anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Poczta Polska, przesyłki w jednym pliku - problem

Mr-Light
#7 Wielbiciel#

Witam,

czy ktokolwiek z Was spotkał się z podobną sytuacją opisaną poniżej?

 

Od pół roku wysyłam paczki nadając je w placówce poczty polskiej. Gdy danego dnia przygotowuję sobie etykiety wysyłkowe wpadają one w tzw. "jeden plik" i gdy jedna paczka z etykietą zostanie sczytana przez pracownika poczty polskiej to automatycznie sczytują się wszystkie. Do tej pory gdy brakowało jakieś przesyłki to pracownik wykreślał ją w systemie by kupujący nie otrzymywał SMS i informacji, że jedzie do niego tzw. "pustka paczka". Dziś z kolei Pani na okienku odmówiła mi przyjęcia 2 przesyłek z 8 tłumacząc się tym, że nie będzie wykreślała reszty i mam przynieść całość i wtedy ona to przyjmie. Rozmawiałem z kierownikiem tej placówki - nie jest pewien czy może przyjmować część przesyłek gdy na pliku jest więcej a z drugiej strony infolinia poczty polskiej twierdzi, że nie ma znaczenia czy zanoszę jedną, dwie lub pięć paczek z pliku do wysłania bo pracownik okienkowy ma obowiązek je przyjąć a reszte "wykreślić".

Jest jakiś sposób, żeby przesyłki nie wpadały w jeden plik a każda była osobno?

Pozdrawiam,

Gracjan

 

 

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@Mr-Light rób plik do każdej paczki, skoro masz ich kilka 🙂 a po drugie czemu nie wysyłasz wszystkich skoro je szykujesz ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Mr-Light
#7 Wielbiciel#

Jak wygląda takie zrobienie pliku do każdej paczki? Do tej pory zawsze nadawałem je z pozycji "zamówienia od kupujących" -> "nadaj przesyłkę" i uzupełniałem reszte danych tj. waga i wymiary.

Z tego co się dowiedziałem to nadawanie przesyłek w PP jest na dwie czy tam trzy transze. Dwie z 8 przesyłek chciałem wysłać przed 15, żeby klienci dostali je na jutro na 100%. Reszte paczek dopakowałem i zaniosłem po 16 bo pozwalał mi na to czas wysyłki ustawiony na aukcji.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Mr-Light to Ci nie pomogę nadaje przez EN 🙂 nie wiem jak to działa w  wysyłam z allegro 😞

Zawsze możesz importować do EN i robić plik do paczek do 15 potem drugi na późniejsze 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Mr-Light
#7 Wielbiciel#

Wiem, że może głupie pytanie ale rozwinąłbyś skrót "EN"? Normalnie korzystam tylko z inpostu i tam mam manager paczek więc wiem jak to wygląda. Z PP korzystam tylko i wyłącznie z musu żeby zachować smart. Wiem, że są inni kurierzy tacy jak np DPD. (Nadaje paczki długie więc nie każda firma się nadaje) ale z DPD mam inne problemy z racji których wybrałem PP jako drugiego przewoźnika.

oznacz moderatorów

keichi
#13 Ambasador#

EN to Elektroniczny nadawca.

oznacz moderatorów