anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podrobione potwierdzenie przelewu

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:73095852
#3 Debiutant#

Dzień dobry,
Wczoraj wystawiłem na aukcję konto z gry (210 zł), kupujący wysłał mi mailem potwierdzenie zapłaty i przekazałem "zakupiony" przedmiot aukcji do tej pory nie otrzymałem pieniędzy. Aktywne PayU i przelewy24.
Wszystko by było ok, gdyby z kupującym był kontakt, a tak to po przekazaniu jak kamień w wodę. Teraz sprawdziłem na spokojnie, okazuje się iż potwierdzenie jest podrobione, ponieważ numer konta nie istnieje w bazie. 
Skoro numer konta był podrobiony, to podrobiona będzie również reszta danych.
Co mogę zrobić w takim przypadku, czy allegro jest w stanie coś pomóc czy tutaj tylko policja wchodzi w grę i czy jest sens "wojarzy" o parę złotych.
Liczę na pomoc i wypowiedź osób które spotkały się już z takimi przypadkami 🙂
Za komentarze iż jestem nie uważny i to moja wina dziękuję bo to wiem, ale takie rzeczy chyba podchodzą już pod paragraf i jako uczciwy obywatel nawet by mi to przez myśl nie przeszło.
Pozdrawiam


oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:73095852 pozostaje Ci policja , wysłałeś nie sprawdzając czy środki wpłynęły na AF .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:73095852 To typowe oszustwo na Allegro. Nigdy nie wysyłaj towaru bez pieniędzy widocznych w zakładce Allegro Finanse lub na koncie bankowym. Potwierdzenia przelewów mogą być fałszywe. Teraz pozostaje Ci policja. Wcześniej wyślij kupującemu wezwanie do zapłaty i wyznacz ostateczny termin. Poinformuj, że po tym terminie zgłosisz sprawę na policję. Czasem jeden telefon z komisariatu wystarczy, aby dłużnik zapłacił.

oznacz moderatorów
Client:73095852
#3 Debiutant#

Pytanie czy jest w ogóle opcja namierzenia takiego osobnika, kiedy konto jest stworzone przed samym zakupem a dane nie przekazane w żaden sposób, włączając w to podrobiony dowód przelewu.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:73095852 Zablokowaliśmy już konto tego kupującego. Zgłoś sprawę na policję. Na jej wniosek przekażemy wszystkie niezbędne dane. Mamy nadzieję, że sprawa będzie miała pozytywny finał.

 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Client:73095852
#3 Debiutant#

Dziękuję, jaką dokumentację muszę przygotować do złożenia na policję ?

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:73095852 Przygotuj zrzuty ekranu ze strony oferty oraz treść maili. Jeśli niezbędne będą jeszcze jakieś dokumenty, na pewno poinformuje Cię o tym funkcjonariusz przyjmujący zgłoszenie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów