anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pomysł na wyróżnienie sprzedawców

MAMY ROZWIĄZANIE!
BURZYNSKID
#13 Ambasador#

 Mam taki pomysł, niech allegro przy nazwie kupującego umieszczało informację, np. Sprzedaje od X-X lat.  Wyróżniać należy tylko sprzedawców którzy nie przerywają działalności oraz nie mają zawieszeń kont itp. lub naliczać czas od od ostatniej aktywności konta jako sprzedawcy. Przerwa w działalności dłuższa niż czas jaki można przeznaczyć na urlop np. 45 dni powodowała by naliczanie czasu od początku. Dla mnie taka informacja podnosi zaufanie do sprzedawcy, jednocześnie allegro okazało by nam jakąś wdzięczność, za to że płacimy naliczane prowizje. W końcu, bez nas Sprzedawców nie było by allegra.

Co myślicie o tym pomyśle?

 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@BURZYNSKID Dziękuję za Twoją opinię i nowy wątek, który założyłeś. Jest to ciekawy pomysł i chętnie wysłuchamy opinii innych sprzedających, ale musiałam nieznacznie zmodyfikować temat Twojej wypowiedzi. Nie ma konieczności abyśmy pisali tutaj wszyscy wielkimi literami, więc przy przy okazji nowego wątku w przyszłości, poproszę o zakładanie nowego tematu małymi literami 🙂 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@_HolaOla_ Ok, taką ingerencję mogę zaakceptować. Oby allegro rozpatrzyło po naszej myśli sugestie dotyczące naliczania prowizji od kosztów dostawy.

oznacz moderatorów
BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@_HolaOla_ taką informację  "od jakiego czasu jesteśmy na allegro"  gdzieś widziałem. Możesz przypomnieć gdzie jej szukać ?

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@BURZYNSKID   wejdź w "moje oceny "  i obok ostatniego logowania

_____________
Kama
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@BURZYNSKID Bardzo się cieszę, że zaakceptowałeś moją zmianę i chciałabym dopytać jakiej informacji poszukujesz? 

Czy chodzi o długość konta na Allegro? Jeśli tak, to taka informacja jest widoczna tuż pod gwiazdkami oceniającymi konto, dokładnie tutaj: 

_HolaOla__1-1581772397307.png

 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@BURZYNSKID  szczerze ?  Liczy się cena, darmowe zwroty, Smart, może jeszcze negatywy do przejrzenia , potem długo długo długo nic ......i może ( choć też nie jestem wcale taka pewna ) lata Twojego urzędowania na Allegro . Jak dla mnie zbędny gadżet 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów
BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@Kaliope_Brzeg  Jezeli ktoś sprzedaje kilkanaście lat to jest dla mnie bardziej wiarygodny niż osoba sprzedająca od roku. Kategoria elektronika , podobna cena kto jest dla ciebie bardziej wiarygodny w opisie sprzedawca A 6 lat na allegro czy sprzedawca B 6 miesięcy na allegro. Obie marki sprzedawców są niszowe i poza allegro ich nie spotkasz? 

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@BURZYNSKID   ale to że ktoś jest na Allegro 15 lat to nie znaczy że tyle lat sprzedaje. Może 13 lat tylko kupował, przekształcił konto w firmowe i od 2 sprzedaje. Kombinacji jest wiele, ja na przykład wcześniej ładnych parę lat sprzedawałam na innym koncie i kto miałby to niby zliczać i weryfikować ?  Narzekamy, że klienci w większości czytają tylko tytuł aukcji a liczysz na to, że nagle zaczną wnikliwie analizować lata naszej sprzedaży i tym się kierować przy zakupie. A dajże spokój ;D

_____________
Kama
oznacz moderatorów
BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@Kaliope_Brzeg  Wcześniej wspomniałem że ma to być dodatkowy wyróżnik dla tych co są uparci, nie zmieniają kont, nie przerywają działalności na danym koncie. Osobiście mam cztery konta na allegro, aktualnie sprzedaję na dwóch.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Podobne rozwiązanie już było. Przy nazwie sprzedającego były umieszczane gwiazdki w różnej ilości i w różnych kolorach, zależnie od stażu, wielkości sprzedaży, wiarygodności itp. Bardzo łatwo, na pierwszy rzut oka, można było wyselekcjonować sprzedawców z lepszą reputacją. Okazało się jednak, że Allegro nie chce wyróżniać w tak widoczny sposób z pewnych względów i z czasem gwiazdki stały się mniej widoczne, było ich mniej a jaskrawe kolory zastąpiono ledwie widoczną zmianą odcieni. Potem całkowicie zrezygnowano z tego oznaczenia. Jeśli nie wiadomo o co chodzi......

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@xyz96  Tamten system wyróżniał raczej wielkość sprzedaży niż staż, ale był dobry. I na większości światowych serwisów nadal takie coś jest. Zresztą teraz w ogóle się okazuje, że różne rzeczy które Allegro zlikwidowało (np. forum) teraz wracają.

oznacz moderatorów
Tadesor
#9 Pomysłodawca#

Kupujemy też od osób prywatnych, które często nie mają wystawionych opinii.

Informacja, że ktoś jest na Allegro od wielu lat jest wtedy najistotniejsza dla kupującego.

 

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@BURZYNSKID  Uważam, że sprzedawcy z długą historią i nieposzlakowaną opinią nie tylko powinni być wyróżnieni graficznie, ale też podlegać szczególnej ochronie ze strony Allegro (jako zagrożony gatunek 😋). Np. żeby nie dało im się wystawić zbyt pochopnie negatywa (bez próby nawiązania kontaktu czy otwarcia sporu).

oznacz moderatorów
BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@TomBanknoter  doskonały pomysł 😀 

oznacz moderatorów
dawal50
#14 Krzewiciel#

powinien być widoczny licznik od kiedy nieprzerwanie ma się super sprzedawcę, ja mam od samego początku, a wcześniej miałem standard allegro

oznacz moderatorów
mojosoft
#11 Animator#

Dodatkowo powinna być informacja o ocenach zebranych przez cały okres sprzedaży na allegro, obok tej za okres z ostatnich 12 miesięcy.

oznacz moderatorów
-orbitkownia-
#12 Orędownik#

wystarczy czasem kilku klientów którzy obniżą ocenę za wysyłkę pomimo 5,9zł i łatwo stracić super sprzedawcę, będąc mega uczciwym, co do zawieszeń konta mój mąż ma sprzedaż sezonową , to co ma być gorszy od innych? Allegro samo dało ......y jak wszystkim uczciwym ludziom pokasowali komentarze które zbierali od lat, wtedy można było prześledzić czy były problemy ze sprzedającym czy nie, teraz mój maż co roku zaczyna z liczbą komentarzy max 20 , nie ważne że miał ich np 500 w sezonie

 

oznacz moderatorów
Tadesor
#9 Pomysłodawca#

Jestem za.

Mogą niektórzy twierdzić, że to niemiarodajne ale uważam, że dla niektórych kupujących informacja, że sprzedający to nie firma-widmo jest ważna.

oznacz moderatorów