anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

opłaty od listopada dla prywatnych sprzedających

MAMY ROZWIĄZANIE!
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

1. czy od listopada za wystawienie na allegro przedmiotu przez prywatnego sprzedawcą będzie opłata za wystawienie?

2. czy od listopada za sprzedany przedmiot będzie opłata 1 pln?

3. Czy nie będzie można wystawić przedmiotu na czas nieokreslony / aż się sprzeda?

4. czy jeśli na powyższe pytania, na każde z nich odpowiedź brzmi tak, pora wsiąść na  konia i odjechać w stronę zachodzącego słońca?

oznacz moderatorów
41 ODPOWIEDZI 41
krejzole
#14 Krzewiciel#

Prywatnie nie opłaca się sprzedawać na allegro, czasem lepiej wyrzucić jeśli jest to tani przedmiot albo wystawić na jakimś Oliksie lub S.pl nie wiem czy na SZOPIE można prywatnie sprzedawać. Znajomy przerzucił się na giełdę staroci ja mu oddaje swoje przedmioty, dobrze mu idzie do tego stopnia że zrezygnował z pracy na etat i założył działalność. Kiedyś to wszystko na allegro sprzedawać.

Pewna hurtownia z Białegostoku (znam właściciela) która wysyła ok. 1500 paczek dziennie, rozważa zamkniecie sprzedaży i chce pozostawić tylko sklep stacjonarny. Podliczył koszty  sprzedaży na allegro i wyszło mu że jak zwolni całą obsługę i zamiast sprzedaży towaru wagonami będzie sprzedawał w detalu to wyjdzie na to samo.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@katarzynab1712  tu masz wszystko opisane https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/pazdziernik-i-listopad-zmiany-dla-sprzedajacych-z-kont-zwyklych...

Tu jest powód 🙂

Chcemy, aby sprzedający na Allegro mogli korzystać z rozwiązań dostosowanych do charakteru ich działalności i tym samym, do rodzaju konta na którym sprzedają: firmowego lub zwykłego.

Jeśli masz konto zwykłe, ale działasz jako przedsiębiorca, zmień konto na firmowe. Gdy wystawiasz przedmioty jedynie okazjonalnie, jako osoba prywatna – sprawdź możliwości sprzedaży na Allegro Lokalnie gdzie nie pobieramy takiej opłaty.

Pamiętaj że jak dużo sprzedajesz od przyszłego roku wchodzi dyrektywa DAC7 gdzie portale będą musiały raportować skarbówce za ile sprzedałeś oraz na jakie konto poszła wypłata 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

co do derektywy to nie masz aktaalnych informacji / słyszałeś że dzwonią, ale kto i po co, nie masz pojęcia

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

https://www.gov.pl/web/finanse/opinia-polski-ws-dac7

 

se poczytaj tu, a nie ściemniaj maluczkim

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@katarzynab1712 ale to jest opinia i tak Unia to wprowadza i bardzo dobrze bo osoby prywatne okradają państwo i legalnie działające firmy https://www.gov.pl/web/finanse/obowiazki-sprawozdawcze-operatorow-platform-cyfrowych-w-unii-europejs... już się przygotowali mając dostęp do kont bankowych bez naszej wiedzy, nie wiem co i za ile sprzedajesz ale nie straszę, co by za rok nie było postów skąd US wie za ile sprzedałem 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

osoba prywatna która 30 lat kolekcjonowała książki, płyty, filmy a teraz umiera na raka i nie ma za co żyć i się leczyć więc musi wyprzedawać swoją kolekcję by jeszcze chwilkę przeżyć, zamiast np. podarować swój zbiór wnuczkom okrada wg. Ciebie Państwo i prywatnego przedsiębiorcę który w żupie ma jego i jego rodzinę??? życzę zdrowia i długich lat życia w szczęściu.

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

Polska postuluje swoje pomysły które chce wprowadzić a nie słuchać **piiip**ycznych pomysłów "mędrców z jełopropy".

poniżej fragment

  • wprowadzenie wyłączenia (wartościowego bądź co do ilości transakcji)  dla sprzedawców okazjonalnych, tj. nieprowadzących zawodowej działalności gospodarczej z obowiązku raportowania przez platformy. Uwzględnienie postulatów europejskiego biznesu dotyczących nadmiarowych obciążeń w zakresie zbierania danych o okazjonalnych sprzedawcach korzystających z platform cyfrowych.
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@katarzynab1712 dlatego wprowadzili limit będą przekazywać dane sprzedawców powyżej 30 transakcji i powyżej 2000 euro rocznie sprzedaży 🙂 Widzę że nie jesteś na bieżąco 🙂

A swoją drogą bardzo dobrze bo jeździć po drogach, czy prowadzać dzieci do szkół opłaconych z moich pieniędzy ale żeby się dołożyć to ciężko 😞 Jak widzę prywatnych z tysiącami aukcji i sprzedających po 100 produktów nowych to nuż mi się w kieszeni otwiera, mam nadzieję że to się skończy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

osoba prywatna która 30 lat kolekcjonowała książki, płyty, filmy a teraz umiera na raka i nie ma za co żyć i się leczyć więc musi wyprzedawać swoją kolekcję by jeszcze chwilkę przeżyć, zamiast np. podarować swój zbiór wnuczkom okrada wg. Ciebie Państwo i prywatnego przedsiębiorcę który w żupie ma jego i jego rodzinę??? życzę zdrowia i długich lat życia w szczęściu.

oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

nic nie wprowadzili na razie / to pomysł genjuszy z eurokołchozu. Polska postuluje zmiany w derektywie które będą bardziej ludzkie

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 to niestety wylewanie dziecka z kąpielą (znowu). Mam znajomą która opróznia mieszkanie po zmarłej osobie z rodziny. Dziesiątki książek, jakieś sprzety AGD, meble.. wystawia na Oliksie za nieduże pieniądze i ludzie kupują. Tych transakcji jest na pewno ponad 100 i na pewno przekroczy te 2k EUR. Tyle ze to przez okres 1-2 mies. A potem nic. I co z taką osobą? dać ją do skarbówki???

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

ukarać, przecie Ona okrada "przedsiębiorcuf"

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@pinsplash kwestie spadkowe są uregulowane innymi przepisami, nie mają nic wspólnego z handlem ciągłym. Jeżeli twoja znajoma jest prawnym spadkobiercą, to zapewne nie ma czym się martwić, ale jeśli wyręcza prawnego spadkobiercę, to powinna się marwić.

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash 

1 czy 2 miesiące sprzedaży to nikt się na pewno nie doczepi. Na przykład ja chętnie odkupuję takie kolekcje książek za nieduże pieniądze 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Bry!  Kama tam było ich naprawdę dużo, z tego co wiem to bardziej zależało jej na wyniesieniu tego z mieszkania i aby się przydało niż na zysku. Mogę spytać jaka jest sytuacja.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash 

Tu pewnie odległość zaporowa, ale kilka razy udało mi się odkupić taki zbiór i obie strony były zadowolone 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów
katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

Dziękuję bardzo za informacje i odpowiedzi

oznacz moderatorów
Mac20ek00
#13 Ambasador#

"A swoją drogą bardzo dobrze bo jeździć po drogach, czy prowadzać dzieci do szkół opłaconych z moich pieniędzy ale żeby się dołożyć to ciężko

Mac20ek00_0-1665163406211.png".

 

Z Twoich pieniędzy ? Przecież przy każdym zakupie ( jako osoba prywatna) płacę podatek VAT, przy kupnie paliwa w cenę wliczony jest również podatek drogowy ( między innymi wykorzystywany na budowę i utrzymanie dróg ) - "21% w przypadku oleju napędowego ON oraz ok 28% w przypadku benzyny - stawki procentowe uzależnione są od kursu europejskiej waluty. Opłata paliwowa to podatek w cenie paliwa, który w całości przeznaczony jest na poprawę infrastruktury komunikacyjnej (drogowej, kolejowej)", tak że nie rób z siebie sponsora, bo nie tylko prowadzący działalność płacą podatki i utrzymują te "Twoje" drogi, szkoły itd.

 

 

oznacz moderatorów
rppf
#12 Orędownik#

Witam.

A jak rozumieć te limity - oba punkty muszą być spełnione razem ?

Mam głównie na myśli, że np. wystawiając drobne rzeczy z kolekcji i w ciągu rok sprzedam ( jak się ida !!) 50 rzeczy ale np. średnio po 50 zł, czyli wyjdzie 2500 zł czyli nawet nie 1/3 limitu kwotowego - ale limit ilościowy zostanie przektoczony ,- to już grozi tragedia i Allegro to zgłosi ? Czy teź dopiero po przekroczeniu tych 2000 Euro, nawet jeśli transakcji będzie z 50 czy 100-150 ? 

Np. kwotowo to sprzedając rzeczy z kolekcji czy ciuszki/ zabawki po dziecku, trudno to bardzo przekroczyć, natomiast ilościowo to 2,5 transakcji na miesiąc !!

Wie kto jak to ma wyglądać dokładnie ? ☹️😥😥

oznacz moderatorów