anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Oszustwo przez kupującego

SmerfQ
#2 Obserwator#

Kilka dni temu wystawiłem oferte, a przedmiotem aukcji był wygląd broni w grze cs:go znajdującej się na platformie steam.

Po rozmowie z kupującym zdecydował się, że zakupi przedmiot tylko bym wystawił go na zwykły allegro, gdyż na lolaknie podobno nie było możliwości uzyskania faktury od allegro(nie znałem się, więc tak też zrobiłem)

Przyszły mi wszystkie informacje zaczynając od rozpoczęcia kupna przez kupującego po zakończenie aukcji i informacje o nowej wpłacie przez kupującego, a dodatkowo miałem do zapłaty prowizje, którą odrazu zapłaciłem, a saldo konta wynosiło 0 zł i tak po dziś dzień, a przedmiot sprzedałem 4 dni temu 13.11 piątek.

Wczoraj 16.11 przyszła mi informacja od allegro, że konto kupującego zostało zablokowane i bym nie przesyłał mu przedmiotu aukcji lecz ja po otrzymaniu wszystkich maili od allegro i po zobaczeniu prowizji od sprzedaży nałożonej na moje konto byłem pewny, że pieniądze mi przyjdą na saldo i również w 13.11 przedmiot mu wysłałem(został on natychmiastowo odebrany przez rzekomego kupującego) 

Co mam zrobić w takiej sytuacji? 

Cena przedmiotu wynosiła 330zł

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@SmerfQ Nigdy nie wysyłaj towaru, jeśli nie widzisz wpłaty w zakładce Allegro Finanse lub na koncie bankowym. Maile mogą być fałszywe. Teraz możesz tylko wezwać kupującego pisemnie do zapłaty, a jeśli to nie nastąpi, zgłosić na policję wyłudzenie przedmiotu. Wydrukuj całą korespondencję, wszystko co masz na ten temat i zgłoś.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@SmerfQ Zwróciliśmy Ci naliczoną wcześniej prowizję. Jedynym, co możemy zalecić, jest zgłoszenie sprawy na policję jak radzi @xyz96.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@SmerfQ Tak na przyszłość - jak nie widzisz wpłaty tutaj https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji to nie wysyłasz przedmiotu.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów