anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powiązane konta - blokada bez przyczyny

AndiDoM
#2 Obserwator#

Dzień dobry,

 

Założyłem konto Allegro w tamtym tygodniu i dziś jestem całkiem bezradny.

 

Allegro zawiesiło moje konto z przyczyny powiązania z innym zablokowanym konta. Mój syn w maju próbował na Allegro sprzedaży cały jeden dzień. Został powiązany z kolegą, który zalogował się na jego koncie na jego komputerze, aby mu pomoc w konfiguracji sklepu. Został zablokowany... kolega okazał się zablokowany wcześniej nie informując mojego syna o tym.

Allegro uznało, że  mój syn musi wyjaśnić sytuacje na kontach kolegi a pozniej może go odblokować do dziś się tak nie stało, chodź przedstawił wszystkie informację.

Po pół roku, ja produkujący meble, założyłem konto Allegro, dodam, że syn korzysta z mojego komputera i internetu. Zostałem zablokowany i powiązany z jego kontem, chodź nie miał do niego dostępu.

Allegro prosi o wyjaśnienia z konta syna.. syn wyjaśnia a blokada dalej jest, bardzo lakoniczne wypowiedzi, bez żadnych szczegółów, nie chciałbym tracić możliwości sprzedażowych za lekkomyślność mojego młodego syna.

Chciałbym dogadać się z serwisem i wypracować kompromis w tym kierunku.

 

Proszę o pomoc @mod @nat_not

Bardzo zależy mi na współpracy

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

AndiDoM
#2 Obserwator#
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Fullprint83
#7 Wielbiciel#

prawo konsumenta pomoze. Ze alkegro jest monopolista to nie znaczy ze tworzy prawo w Polsce 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@AndiDoM Potwierdzam słowa @LEW433 - sprawę blokady konta wyjaśnisz w korespondencji mailowej. 

Nie blokujemy kont bez przyczyny. Widzę, że doszło tutaj do założenia nowego konta bez zgody i próby przeniesienia sprzedaży. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Fullprint83
#7 Wielbiciel#

Moze tez zgłosić sie np do rzecznika praw konsumenta a pozniej sędzia oceni na rozprawie kto winny . 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Fullprint83 problem w tym że autorzy wątku nie zawsze piszą prawdę a jak na razie, od kiedy jest forum nikt nie poszedł z tym do sądu, jaki wniosek, allegro pewnie w 99 % blokad ma rację 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Fullprint83
#7 Wielbiciel#

Dlatego allegro to wykorzystuje , nie mizna blokować komuś usług ze względu na korzystanie z jednego routera , zwłaszcza jak użytkownicy zarejestrowani maja inne dane , nazwiska . I to nie reguluje regulamin allegro tylko prawo polskie 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Akurat Allegro nie jest w stanie stwierdzić czy ktoś korzysta z tego samego routera. Mogą co najwyżej porównać publiczny adres IP, ale to nie jest żaden dowód na powiązanie ze sobą kilku osób, bo nie wiadomo czy ten IP ustawiony jest na routerze klienta czy gdzieś w sieci dostawcy internetu (obecnie ISP dla klientów indywidualnych przydzielają prywatne adresy IP ze względu na wyczerpanie puli, co oznacza, że np. Allegro będzie widziało kilku lub nawet kilkuset użytkowników pod tym samym adresem IP).

 

oznacz moderatorów

Fullprint83
#7 Wielbiciel#

To Tymbardziej działają poza prawem 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Fullprint83 piszesz głupoty. Najpierw przeczytaj ze zrozumieniem czym sie dokladnie zajmuje MRzK.

oznacz moderatorów

Fullprint83
#7 Wielbiciel#

Zobaczymy kto miał racje 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Czytałeś ze zrozumieniem czym sie zajmuje MRzK?
Dalej widac, ze nie.

Jakoś nikt tutaj z piszacych nie pochwalil sie zlozonym pozwem przeciwko Allegro o wygraniu sprawy nie mowiąc 😄

Wiekszosci nie podobaja sie warunki, zasady, oplaty ale jakos dalej handlują. Nie widzialem, zeby ktos oficjalnie zrezygnowal.

oznacz moderatorów

Fullprint83
#7 Wielbiciel#

Bo sa monopolistami jeszcze  to nie maja wyboru dlatego tu sprzedają. Troszke portal poniosło i troszke beda musieli pochamowac , wyrok za wyrokiem Leci. 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Fullprint83  napisał(a):

to nie maja wyboru dlatego tu sprzedają.


Jak nie mają wyboru? 😮 😄

Nie ma przymusu sprzedaży na Allegro. Są inne platformy i kanały sprzedażowe.

oznacz moderatorów

Fullprint83
#7 Wielbiciel#

Portal wypracował sobie kilka metod poza ogólnymi przepisami handlu na terenie Polski . Ostatnio sąd ich skazał za naruszenie prawa , sprzedawali produkty jako zespół allegro i ich oferty były bardziej promowane itd itp. 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

Co ma piernik do wiatraka?

To, że dostał karę nie oznacza, ze zaplaci i jest winny. Wystarczy, ze Allegro sie odwoła, poda dobre argumenty i bedzie tak jak czesto... dany urzad naklada milionowe kary za cos tam a pozniej sad albo uznaje, ze kara byla niezasadna albo zmiejsza wymiar o 90%.

oznacz moderatorów

Fullprint83
#7 Wielbiciel#

Skoro sąd wydał wyrok i sie uprawomocnił to znaczy ze jest portal winny. Mogą sobie pisac regulaminy , działać jak chcą ale wszystko zgodnie z prawem polskim mimo ze sa monopolistami to sami na swoim portalu nie mogą byc lepsi od innych i dobrze 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Fullprint83 czytaj ze zrozumieniem bo z tym jest chyba krucho u ciebie:

30.12.2022r.

UOKiK: Allegro ma zapłacić 206 mln zł kary za faworyzowanie własnego sklepu Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Allegro grzywnę w wysokości 206,17 mln zł. Regulator orzekł, że firma na swojej platformie e-commerce faworyzowała własny sklep.

Decyzja prezesa UOKiK jest nieprawomocna, Allegro w ciągu miesiąca może odwołać się do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 
 
oznacz moderatorów

Fullprint83
#7 Wielbiciel#

A ty na etacie w tej korporacji siedzisz i odpisujesz , 206 mln to niezła kwota , musieli grubo faworyzować siebie nie licząc sie ze swoimi klientami co płaca wysokie prowizje. Oby jak najwiecej takiego zakończenia spraw. Beda chamowac piętą 

oznacz moderatorów