anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

opłaty od listopada dla prywatnych sprzedających

MAMY ROZWIĄZANIE!
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

1. czy od listopada za wystawienie na allegro przedmiotu przez prywatnego sprzedawcą będzie opłata za wystawienie?

2. czy od listopada za sprzedany przedmiot będzie opłata 1 pln?

3. Czy nie będzie można wystawić przedmiotu na czas nieokreslony / aż się sprzeda?

4. czy jeśli na powyższe pytania, na każde z nich odpowiedź brzmi tak, pora wsiąść na  konia i odjechać w stronę zachodzącego słońca?

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41
Pszczola2013
#12 Orędownik#

Jestem PRZEKONANA, że takie coś nie zostanie uznane za sprzedaż masową (bo sprzedaż masowa to np. 50 sztuk TEGO SAMEGO PRODUKTU-CZYLI np. 50 książek o tym samym tytule, lub 10 identyhcznych śpioszków). Do tego nowych. Takie coś wiadomo że jest sprzedażą masową a nie wyprzedażą własnych rzeczy. Jak sie ma wątpliwosci to najlepiej zadzwonić do Urzędu Skarbowego i oni to wyjaśnią (ja nieraz dzwonię i od pewnego czasu spotykam się tylko z miłymi urzędnikami :). Żaden US nie będzie kontrolował takiej sprzedaży bo to nie są kwoty z których człowiek może mieć jedyne źródło dochodu. 2000 Euro to około 10 tysięcy zł, podzielić na 12 miesiecy to średnio zarobek 800 złotych na miesiąc. Wiadomo że za tyle to się człowiek nie utrzyma i na pewno na legalną pracę. Jak sprzeda się w miesiąc za to 2000 Euro i potem się nic już nie będzie sprzedawać bo się nie ma to też US na pewno się nie doczepi. Chodzi naprawde o to że są osoby które sprzedają rzeczy masowo tzn. mają tysiace aukcji i na każdej po np. 30 sztuk TAKIEGO samego asortymentu. To jest sprzedaż masowa a nie wyprzedaż używanych ciuszków. Proszę sprawdzić np. co ja sprzedaję i jakie ilości, to jest sprzedaż masowa a dużo osób sprzedaje tyle co ja i takie ilości i robi to "na lewo". Takie konta na pewno będą sprawdzane, a nie wyprzedaż swoich pojedynczych rzeczy

oznacz moderatorów
Porowaty
#2 Obserwator#

Ale tu nie chodzi o pani odczucia, bo odpowiada się przed prawem nie w oparciu o nie, tylko w oparciu o faktyczny stan prawny. Powoływanie się potem na ustne wyjaśnienie "miłego pana ze skarbówki" w niczym nie pomoże, bo po pierwsze nie ma na to dowodu, a po drugie, nawet gdyby był, nie ponoszą oni żadnej odpowiedzialności za tego typu pogawędki.

oznacz moderatorów
Pszczola2013
#12 Orędownik#

Ja to rozumiem ale nie wierzę że jak ktoś będzie wyprzedawał swoje pojedyncze sztuki, w większości używanych produktów to będzie musiał od tego płacić (no chyba że będą to kolosalne kwoty). Ja mam działalność gospodarczą i na allegro konto firmowe więc nawet jak sprzedam coś swojego, używanego itp to muszę zapłacić wszystkie podatki do US i chciałabym żeby każdy tak musiał bo to by zmniejszyło konkurencje która sprzedaje na lewo i bez tych opłat sprzedaje taniej niż ja, ale też jestem realistką i nie wierzę żeby ścigali pojedyncze osoby sprzedające sporadycznie i po jednej sztuce.

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

jeszcze nic nie jest ustalone, nie ma żadnej ustawy, żadnego przepisu, dopiero projekt który ma się dostosować do prawa europekjskiego , ale z polskiej strony są sugestie do "władcuf eurokołchozu" żeby pzrepisy były bardziej ludzkie, jeden z pomysłów strony polskiej jest żeby właśnie wył,aczyć z raportowania drobnych prywatnych sprzedawcó a raportować Vatowców, tak że nie miej na razie srtachu, 

oznacz moderatorów
Pszczola2013
#12 Orędownik#

Też myślę że tak będzie, ale osoby sprzedajace "na lewo" w ilościach masowych tak jak to opisałam, wiadomo że nie są Vatowcami bo nigdzie tego nie zgłoszą więc taka ustawa niczego nie zmieni. Jak będzie od tych 1000 euro na rok to myślę że jak US sprawdzi co ktoś sprzedawał lub sprzedaje to po asortymencie i ilościach od razu  będzie wiedział czy to sprzedaż okazjonalna, własnych rzeczy czy tez masowa na dużą skalę.

oznacz moderatorów
Porowaty
#2 Obserwator#

Proszę się zapoznać z faktami, zamiast rozpowszechniać dezinformacje albo PiS-owską propagandę. Limit 30 transakcji i 2 tys. euro rocznie nie jest "bardziej ludzką" propozycją szajki kurdupla, ale jest zawarty bezpośrednio w dyrektywie DAC-7 i ma obowiązywać na terenie całej Europy.

oznacz moderatorów
lamurka19
#7 Wielbiciel#

Też zastanawiam się na tymi limitami, czy muszą być spełnione łącznie? Czy wystarczy przekroczyć 30 transakcji by być ujętym w raporcie ?  Sprzedaję rzeczy po swoich dzieciach: zabawki, ubrania, buty; nie zbieram paragonów, często są to prezenty. Na pewno nie mieszczę się w limicie 30 transakcji rocznie jak chyba większość Mam . Czy to znaczy , że mam zakładać działalność gospodarczą by w spokoju wyprzedawać rzeczy po własnych dzieciach? 

oznacz moderatorów
Pszczola2013
#12 Orędownik#
 

Nie popadajmy w paranoję, sprzedających są miliony i na pewno osoby takie jak Pani sprzedające pojedyncze, często używane przedmioty nie będą musiały zakładać DG. Chodzi raczej o masową sprzedaż po kilkadzisiąt np. takich samych perfum, wtedy wiadomo że to nie wyprzedaż swoich rzeczy tylko MASOWA sprzedaż. Zawsze może Pani zadzwonić do US i zapytać, ale nie ma na tylu urzędników aby ścigać kogoś kto czasem sprzedaje swoje pojedyncze sztuki ubrań, książek itp. poza tym jak mają ukarać Panią karą 100 zł a urzędnikowi który na kontrolę Pani poświeci tydzień muszą zapłacić normalne wynagrodzenie, to jaki by to miało sens?

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

1. Sprzedawcy firmowi w wielu kategoriach płacą za wystawienie każdego przedmiotu to dlaczego prywatni mają nie płacić .

2. Niekoniecznie , jak wykupisz abonament to tej złotówki nie będziesz płacić.

3. Na razie jest automatyczne wznawianie aukcji ale musisz się z tym liczyć że jak bęą opłaty za wystawienie to co 10 dni ci taką opłatę naliczą przy wznawianiu.

4. Na razie kup sobie konia i przygotuj go do jazdy .

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

siodłam już Qnia / nie chcę przecież ograbić biednych "pszedsiębiorcuf" / daleko pewnie nie ujadę, za mało czasu pozostało...

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@katarzynab1712 

Nie no przecież wredni przedsiębiorcy wcale nie chorują i jedyne co robią ci krwiopijcy to pławią się w luksusach i wyzyskują biedne społeczeństwo.

Nie mam zamiaru oceniać takiej sprzedaży jak Twoja, ale chamskie teksty o przedsiębiorcach podniosły mi z samego rana ciśnienie 🙄

_____________
Kama
oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

to Pan kostas napisał , cytuję - "

 osoby prywatne okradają państwo i legalnie działające firmy"

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@katarzynab1712 Pan Kostas napisał prawdę. Na 100% znajdziesz potwierdzenie jego słów znajdziesz w Urzędzie Skarbowym.

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

pewnie niektorzy tak, ale są też uczciwi ludzie

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

Dziekuję bardzo za odpowiedzi i informacje.

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@katarzynab1712 na wszystkie pytania odpowiedź brzmi: tak.

5 pytanie zadam za ciebie:

5. Czy na kontach zwykłych opłaty zostaną zrównane z opłatami na kontach firmowych?
 Odpowiedź: tak, będziecie płacić takie same prowizje jak my. 

Teraz czas zarejestrować firmę i płacić jeszcze podatki.

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

za mało czasu mam... jestem już prawie po drugiej stronie

 

żyjcie

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@katarzynab1712 ale obrażać i pluć na przedsiębiorców, to jeszcze masz czas i siły.

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

gdzie obraza i gdzie ślina?

to Pan kostas napisał , cytuję - "

 osoby prywatne okradają państwo i legalnie działające firmy"

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

oj, z siłami to róznie/ są dni dobre ale i bywają gorsze trochę

oznacz moderatorów