anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

pokazuje z opóźnieniem szacowaną dostawę

GasparPL
#8 Zapaleniec#

Pokazuje mi na moim koncie sprzedawcy na allegro przewidywany czas dostawy z opóźnieniem (problem na dzień 2.11.23 godz: 15.30). Mam wysyłkę 100% w terminie, czas wysyłki ustawiony na 2 dni, ale wszystko jest wysłane w ciągu 1 dnia. Pokazuje klientom że przewidywana dostawa w dniu 7.11, gdzie na zaprzyjaźnionych kontach pokazuje dostawę do punktu na sobotę 4.11, a kuriera na poniedziałek 6.11.. na tych zaprzyjaźnionych kontach czas dostawy i realizacja wysyłki jest tak jak u mnie, a w jednym przypadku realizacja jest dłuższa a przewidywany czas dostawy i tak mają szybciej. 

O co chodzi? nie muszę mówić że wpływa to negatywnie na moją sprzedaż i jest to praktyka niesprawiedliwa? 

oznacz moderatorów
27 ODPOWIEDZI 27

mdrogeria
#21 Demiurg#

@GasparPL prawodłowo pokazuje , deklarujesz wysyłkę w 2 dni robocze czyli w poniedziałek ... do stawa na wtorek .

oznacz moderatorów

GasparPL
#8 Zapaleniec#

Allegro pokazuje przewidywany czas dostawy nie na podstawie deklaracji, a historii wysyłek. Na tych kontach do których się porównuje też mają ustawiony deklarowany czas wysyłki na 2 dni, a jednak pokazuje im przewidywaną dostawę do punktu na sobotę. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@GasparPL zobacz tu https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/skutecznosc-wysylki jak wygląda Twój przeciętny czas dozstawy 

oznacz moderatorów

GasparPL
#8 Zapaleniec#

ten sam dzień 0%, następny dzień 6%, 2 dni 67%, 3 dni i więcej 27%

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Popracuj nad 2-gą linijką , poprawisz statystyki zmieni się przewidywacy czas dostarczenia .

oznacz moderatorów

GasparPL
#8 Zapaleniec#

Wydaje mi się że to nie tu jest problem, 2 linijka do przewidywana dostawa na 2 dzień. Wcześniej przy zbliżonej statystyce pokazywała mi się przewidywana dostawa na pojutrze. U kolegi który ma w statystykach dostawa na drugi dzień- 0%,  2 dni - 56%, a dostawa 3 dni i więcej - 40% pokazuje dostawę w punkcie na sobotę. Więc to nie wina mojej statystyki bo mam lepsze niż on. 

oznacz moderatorów

GasparPL
#8 Zapaleniec#
oznacz moderatorów

GasparPL
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_   czy mogę prosić o wyjaśnienie sytuacji? rozumiem że macie dużo pracy, ale odpowiadacie już na wątki dzisiejsze a tutaj się nikt nie wypowiedział... 

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@GasparPL O którą dokładnie ofertę chodzi, nie podałeś żadnych konkretów.

Weźmy przykładowo https://allegro.pl/oferta/odkurzacz-bezprzewodowy-pionowy-bosch-bch6l2561-13519819884. Deklarujesz wysyłkę w ciągu 2 dni roboczych, przewidywany czas dostawy jest na wtorek. Zapewne jesteśmy jeszcze przed Twoją godziną graniczną, zatem pierwszy dzień na wysłanie to piątek (dzisiaj), drugi dzień roboczy na wysłanie to poniedziałek. We wtorek dostawa. Co tutaj się według Ciebie nie zgadza, na kiedy powinien wyświetlać się przewidywany czas dostawy w tej ofercie? 

oznacz moderatorów

GasparPL
#8 Zapaleniec#

Dokładnie opisałem wszystko powyżej, nie chodzi o stan na teraz tylko na wczoraj kiedy ta sytuacja miała miejsce. Chodzi o to że przy porównaniu kont znajomych którzy również sprzedają na allegro, mają zdeklarowany taki sam czas na wysyłkę, przewidywany czas dostawy był pokazywany szybciej. Allegro przecież przewidywany czas dostawy pokazuje na podstawie realnej historii wysyłek a nie deklaracji sprzedającego - chyba że się coś zmieniło ale wtedy zmieniło by się u wszystkich a nie tylko u mnie. Statystyki moich wysyłek też są wyżej. Wszystko opisałem powyżej proszę przeczytać, sytuacja dotyczy wszystkich ofert. 

Logiczne jest że dzisiaj sytuacja jest już inna, pokazuje mi przewidywana dostawa na wtorek (tak samo jak wczoraj co też jest dziwne), ale dziś pokazuje prawidłowo.

Chcę jednak wiedzieć czemu taka sytuacja miała miejsce. 

Jeżeli potrzebne są jakieś jeszcze konkrety proszę powiedzieć jakie, chętnie podam. 

Jeżeli chodzi o godziny graniczne, to teraz już pokazuje tak jakbym zamówienie wysłał w poniedziałek. Wysyłam paczki które się sprzedają tak do godziny 8:30 w dany dzień. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@GasparPL Algorytm bierze pod uwagę Twoją deklarację i historyczne nadania. Te wartości powinny być ze sobą spójne — wtedy system wylicza trafne przewidywane czasy dostawy.

Zwróć uwagę na zdanie "Mam wysyłkę 100% w terminie, czas wysyłki ustawiony na 2 dni, ale wszystko jest wysłane w ciągu 1 dnia". Jeśli wysyłasz wszystko w ciągu jednego dnia roboczego, to właśnie taką deklarację powinieneś ustawić. Nie ustawiaj deklaracji "na zapas", tylko zgodnie ze stanem faktycznym. 

oznacz moderatorów

GasparPL
#8 Zapaleniec#

Ok, rozumiem. Jednak nie jest to wyjaśnienie tej sytuacji. Tak jak pisałem powyżej chodzi o to że na koncie znajomego który również ma deklarowany czas wysyłki na 2 dni, pokazywało przewidywana dostawa w punkcie w sobotę, kurier w poniedziałek. Natomiast u mnie pokazywało przewidywana dostawa w punkcie we wtorek, kurier we wtorek. Chodzi tylko o to, tę kwestię chce wyjaśnić. Skąd ta różnica? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@GasparPL Żeby w ofercie była informacja o przewidywanym czasie dostawy w sobotę, muszą być spełnione wszystkie poniższe warunki:

  • kupujący ma aktywną usługę Allegro Smart! i jest zalogowany,
  • w ofercie musi być dostępna metoda Allegro Paczkomaty InPost,
  • w ofercie z oznaczeniem Allegro Smart!, w których cena towarów wynosi minimum 40 zł,
  • zakup w czwartek lub piątek, jeśli przewidywany czas dostawy dla metody Allegro Paczkomaty InPost wskazuje na dostawę do 2 dni.
oznacz moderatorów

GasparPL
#8 Zapaleniec#

Wszystkie te warunki były przeze mnie spełnione. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@GasparPL Nie mam jak porównać Twojej sytuacji z sytuacją kolegi (chyba że masz przykładowe numery zamówień?), ale jeśli sprawa dotyczy 02.11.2023 godz. 15:30, czyli po godzinie granicznej, to wyświetlanie przewidywanej dostawy na wtorek wygląda na zasadne. Dwa dni robocze zgodnie z deklaracją (czyli cały piątek i cały poniedziałek), dostawa na wtorek 07.11.2023

Jeśli wysyłasz paczki w ciągu 1 dnia roboczego, to zmień swoją deklarację na zgodną ze stanem faktycznym

oznacz moderatorów

GasparPL
#8 Zapaleniec#

Konto kolegi: https://allegro.pl/uzytkownik/NASTARAB

Poruszyłem ten wątek dlatego że zawsze pokazywało inaczej, do piątku rana pokazywało że dostawa w punkcie będzie w sobotę. 

Czyli dzisiaj po godzinie 15 powinno pokazywać, że dostawa będzie w środę? Po 15 się okaże co będzie pokazywać, wydaje mi się że zostanie wtorek tak jak powinno zostać. Kiedyś pisałem z pracownikiem allegro na temat wyświetlanego przewidywanego czasu dostawy, on informował o tym że ten czas jest wyświetlany na bazie realnego wypracowanego czasu wysyłki, a  nie na bazie deklaracji. 

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@GasparPL Czas jest wyświetlany na podstawie deklaracji + realnego czasu wysyłki + informacji od Przewoźnika. Jeśli dużo zamówień wysyłasz szybciej niż deklarujesz, to nasz mechanizm się uczy takiego zachowania i daje bardziej optymistyczne czasy dostawy.

Login kolegi nie wystarczy, proszę o konkretne numery zamówień z terminu, o którym mówisz. Tylko wtedy będę w stanie sprawdzić, jakie czasy były wyświetlane klientom. Na ten moment oboje macie ten sam przewidywany czas dostawy na wtorek. 

oznacz moderatorów

GasparPL
#8 Zapaleniec#

Numer zamówienia z wczoraj: 9ddace20-7993-11ee-9963-3b0a2796f7ce

 

 
oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@GasparPL Ok, dzięki. Zatem porównajmy:

(dwa Twoje przykłady, bo nie masz zamówienia w zbliżonej godzinie do kolegi) 

Twoje zamówienie bd6b53d1-797b-11ee-b5b8-bdbfba89d6f7 z 02.11.2023 13:32 
Przewidywany czas dostawy na 04.11.2023 (Allegro Paczkomaty InPost w Smart)


Twoje zamówienie cefd2951-79a0-11ee-afa8-01a01aa54c25 z 02.11.2023 17:57
Przewidywany czas dostawy na 07.11.2023 (Allegro miniKurier24 InPost bez Smart)


Zamówienie kolegi 9ddace20-7993-11ee-9963-3b0a2796f7ce z 02.11.2023 16:25
Przewidywany czas dostawy jest na 06.11.2023 (Allegro Paczkomaty InPost bez Smart)


Sam widzisz, że są to różne metody dostawy, są różne godziny, a do tego nie wszystkie zakupy są w ramach Smart. To nie są te same sytuacje, zatem nie mam jak tego porównać. Do tego zamówieniu kolegi, które przesłałeś, przewidywany czas dostawy nie jest  na sobotę 4 listopada jak twierdzisz.

Za to jest taki w Twoim zamówieniu bd6b53d1-797b-11ee-b5b8-bdbfba89d6f7 (ze smartem i metodą Allegro Paczkomaty InPost, czyli zgodnie z moimi wcześniejszymi wiadomościami o dostawie w sobotę). 

 

oznacz moderatorów