anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszukujący kupujący

anisup
#7 Wielbiciel#

sprzedałam 1 raz książkę na allegro. Stan idealny , pisałam, że była przeczytana 1 raz - nie miała zagięć itd. Kupujący twierdzi, że książka jest klejona i ma zagięcia. Co robić? Czuję się oszukana. 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Client:79179573
#16 Inspirator#

@anisup 

Poproś kupującego o zdjęcia książki z widocznymi wadami. Jeśli rzeczywiście będą widoczne, przeproś go i zaproponuj rekompensatę albo wymianę na egzemplarz wolny od wad. Możesz też poprosić o odesłanie książki i zwrócić kupującemu pieniążki za książkę i obie przesyłki.

Możesz też nic nie robić i, jak mawiają Zaawansowani Sprzedawcy z Cafe Allegro, wysłać kupującego na drzewo banany prostować, ale wtedy Twoja ocena za sprzedaż zmieni się ze 100% pozytywów na 50%, nabywca otrzyma rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących, a Twoje konto oraz konta Twoich bliskich będą zawieszone do momentu, aż spłacisz  zadłużenie w POK.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@anisup Przede wszystkim, jeżeli wiesz co sprzedałaś i jesteś pewna że książka była w takim  ( dobrym) stanie : odpisz Kupującemu, że książka była wysłana w stanie bdb, i tyle...musisz się niestety liczyć z negatywem ( taki szantaż kupującego). Oczywiście nawet tutaj są ludzie popierajacy oszustwa kupujących jak np @Client:79179573 . Nie martw się to co opisał o POK to jakaś skrajność, i musiałoby być dużo złej woli ze strony Allegro aby się zadziało...

Ja podam Ci inny przykład : Kupujący kupił książkę ( kilkunastoletnią) po czym zareklamował że ma poplamione i zalane kartki. Reklamacja, przesłał zdjęcia. Traf chciał że było zrobione więcej zdjęć książki niż było na aukcji. Na jednym z nich pokazane było że książka ma stempelek z ceną na tylnej kartce. W książce reklamowanej na tej kartce stempelka nie było, a kartka była czymś zalana. Kupujący chciał oszukać i odesłać swoją książkę którą miał wcześniej. Z reklamacji nici, ale negatyw był za "fatalną obsługę i niezamieszczanie wszystkich zdjęć na aukcji" 😂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@pinsplash napisał: "Oczywiście nawet tutaj są ludzie popierajacy oszustwa kupujących jak np @Client:79179573 ."

Łżesz. Wskaż jeden wpis, w którym poparłem oszustwo. Wskaż albo odszczekaj kłamstwo.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

@pinsplash napisał: "Ja podam Ci inny przykład : Kupujący kupił książkę ( kilkunastoletnią) po czym zareklamował że ma poplamione i zalane kartki. Reklamacja, przesłał zdjęcia. Traf chciał że było zrobione więcej zdjęć książki niż było na aukcji. Na jednym z nich pokazane było że książka ma stempelek z ceną na tylnej kartce. W książce reklamowanej na tej kartce stempelka nie było, a kartka była czymś zalana. Kupujący chciał oszukać i odesłać swoją książkę którą miał wcześniej. Z reklamacji nici, ale negatyw był za "fatalną obsługę i niezamieszczanie wszystkich zdjęć na aukcji" 

 

"A kierowca autobusu wstał i zaczął klaskać. Klaskali wszyscy pasażerowie. No tak było, nie zmyślam." ( ͡° ͜ʖ ͡°)

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Możesz uznać reklamację lub ją odrzucić. Jeśli odrzucisz możesz otrzymać negatywny komentarz, jeśli uznasz, powinnaś oddać pieniądze i obie przesyłki po odesłaniu towaru - to wszystko. W tej sprawie do sądu raczej nikt nie pójdzie.

oznacz moderatorów