anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pozew Allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
Areczko1990
#7 Wielbiciel#

Witam mam pytanie czy w tej sytuacji mogę pozwać allegro?  Pisałem już post o tej sytuacji mianowicie kupujący twierdzil że towar nie zgodny z opisem od razu po paru godzinach od wysłania paczki, pomyliłem kategorie towar był dobrze opisany, po wymianie paru rozmów z allegro i kupującym allegro nalegało ciągle abym uwzględnił reklamację ponieważ to moja wina. Tak też zrobiłem w obawie o dłuższą blokadę konta aż do wyjaśnienia sytuacji. Napisałem, żeby mu oddali pieniądze z allegro finanse sprzedaż była na allegro lokalne, zwrócili kupującemu pieniądze, ale nie jego! Zostały ściągnięte z wpłaty z innej aukcji po czym kupujący jak dostał pieniądze napisał że towaru nie odeślę, allegro nie odpisuje od paru dni, jak czytałem to ja powinienem mu odesłać pieniądze z mojego konta bankowego w przypadku reklamacji, ale jak kupujący nie odesłał towaru doszło do przerwania reklamacji. Jak dobrze ugryźć ten temat? Kwota to okolo 2300 zł co do kategorii od razu po skończonej licytacji 5 min późnej napisałem mu wiadomość o błędnej kategorii 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
Areczko1990
#7 Wielbiciel#

Witam po zakupie kupujący otworzył spór, ponieważ przedmiot był niezgodny z opisem, gdzie się wszystko zgadzało lecz nie dobrałem pasującej kategorii  (po wylicytowaniu towaru uprzedziłem kupującego o kategorii )  Allegro dopisało, że może ubiegać się o zwrot z Pok dla mnie bez żadnych konsekwencji, Postanowiłem oddać pieniądze, Allegro przelało z mojego allegro finanse zwrot lecz kupujący napisał jasno i wyraźnie że przedmiotu kupionego mi nie wyśle (napisałem że ma 7 dni na zwrot wraz z możliwością otworzenia paczki)

Od początku straszył mnie artykułami z kodeksu karnego, obrażał i wyzywał od oszustów. Nawet nie napisał czy paczka doszła, dopiero po moim zapytaniu i nic więcej o niej. 

Co robić dalej ? Allegro zawsze stoi po ochronie kupujących po ich nacisku na oddanie pieniędzy przestali się wypowiadać

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Areczko1990 Napisz kupującemu, że za 7 dni przesyłka ma być u Ciebie, bo w przeciwnym razie udajesz się na policję. Napisz także, że zwrócisz mu koszt wysyłki.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Areczko1990 to jest przywłaszczenie, bezpodstawne wzbogacenie, i pewnie coś się jeszcze znajdzie, towar jest Twój i kupujący ma obowiązek Ci go oddać potem do sądu to cwaniak się nauczy 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Tak, kupujący bezpodstawnie się wzbogacił o zdjęcie konsoli, za które zapłacił 2300 zł 😄

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Poważnie? Skąd ta pewność?

Ula

Ula
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@xyz96 Ja pie.......!!! Brak słów!!!

Ula

Ula
oznacz moderatorów
msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@Areczko1990 może na początek wyjaśnij, co dokładnie sprzedawałeś za 2300 zł? Czy chodzi o ofertę "Playstion 5 PS5 Zdjęcia od ręki"? W dyskusji widzę Twoje wyjaśnienia, że tak naprawdę sprzedawałeś zdjęcia konsoli, a nie samą konsolę, dlatego dobrze byłoby, gdybyś również tutaj to jednoznacznie napisał.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów
Areczko1990
#7 Wielbiciel#

Po 1. To była licytacja od złotówki. 

Po 2 W opisie było wszystko wyszczególnione, od wagi paczki aż po opis.

Po 3. Po wygranej Kupujący dostał wiadomość ode mnie żeby przeczytał jeszcze raz opis, i jeżeli jest pewny po przelaniu pieniędzy wysyłam paczkę, jak napisałem tak Zrobiłem. Pracownik Allegro napisał że może ubiegać się o zwrot z POK ,, bez konsekwencji dla sprzedającego" lecz ja postanowiłem rozpatrzeć reklamację ze swojej strony pozytywnie. Tylko szkoda ze zabrano mi bezpodstawnie środki z innej aukcji, kupujący napisał jasno w dyskusji że paczki nie odeśle, a wy uważacie sprawę za zamknięta, I zostawiacie mnie bez odpowiedzi przez parę dni ale jeżeli ja nie odpisze po 12h w dyskusji to zawieszacie mi konto. 

 

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Areczko1990

Po wygranej Kupujący dostał wiadomość ode mnie żeby przeczytał jeszcze raz opis

Ale w tej wiadomości nie napisałeś mu jasno, że to jest tylko zdjęcie za 2300 zł, a nie sprzęt? Jak miałeś sumienie tak wyłudzić pieniądze? Powinni Ci za to zabrać z konta 4600 zł i oddać kupującemu.

oznacz moderatorów
Napieri
#8 Zapaleniec#

Ten człowiek jest nienormalny... to ja kupiłem te 5 nieszczęsnych zdjęć za 2300. Kategoria ogłoszenia jasno wskazywała że to "konsola" opis też był konsoli jednak na końcu było jedynie wzmianka że to licytacja zdjęcia. W nazwie ogłoszenia też jasno było napisane że to Playstation 5 a nie "zdjęcie Playstation 5". Wiem że dałem sie zrobić jak świeżak ale no konsola miała być dla mojej córeczki i szybko licytowalem gdy zobaczyłem wygraną zapłaciłem. Miesiąc się z tym chorym człowiekiem męczyłem jednak pomógł mi support allegro. Cały czas mu mówiłem że złamał prawo i w ogóle że miało to być dla córeczki ale ten człowiek był po prostu **piiip**nym oszustem bez uczuć. Gdy allegro zaczęło naciskać zaproponował że odda 800 złoty a resztę sobie zatrzyma to go wysmiałem. W końcu wymusilem trochę na supporcie żeby powiedzieli że sprawa trafi na policje no i w końcu zwrócił pieniądze. Ale do konca zgrywał cwaniaka i w ogóle. Potem groził mi policja że mam mu zwrócić te zdjęcia to też go wysmiałem. Oczywiście apelowalem do allegro żeby zbanowali mu konto permanentnie bo ten człowiek był spaczony chory i nie wykazał nawet skruchy i chyba posłuchali 🙂 

oznacz moderatorów
Napieri
#8 Zapaleniec#

Najśmieszniejsze jest to jak chciał żebym mu odesłał te zdjęcia bo inaczej będę musiał zwrócić mu te 2300 które zresztą sam mi zwrócił a jak mu nie zapłacę 2300 to pójdzie na policje. [edycja] totalny. Oczywiście olałem go bo bardziej [edycja] człowieka dawno nie widziałem. A dziś wszedłem poszukać czy odbanowali mu konto i natrafiłem na to co tu wypisywał.. jeszcze na początku nie powiedział jak wygląda sprawa naprawdę i to ja byłem ten zły przez chwilę. Masakra

oznacz moderatorów
Vryko
#18 Luminarz#

@msniezek Hue, hue. Pozew? To się uśmiałem... 

@Areczko1990 Przez te parę lat widywałem podobnych Tobie cwaniaków. Zawieszono Ci konto? I bardzo dobrze. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów
Mieszacz44
#9 Pomysłodawca#

@Areczko1990 niezły cwaniaczek jesteś. I jeszcze pozew chcesz składać. Ciekawe o co ich pozwiesz. Mam nadzieję że dostałeś dożywotniego bana na Allegro.

oznacz moderatorów
Client:79577720
#14 Krzewiciel#

@Areczko1990  ale sobie można humor poprawić w piątek rano takie rzeczy czytając 🤣

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@msniezek Mam nadzieję, że to zawieszenie konta będzie dożywotnie, bez możliwości otwarcia innego.

Ula

Ula
oznacz moderatorów