anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru

Rampolek
#7 Wielbiciel#

Witam, sprzedałem używaną pamięć DDR3 i po kilku dniach przyszła mi wiadomość że kupujący chce zwrócić, pierwszy raz mam taką sytuację, kupujący rozpoczął dyskusję ale napisał że nie wiedział co zaznaczyć i zaznaczył że towar jest uszkodzony po moim wpisie napisał że po prostu chciał ją zwrócić, w ogłoszeniu nie zaznaczyłem zwrotów, nie wiem co mam w tej sytuacji robić, nie wiadomo czy kupujący nie uszkodził pamięci, ogłoszenie jest prywatne 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

Zwrotów bez podania przyczyny, zwrotów towarów sprawnych i zgodnych z opisem przyjmować nie musisz, ale masz obowiązek rozpatrzyć reklamację z powodu wad lub niezgodności. Możesz ją uznać lub odrzucić. Jeśli reklamacji jest zasadna, powinieneś oddać kupującemu całą wpłatę i koszt odesłania przedmiotu. To będzie zwrot w ramach reklamacji. Odpowiadasz za towar z rękojmi.

Jeżeli kupujący już rozpoczął Dyskusję, prawdopodobnie wystąpi o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących i jeśli ją otrzyma, Allegro może wymagać od Ciebie zwrotu środków. Były tu opisywane przypadki blokady konta z podobnych powodów.

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Rampolek Reklamację musisz przyjąć i ją rozpatrzyć, możesz uznać, możesz nie uznać, jeżeli kupujący się z nią nie zgadza, to może się odwoływać do rzecznika UPKiK albo do sądu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433  Co to jest UPKiK? Może chodziło ci o UOKiK? Też źle, UOKiK zajmuje się prawami konsumentów, a to nie była sprzedaż konsumencka.

oznacz moderatorów

Rampolek
#7 Wielbiciel#

W razie zwrotu czy allegro odda mi prowizję, i też nie wiadomo czy kupujący nie podmienił pamięci i zostanie przysłana inna. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli Allegro nie odda Ci prowizji, złóż odwołanie; https://allegro.pl/pomoc/odwolanie-od-decyzji-o-rabacie-transakcyjnym

oznacz moderatorów