anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwo kupującego przy wykorzystaniu Allegro

Wajrak_40
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

dziś chciałem sprzedać wirtualny przedmiot na platformie Steam (przedmiot do wirtualnej gry).

Wystawiłem ofertę, ktoś ją kupił.

Następnie otrzymałem maile (które załączam) a jednym z nich była FAŁSZYWA wiadomość z potwierdzeniem płatności. Nie wiele myśląc wysłałem od razu przedmiot kupującemu ponieważ, stwierdziłem, że jest to wystarczające potwierdzenie, ponieważ wiadomość została wysłana z adresu xxxxxxxxxx@allegromail.pl - który należy do Allegro! Oczywiście było to oszustwo.

Co jestem w stanie dalej zrobić z tą sytuacją? Czy Allegro jest mi w jakikolwiek sposób pomóc? Moim zdaniem jest to bardzo kiepska sytuacja, gdzie użytkownik jest w stanie wysyłać wiadomości HTML i to za pomocą maila, który należy do Allegro.

Dane oszusta które posiadam:

  • Imię
  • Nazwisko
  • Numer telefonu (prawdziwy)

Transakcja opiewała na 800 zł.

Co w tej sytuacji powinienem dalej robić?

Zrzut ekranu 2020-11-11 o 18.31.19.png

 

Zrzut ekranu 2020-11-11 o 18.47.29.png

 

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

Vryko
#18 Luminarz#

Po pierwsze - nie widzimy Twoich zdjęć. Musi je zatwierdzić moderator. Zawsze możesz  wrzucić je  na jakkiś  serwer i poddać  linki. Dalej - skąd  wiesz, że to fałszywa wiadomość? Skoro z  allegromail.pl  -  poszła przez  Allegro. Chyba, że jest coś, czego  nie wiem. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Wajrak_40
#7 Wielbiciel#

Dopiero po wysłaniu przedmiotu zorientowałem się, że jest coś nie tak.

Czas wiadomości się nie zgadza, dane kupującego się nie zgadzają, szablon wiadomości poza danymi się nie zgadza. W panelu mam płatność przez PayU zaczętą, ale 0,00zł wpłacone - zatem po prostu kliknął Kup teraz, a następnie wysłał mi lewe potwierdzenie wpłaty.

Nie wiem jakim sposobem ta osoba wysłała takiego maila z domeny allegromail.pl. To własnie ta domena wprowadziła mnie w błędny tok rozumowania - stwierdziłem, że jest to oficjalna informacja o wpłacie.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Słuchaj - obecnie każdy telefon (karta oczywiście - edit) jest rejestrowany na nazwisko. Tak, wiem, że można to obejść i  zawodowcy zapewne tak robią. Ale nie podejrzewam drobnego kanciarza z  Allegro o zatrudnianie słupów.. Więc jakby tu masz otwartą drogę do  zgłoszenia a Policja bez większych kłopotów  powinna namierzyć  delikwenta.   Ale to już Twój wybór. Wiem jedno - w przypadku zgłoszenia na Policji masz jakąkolwiek szansę na  odzyskanie kasy. No i jest szansa na utarcie nosa  złodziejowi, co samo w sobie  powinno dać kupę  satysfakcji. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Wajrak_40
#7 Wielbiciel#

Link do zdjęć https://imgur.com/a/MePoKAK

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Wajrak_40  Czyli kolego tzw: Wałek.

oznacz moderatorów

Wajrak_40
#7 Wielbiciel#

To wiem, tylko pytanie co mogę z tym dalej zrobić i czy mogę prosić o pomoc Allegro w tym przypadku?

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Wajrak_40  Możesz jedynie zgłosić na Policję, posiedzisz ze 3h pozeznajesz i za miesiąc przyjdzie umorzenie sprawy.

Allegro ci w tej sytuacji nie jest w stanie pomóc.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Wajrak_40 Nigdy nie wysyłaj zanim nie będzie na koncie, policja i zgłoszenie.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Widzę, że wykombinowali inny sposób

@Wajrak_40  "Nowa wpłata" zawsze przychodzi od powiadomienia@allegromail.pl.

Możesz jeszcze zrobić tak. Przy dacie otrzymania kliknij te trzy kropeczki -> Pokaż Oryginał

Tabelka powinna sprawdzić wiarygodność nadawcy po przefiltrowaniu przez serwery GMaila, a pod nią znajdziesz listę kluczy. Prześledź sobie te dane i zobacz, czy otrzymane wiadomości faktycznie pochodzą z maili typu "from smtpfarm(jakiś_numer).allegro.pl". Jesli nie, to pewnie będzie jakiś losowy adres gmail albo poczty wp - chodzi o pole Received.

Reszta danych to potwierdzenie wiarygodności. Google załatało parę dziur z programów pomijających uwierzytelnianie. Zawsze sprawdzaj nagłówki wiadomości!

oznacz moderatorów

Wajrak_40
#7 Wielbiciel#

@DarkStoorM Received: from smtpfarm9.allegro.pl (smtpfarm9.allegro.pl. [178.21.155.4])

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

A to ciekawe, nie ma tam jakichś wyróżniających się adresów? Musiałbym zerknąć na pełną wiadomość, ale nie wiem czy tutaj można wysyłać takie rzeczy 😄

oznacz moderatorów

Wajrak_40
#7 Wielbiciel#

Nie wiem, z tego co widzę to tylko allegro. Zostawię tą sprawę Policji i Allegro.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@Wajrak_40 A to błąd, bo @DarkStoorM  jest fachowcem. Wyślij mu to  na priv, może coś znajdzie.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Vryko A tam fachowcem 😄 W tej kwestii wiem tyle co wyczytam w dokumentacjach, tutaj sczerze nie jestem pewien, bo to dziwnie wygląda. Na policję sprawę i tak musi zgłosić.

Raczej nie przypuszczałbym, że istnieje szansa na wysłanie maila w poniższy sposób:

adres prywatny -> adres allegromail -> serwer allegro -> serwer gmail. Chociaż kto wie 😄

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@DarkStoorM Dla mnie to  też  wygląda  normalnie. Adres. Przydałby się jakiś admin, celem weryfikacji. Zawołam kawalerię...

@msniezek 

@_HolaOla_ 

@cloudcloud 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@DarkStoorM Pi.er.doły jesteśmy. Oba. Ponieważ: Bez_tytułu_1.jpg

A to  oznacza, że  mail jednak przyszedł  przez  Allegro. Czyli być może  nie  ma  żadnej przewałki... 🙂

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Wajrak_40
#7 Wielbiciel#

"Nowa wpłata" zawsze przychodzi od powiadomienia@allegromail.pl.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@Wajrak_40 Wiem, ale IP wskazuje na Allegro. Pewnie  to też można jakoś zmienić..ale niczego więcej nie wymyślimy. Trzeba poczekać na kogoś, kto ma dostęp do korespondencji - moda, admina. I tyle. 

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Vryko Ha! Jest jedno ale. Zwróciłem na to uwagę w pierwszej kolejności, choć wiem, że pole nadawcy można zmienić w każdej chwili i chyba tutaj ktoś popełnił błąd

W screenie autora:

DarkStoorM_0-1605126794391.png

Wszystkie moje powiadomienia z wpłatami od allegro:

DarkStoorM_1-1605126872361.png

 

Jestem strasznie ciekaw skąd faktycznie przyszła wiadomość, jeżeli przemieliło ją przez Allegro. Maskowanych emali nie da się użyć do wysłania wiadomości mailowej. Chyba, że jest coś o czym jeszcze nie wiem...

oznacz moderatorów