pl
#9 Pomysłodawca#

Temat z przed roku ale może ktoś się wypowie. Podobna sytuacja, dziś loguję się i widzę opłatę 7,99 zł za DPD. Dopiero zaczynam przygodę więc nie do końca rozumiem. Klient wybrał smart DPD - ok. Hurtownia niby własnych etykiet nie przyjmuje tylko oni zamawiają swoich kurierów -ok. Pisałem na czacie z kimś z allegro jak to rozwiązać żeby liczyło się to w ten smart. Doradca napisał że spoko nie muszę robić własnej etykiety przez allegro byle by hurtownia wpisała szyfrowany mail w zamówienie kuriera. Tak zrobili. Im dopłaciłem 6 zł za karton i pakowanie. I myślałem, że na tym koniec. Dziś widzę 7,99 zł naliczone. Stwierdziłem nawet, że wyszedłem z tą sprzedażą na zero. Tylko czekać aż zaraz dowalą naliczenie za wagę 20kg.

Jak to jest w końcu?? Skoro hurtownia zamówiła od siebie a ja tylko wklepałem numer paczki w zamówienie allegro. Czy to przez ten szyfrowany mail? Doradca na czacie powiedział, że bez niego nie zaliczą mi smart i spadnie jakość sprzedaży.

Niech mi ktoś wyjaśni proszę.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Nevido-pl Jeśli uważasz, że opłaty zostały naliczone błędnie, możesz złożyć reklamację. Formularz reklamacyjny znajdziesz tutaj.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Nevido-pl
#9 Pomysłodawca#

W moim przekonaniu tak, ale to wszystko jest tak pogmatwane byle sprzedający nie doszedł o co chodzi. Oczywiście złożę te reklamację to może się wyjaśni coś. Dzięki

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Nevido-pl a to nie przypadkiem dopłata do przesyłki Smart do zamówienia powyżej 399 zł?

oznacz moderatorów
Nevido-pl
#9 Pomysłodawca#

Tak, a dokładniej 200-299,99zł. Tak czy siak skoro hurtownia zamawia kuriera od siebie bo ma z nimi umowę to czemu my jeszcze mamy dopłacać. No kurde 1zł za sprzedaż, 6 zł za ofertę wyróżnioną, byłoby chyba 12zł zwykłej prowizji ale mam te 3msc za free. I jeszcze 8zł bo sprzedaż w takim przedziale cenowym. Śmieszne to jest. Nic tylko rozpisywać w aukcji koszty by klient zrozumiał skąd takie ceny trzeba wysokie dawać.

Są też przedmioty bardzo nisko marżowe gdzie tylko producent albo ktoś z super dojściami ma niższą cene zakupu a inni mogą np. z 10 zł na czysto mieć ale że był to przedział 300+ to jeszcze dołożą, albo dowalą wysoką cenę i nie sprzedadzą.

Straszna zachłanność..

oznacz moderatorów
Nevido-pl
#9 Pomysłodawca#

Dziś kolejna niesłuszna dopłata za 25-31,5kg podczas gdy towar z opakowaniem ma lekko ponad 4kg a wymiary łącznie poniżej 300cm. Zgłoszenie wysłałem, ale jak to wygląda w praktyce? Jak uznają to korygowane jest w rozliczeniach allegro czy wpłacają to na konto bankowe?

oznacz moderatorów