anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

powiadomienia o sprzedaży na maila

MAMY ROZWIĄZANIE!
femimoda_pl
#7 Wielbiciel#

Witam,

Proszę o pomoc jak można wyłączyć powiadomienia przychodzące na maila o sprzedaży, wybraniu sposobu dostawy przez kupującego, o wpłacie przez kupującego itp.

W ustawieniach-"zgody na  powiadomienia" i dalej "dla sprzedającego" odznaczyłem wszystkie ptaszki, a powiadomienia dalej przychodzą.

Dziękuję z góry i pozdrawiam

 

 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@femimoda_pl  Nie mogłeś wyłączyć powiadomień o sposobie dostawy i o wpłacie, bo tego wyłączyć się nie da. I wierz mi, lepiej jak przychodzić będą, bo te akurat są ważne. Jak Allegro nawali, to przynajmniej masz w skrzynce pocztowej i wiesz co komu wysłać.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
femimoda_pl
#7 Wielbiciel#

No tak może masz rację, ale jak mam dużą sprzedaż to skrzynka jest zawalona tymi informacjami a ciężko mi znaleźć ważne maile w tym wszystkim.

dzięki za info

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@femimoda_pl  Załóż sobie nową skrzynkę, wyłącznie do Allegro i po kłopocie. Nic innego na nią przychodzić nie będzie.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
pegad
#9 Pomysłodawca#

Witam

I tu się mylisz 😞 . Wyłączyć się może i nie da, ale do mnie powiadomienia przestały przychodzić w ogóle, chociaż wcale ich nie wyłączałem. Także mam problem. Panaceum jakieś?

Dodam, że wszystko na koncie ustawione jak należy.

 

Piotr

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@pegad, zmień pocztę na nie-WP/ONET/O2 🙂

oznacz moderatorów
pegad
#9 Pomysłodawca#

gmail może być?

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@pegad, jasne 🙂 przy okazji (jeśli nie masz) konta G, to zawsze warto 😄

oznacz moderatorów
__RPM_
#14 Krzewiciel#

Możesz używać programu pocztowego który posortuje wiadomości przychodzące na skrzynkę. Sortować można po nadawcy, po tytule, po treści.

 

Pułapka leży w tym że allegro często zmienia treści emaili. Sami nie wiedzą za dobrze co powinni wysyłać dlatego co jakiś czas zmieniają. Wtedy trzeba robić korekty w programie pocztowym.

oznacz moderatorów
pegad
#9 Pomysłodawca#

Ale w sumie nie chodzi o treść ani tytuł ani cokolwiek innego w zawartości emaila, tylko o to że przestały w ogóle przychodzić powiadomienia od allegro, chociaż niczego nie zmieniałem w ustawieniach konta i jakichkolwiek innych.

oznacz moderatorów
__RPM_
#14 Krzewiciel#

@pegad  A Ty skąd się urwałeś? Autor pytania pisze "jak wyłączyć" i narzeka że ma zawaloną skrzynkę i nie może nic znaleźć. On nie chce włączyć tylko wyłączyć.  Moja odpowiedź, o tym że może sobie posortować była do niego: @femimoda_pl 

oznacz moderatorów
pegad
#9 Pomysłodawca#

Muszę więc założyć nową rozmowę, bo tutaj niczego nie uzyskam. THX

oznacz moderatorów
Gosia_Chan
#8 Zapaleniec#

Doskonale Cię rozumiem. W ostatnim czasie kupuję na allegro baardzo dużo, dostaję nawet 200-300 maili w miesiącu, które do niczego nie są mi potrzebne. Na swoje konto zaglądam regularnie (mam zainstalowaną aplikację mobilną) i jestem informowana o wszystkim na bieżąco. Nie wspominając że oprócz maila dostaję powiadomienia z aplikacji mobilnej o dostawie itp. Totalny spam... telefon bzyczy non stop. Nie ma możliwości wyłączenia trzech powiadomień w ustawieniach. Napisałam do allegro z prośbą o wyłączenie jakichkolwiek powiadomień na moją skrzynkę mailową. Najpierw otrzymałam informację że ustawienia zostały zmienione i będą widoczne po 48h. Tydzień później otrzymałam kolejną wiadomość że tych powiadomień nie da się wyłączyć. Z odpowiedzią się nie zgodziłam i czekam na dalszy obrót sprawy. Moim zdaniem RODO zostało wprowadzone po coś i jeśli nie życze sobie otrzymywania maili w jakimś temacie to tak powinno być. Nie będę zakladała osobnego maila specjalnie na spam allegro, to jest dla mnie abstrakcja. Powinieneś/powinnaś również się do nich zgłosić z taką prośbą. im więcej osób się z nimi skontaktuje w tej sprawie tym lepiej. W końcu będą musieli coś z tym zrobić.

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Gosia_Chan osobiście polecam stworzyć na poczcie odpowiednie kategorie i konkretne maile przekierowywać właśnie do nich z pominięciem folderu "główne". Wystarczy odrobina organizacji.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
Gosia_Chan
#8 Zapaleniec#

Ja osobiście nie dziękuję za takie porady. Potrafię organizowac swoją skrzynkę i bardzo lubie jak nie jest zaśmiecona. Zarówno do Allegro jak i do Gmail'a używam aplikacji mobilnej. Nawet jak wiadomośc przekieruję do innego folderu i tak pojawia mi się powiadomienie bo jest to po prostu nowa wiadomość. Jak już wspomniałam absolutnie nie mam takie potrzeby, aby te wiadomości przychodziy na moją skrzynkę. To jest moje prawo, aby ich nie otrzymywać i właśnie z tego prawa chcę skorzystać. Z niezrozumiałych dla mnie powodów allegro nie chce wyłączyć tych powiadomień. Jeśli jedynym powodem jest to żeby przypadkiem ktoś nie przegapił ważnej wiadomości jednoczesnie spamując użytkownika to tym bardziej tego nie rozumiem.

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Gosia_Chan każdy ma prawo do swojego prywatnego dramatu pocztowego. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
Gosia_Chan
#8 Zapaleniec#

Zgadzam się, nadużycia i łamanie prawa na pewno można nazwać dramatem. Szkoda tylko, że allegro traktuje to jak żart.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

W sumie opcja wyłączenia powiadomień na maila powinna być, jeśli ktoś jest zalogowany na apkę z fona w tym samym czasie, na odpowiedzialność użytkownika 🙂

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Gosia_Chan nie jest to łamanie prawa.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
pegad
#9 Pomysłodawca#

Proszę zamknąć dyskusję. Temat rozwiązany.

oznacz moderatorów