anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pocztex - podjazd kuriera

MAMY ROZWIĄZANIE!
survivalismpl
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, mam pytanie związane z kurierem Pocztex. Klient na Allegro zamówił sposób dostarczenia poprzez Allegro Kurier Pocztex. Prawidłowo wygenerowałem etykietę, jednak przy próbie zamówienia podjazdu do hurtowni otrzymuję taki komunikat: "Paczkę XXX możesz nadać wyłącznie bezpośrednio w wybranej placówce pocztowej."

W związku z tym mam pytanie: hurtownia z której zamawiam towar na zasadzie dropshippingu, deklaruje że kurier pocztexu jest u nich codziennie. Czy jeśli zamówię towar i załączę wygenerowaną etykietę to kurier normalnie nada przesyłkę? 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@survivalismpl Jeśli pojawia się komunikat o konieczności nadania paczki w wybranej placówce, usługa może być zrealizowana jedynie w ten sposób.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
survivalismpl
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź. A w jaki sposób nadać paczkę z Pocztex tak abym mógł zamówić podjazd kuriera do hurtowni? Szukałem odpowiedzi w sieci i nie mogłam znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

Nie wiem czy nie musisz mieć podpisanej umowy z poczta i nadawać przez ich narzędzie , z którego będziesz mieć możliwość zamówić podjazd.

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@survivalismpl 

A hurtownia nie może Ci doradzić jak to zrobić?

oznacz moderatorów
survivalismpl
#7 Wielbiciel#

Hurtownia stwierdziła że nie wiedzą jak to zadziała, że mogę wysłać im etykietę a oni to wyślą, ale nie mogą zagwarantować że przesyłka zostanie przez kuriera odebrana i dostarczona. 

oznacz moderatorów
PIKeRn
#10 Popularyzator#

Jeżeli hurtownia ma zamówiony odbiór Pocztexu to powinni bez problemu wziąć Twoją przesyłkę, bo hurtownia płaci za te podjazdy ryczałtem. Ale jeżeli chodzi o to, że po prostu jest codziennie kurier (bo coś doręcza) to nie zadziała, bo przesyłki nadawane u kuriera są droższe (jak zresztą wszędzie), a umowa Allegro pewnie nie zezwala na dopłaty. 

oznacz moderatorów
survivalismpl
#7 Wielbiciel#

Dzięki, skontaktowałem się z Pocztex i okazuje się że nie ma możliwości zamówienia podjazdu kuriera bez osobnej umowy z Pocztex. Tutaj niestety Allegro niedostatecznie jasno wyjaśnia to zagadnienie, w sensie jeśli coś nazywa się "Allegro Kurier cośtam" to sugeruje że jest to zwykły kurier, podczas gdy tak nie jest - bez umowy jest to sposób wysyłki gdzie trzeba się przejść na pocztę i nadać przesyłkę, więc nie jest to kurier. 

oznacz moderatorów
PIKeRn
#10 Popularyzator#

To, czy masz w umowie usługę odbioru akurat nie jest wyznacznikiem tego, czy coś jest usługą kurierską czy nie jest. 🙂 

Zawsze możesz też wygenerować przesyłkę z podjazdem kuriera u jakiegoś brokera (Apaczka na przykład ma dobre ceny), wtedy Allegro zwraca Ci część kwoty za wysyłkę na Twój rachunek na Allegro (zależną od wartości zakupu dokonanego przez klienta), ale za ten odbiór zapłacisz już sam.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@survivalismpl kurier przy odbiorze nie skanuje tego, zabierają worki i jadą u mnie na główną sortownię, tam dopiero są skany, więc podrzuć im na próbę jedną taką paczkę, powinien zabrać a jak dotrze na sortownię powinno się zeskanować 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
survivalismpl
#7 Wielbiciel#

Dzięki, spróbuję, mam nadzieję że zadział 🙂

oznacz moderatorów