anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

POK

Bochen1337
#8 Zapaleniec#

Jestem osobą prywatną, kupujący nie odebrał towaru z paczkomatu. W dyskusji zaproponowałem ponowną wysyłkę, gdyż nie muszę przyjmować zwrotów. Kupujący skorzystał z POK'a, przez co Allegro nałożyło na mnie kwotę do zapłaty. Ostatecznie zostałem bez towaru (gdyż nie wiem gdzie się znajduje, jest magazynowany gdzieś w inpoście) oraz z nałożoną karą. Nie mam zamiaru teraz wydawać pieniędzy i jeżdzić gdzieś po odbiór towaru, jest to moja strata. Nie mam również zamiaru płacić nałożonej kary, przez to, że kupujący nie wywiązał się ze swojego obowiązku. Wstyd Allegro, wstyd.

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

komis-bell
#21 Demiurg#

@Bochen1337 Nie mówisz całej prawdy albo faktycznie coś poszło mocno nie tak. 
@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie wypłacają ot tak z POKu zapewne nie uczestniczyłeś w dyskusji,

oznacz moderatorów

Bochen1337
#8 Zapaleniec#

Faktycznie, w dyskusji odpowiedziałem po 6 dniach, wrzucająć numer przesyłki:

https://inpost.pl/sledzenie-przesylek?number=660166928201319112266381

Nie wiedziałem o dyskusji, bo się jej nie spodziewałem, gdyż ze swojej strony wywiązałem się ze wszystkiego. Czyli nałożono na mnie daną kwotę za brak udzielenia odpowiedzi w dyskusji?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Sprzedający ma 24godz na odpowiedz po otwarciu dyskusji i jeżeli nie udzielisz jej i nie masz argumentów to kupujący dostaje możliwość wnioskowania POK.

oznacz moderatorów

Bochen1337
#8 Zapaleniec#

Tak wiem. Jednak czy samo nieudzielenie odpowiedzi, mimo wywiązania się z obowiązku wysyłki jest powodem do nałożenia na mnie kary? Trochę to dziwne, bo etykieta generowana przez allegro, więc konsultanci mogli sprawdzić, że towar został wysłany. Oczywiście nie mam zamiaru za to płacić, gdyż zostałem bez towaru. Po zapłacie nie będę miał jednego i drugiego.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Samo wysłanie nie oznacza że z towarem jest wszystko w porządku, nie odpowiedzenie jest dla Allegro zawsze decydującym argumentem i teraz z pewnością tu na forum nikt Ci tego problemu nie rozwiąże, Allegro żąda zwrotu środków i tylko porozumienie z nimi rozwiąże problem, konto masz zablokowane ?

oznacz moderatorów

Bochen1337
#8 Zapaleniec#

Tak, zostało zablokowane za brak odpowiedzi w dyskusji. 

Szkoda. Sprzedaję od 9 lat, sporadycznie bo sporadycznie, ale pierwszy raz taka sytuacja i od razu kary i blokady. Mam nadzieję na otrzeźwienie ze strony Allegro, ale chyba nic nie zdziałam. Tak czy siak dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Bochen1337 Tak się składa, że 8 lipca w dyskusji napisałałeś: " (...) Kupującego zachęcam do skorzystania z Programu Ochrony Kupujących - zwrot za zakupy powinien Pan dostać w przeciągu kilku dni."

Kupujący więc skorzystał z Twojej porady i otrzymał rekomensatę z Programu Ochrony Kupujących, a nasz pracownik poinformował Cię, że doliczyliśmy ją do Twojego rachunku i oczekujemy jej spłaty. Gdy to zrobisz, będziemy mogli odblokować Twoje konto. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Bochen1337
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_ Czyli jak napiszę żebyście przelali mi 1000 zł to to zrobicie? Łapanie się wyrwanego z kontekstu zdania w dyskusji jest bardzo nieprofesjonalne i śmieszne w dodatku.

Z konta nie mam zamiaru już korzystać, przenoszę się na inną platformę. Tak, jeżeli kupujący jest problematyczny i nie odbiera towaru to zachęciłem do skorzystania z waszego programu. Ja jednak nie mam zamiaru za was płacić. Doszło do zawarcia umowy kupna sprzdaży, i jako osoba prywatna nie zgadzam się na zwrot. Wypłaciliście mu pieniądze z własnej woli, żeby uniknąć komplikacji. Postawa pro-kliencka, ale ja za to nie odpowiadam. 

Jestem osobą bardzo upartą. Jeżeli dostanę jakikolwiek list o konieczności uiszczenia zapłaty, to będziemy walczyć w sądzie 🙂 Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Bochen1337 Mogę zacytować całą, Twoją wypowiedż z dyskusji, ale nie zmieni to faktu, że poleciłeś Kupującemy ubieganie się o rekomensatę z Programu Ochrony Kupujących, a on z tej opcji skorzystał. Decyzja, co zrobisz dalej w tej sprawie należy do Ciebie, ale tak, za jakiś czas prawdopodobnie otrzymasz list z wezwaniem do zapłaty za swój rachunek.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Bochen1337
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_ Od razu po otrzymaniu listu zgłaszam próbę wyłudzenia na policji i spotykamy się w sądzie, mam nadzieję.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Bochen1337 Niestety ale sprzedając na allegro akceptujesz regulamin i jego postanowienia - m.in. zasady wypłaty z POK oraz odpowiedzialność jaka jest z tym związana.

oznacz moderatorów

Bochen1337
#8 Zapaleniec#

Rozumiem. Z tym że regulamin o tym nie wspomina. Ja jako osoba prywatna wysłałem towar, kupujący go nie odebrał, a mimo wszystko kara została na mnie nałożona. 

 

@_HolaOla_  @komis-bell  Jaki punkt regulaminu o tym mówi?

oznacz moderatorów

Bochen1337
#8 Zapaleniec#

Bo wg mnie:

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/9

"W przypadku gdy Transakcja została opłacona za pomocą opcji usług płatniczych udostępnianych w Allegro, Spółka może na wniosek Kupującego zwrócić mu w ramach Programu Ochrony Kupujących środki pochodzące z Transakcji po spełnieniu łącznie poniższych przesłanek:

a) Kupujący zgłosił Spółce poprzez Program Ochrony Kupujących brak dostawy Towaru, oraz

b) Sprzedający nie udokumentował faktu wywiązania się z umowy zawartej w ramach Transakcji, pomimo otrzymania wezwania od Spółki i braku udzielenia odpowiedzi w ciągu 24 godzin od otrzymania tego wezwania, z zastrzeżeniem, że czas ten nie biegnie w soboty, niedziele i pozostałe dni ustawowo wolne od pracy (dokumentowanie przez Sprzedającego faktu wywiązania się z umowy zawartej z Kupującym może nastąpić w szczególności poprzez przesłanie Spółce numeru trackingowego lub kopii potwierdzenia nadania przesyłki Towaru)"

Regulamin działa na moja korzyść.

Numer przesyłki został przesłany. Konsultant allegro, zapewne z firmy Voice Contact Center (które swoją drogą beznadziejnie szkoli pracowników) tego nie sprawdził i nałożył na mnie blokadę. Udowodniłem wywiązanie się z umowy, więc kara nałożona niesłusznie. No nic, będziemy walczyć w sądzie.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Bochen1337  Piszesz że wracający produkt jest magazynowany gdzies w inposcie.

Czemu ?

Przecież nieodebrana przesyłka powinna wócić do nadawcy czyli do Ciebie. 

oznacz moderatorów

Bochen1337
#8 Zapaleniec#

@_Likos_ A ja wiem? Gdyby przedmiot do mnie wrócił, to nie robiłbym żadnych problemów. A tak nie zamierzam tracić czasu i pieniędzy żeby jeździć go gdzieś odbierać, tylko dlatego, bo kupujący go nie odebrał. Wyżej jest nr przesyłki, więc mozna sprawdzić. Przedmiot nadawałem drukując darmową etykietę inpost, na allegrolokalnie. Nadałem z paczkomatu. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Może @InPost pomoże zlokalizować przesyłkę?

oznacz moderatorów

Bochen1337
#8 Zapaleniec#

Zapewne pomoże, ale nie to jest problemem. Problem polega na tym, że teraz za przesyłką o niewielkiej wartości muszę jeździć, marnować czas i pieniądze. Dlaczego? Dlatego że ja wywiązałem się z obowiązku zawartej umowy kupna-sprzedaży, a kupujący nie. Wszystko teraz spadło na mnie, łącznie z zablokowanym kontem i karą 🙂

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Bochen1337 Tzn tak. Generalnie POK i regulamin allegro to jedna sprawa.
Druga sprawa jest taka, że przy zakupie od osoby prywatnej odpowiedzialność za przesyłkę i towar przechodzi na kupującego z chwilą jej wydania doręczycielowi przez sprzedającego.
Także generalnie nigdzie nie musisz jeździć - towar jest zgodnie z prawem własnością kupującego a kwestia rozliczenia POK itp to już Twoja sprawa do wyjaśnienia z Allegro.

Wszystko sprowadza się do tego, że masz obowiązek odpowiadania w dyskusji (nawet jeśli się takiej nie spodziewasz) - jeśli tego nie robisz to pojawiają się takie właśnie cuda.
Zrobiłeś błąd, że zachęciłeś kupującego do skorzystania z POK - w jakim celu to napisałeś w ogóle?
Dało się to łatwo wyjaśnić bez konsekwencji dla Ciebie ale no... wyszło jak wyszło.

oznacz moderatorów