anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podjazd kuriera Dpd

Quete
#8 Zapaleniec#

Przygotowuję przesyłki  z opcją zamów bez zlecenia podjazdu kuriera, etykiety wydrukowane, paczki przygotowane i dla tych przesyłek chcę zamówić jeden wspólny podjazd kuriera . Jak to zrobić? Z poziomu zamówienia kiedy wybieram nadaj wiele , na nowo generują mi się etykiety, czy trzeba wejść w każde zamówienie w szczegóły i zamówić podjazd dla każdej przesyłki ? Czy wystarczy wejść w jedną i zamówić podjazd? Dziękuję 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Quete Podczas generowania można nadać maksymalnie 20 zamówień jednocześnie i wtedy podjazd jest jeden dla wszystkich paczek. Natomiast teraz, kiedy etykiety są już wydrukowane, możesz zamówić podjazd jedynie pojedynczo. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Quete
#8 Zapaleniec#

Czyli jak wieczorem spakuję załóżmy 3 przesyłki to zamawiam jeden podjazd, rano spakuję kolejne 3 następny podjazd, a przed przyjazdem kuriera jeszcze 2 to też kolejny podjazd? 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Quete Tak.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Quete
#8 Zapaleniec#

Jak to wtedy jest liczone za każdy zamówiony podjazd? Do tej pory pakowałam każdą przesyłkę z osobna i zaraz z podjazdem kuriera, ale kurier zwrócił mi uwagę i powiedział, że takie rozwiązanie niczemu nie służy , ma np. 5 zleceń podjazdu ode mnie na ten sam dzień. Może jak coś działa (jak w tym przypadku, przy starej metodzie z zakładki zamówienia zaznaczało się paczki i zamawiało jeden podjazd) to nie warto tego na siłę ulepszać. 

oznacz moderatorów

Quete
#8 Zapaleniec#

p.s i mimo, że zamówiłam podjazd dla danej przesyłki dalej widnieje zamów podjazd, zamiast kurier zamówiony , można się pogubić przy kilku przesyłkach 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Quete Podaj numery przesyłek, przy których występuje ten problem.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Quete
#8 Zapaleniec#

To jest cały czas nie tylko przy tej przesyłce zawsze widnieje zamów podjazd nawet po zamówieniu , numer  DPD 1000513156867U pytałam jeszcze jak  jest liczony podjazd jak zamówię kuriera np. 3 razy  czy za każdy zamówiony podjazd? 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Quete Skonsultowałam tę sprawę z osobami, które w Allegro zajmują się tym obszarem i otrzymałam odpowiedź, że prawdopodobnie kurier przyjedzie raz, ale po kilka zleceń, więc w kwestii tego jak zostaną rozliczone powinieneś dopytać w DPD. 

Jeśli natomiast chodzi o przycisk "Zamów podjazd", nie jest to błąd. Ten system sprawdza się np. w sytuacji, gdy podjazd nie zostanie zrealizowany (można go ponownie zamówić). 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Quete
#8 Zapaleniec#

Ja rozliczam się z allegro za wysyłki DPD , to wy pobieracie opłaty za każdą paczkę i za podjazdy więc żądam odpowiedzi. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Quete Opłaty są naliczane w oparciu o informacje przekazywane przez firmę kurierską, dlatego zachęcam do kontaktu z nią.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Quete
#8 Zapaleniec#

Przecież to od Was dostaję fakturę to mam dzwonić do DPD mimo , że nie mam podpisane z nimi umowy tylko wysyłam przez allegro i pytać jaki koszt naliczyli za odbiór przesyłek allegro smart? Chyba coś tu nie pasuje. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Quete DPD udzieli Ci tych informacji. Jest to firma, która realizuje usługę podjazdu i doręczenia Twoich przesyłek. Być może sam kurier, który przyjedzie po paczki również będzie znał odpowiedź na Twoje pytania.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Quete
#8 Zapaleniec#

Kurier właśnie był po przesyłki celowo zamówiłam podjazd na 1 przesyłkę tak jak sugerował kurier w dniu wczorajszym , a miał zlecone dwa podjazdy , śmiał się, że opłata będzie za dwa . Z pani strony bardzo niekompetentna odpowiedź skoro allegro obsługuje wysyłkę i cytując allegro "Za przesyłki rozliczysz się bezpośrednio z Allegro"

oznacz moderatorów

seb1q
#11 Animator#

 @nat_not , nie wprowadzaj w błąd i nie pisz proszę informacji, których nie masz kilkukrotnie razy potwierdzone.

Tak się składa, że mogę się w tym temacie wypowiedzieć, ponieważ również z tym walczyłem i słyszałem również setki wersji ale to nie ważne...

Finalnie robi się w ten sposób - Generujesz etykiety, pakujesz 5-10-50-100-1000 paczek danego dnia i tego samego dnia chcesz wysłać to robisz PODJAZD KURIERA TYLKO RAZ.

Kiedy spakujesz nawet jedną paczkę i zlecisz podjazd kuriera a po kilku godzinach dopakujesz jeszcze 50 paczek to nie musisz zlecać kolejnego podjazdu.

W momencie zlecenia podjazdu na 1 paczkę, gdy przekażesz kurierowi 10 paczek to nie ponosisz opłaty za podjazd. Opłata za podjazd naliczona jest w sytuacji, kiedy przekażesz kurierowi mniej niż 4 paczki:

"

Zlecenie odbioru, czyli podjazd i odbiór paczek przez kuriera - jest to usługa dodatkowa i jest bezpłatna, jeśli przekażesz kurierowi przynajmniej 4 przesyłki przy podjeździe. Usługa kosztuje 3,99 zł brutto jeśli przekażesz kurierowi mniej niż 4 przesyłki."

 

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/allegro-kurier-dpd-informacje-dla-sprzedajacych-ZGjlBn2rdU4

 

Dodatkowo, jeśli jesteś malutkim sprzedawcą i wysyłasz np. 2 paczki dziennie i wygenerujesz etykietę na 1 paczkę z podjazdem kuriera, następnie po jakimś czasie wygenerujesz kolejną 1 paczkę z podjazdem kuriera to razem daje 2 paczki i 2 zlecenia podjazdu. Przy wydawaniu paczek, masz mniej niż 4 przesyłki, więc ponosisz 2x opłatę w wysokości 3,99 zł, doliczoną do rachunku Allegro.

oznacz moderatorów

Quete
#8 Zapaleniec#

W końcu w pełni satysfakcjonująca odpowiedź !!!  Bardzo dziękuję !!!

oznacz moderatorów

SlodkieTyciTyci
#7 Wielbiciel#

Z doświadczenia z tego tygodnia, stwierdzam że nie do końca działa to tak jak napisałeś. Zamówiłem podjazd do 1 paczki, w ciągu dnia doszło mi jeszcze 6 paczek. Mimo wszystko zostałem policzony za podjazd.

Dokładać paczki można ale podjazd musi zostać zamówiony do co najmniej 5 paczek. Przynajmniej jeśli generuje się etykiety przez allegro a nie na stronie inpostu. Z tym drugim przypadkiem nie weryfikowałem.

 

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@SlodkieTyciTyci  Ty zdaje sie piszesz o inpost a wątek dotyczy dpd .

My mamy prosty sposób. Pierwsze cztery paczki - nadajemy i zamawiamy do nich podjazd kuriera. Jeśłi potem dochodzą kolejne to już tylko nadajemy. Kiedy kurier podjeżdza - zabiera wszystko co jest przygotowane

oznacz moderatorów