anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Próba oszustwa przez kupującego.

zurekman
#1 Nowicjusz#

Cześć. Pytanie raczej do kolegów sprzedających. Klient kupił u mnie towar. Po otrzymaniu wysyła zdjęcie że otrzymał inny. Tańszy. W innym rozmiarze. Kolorze. Taki który ja też mam w ofercie. Z tym że jestem nowym sprzedawcą, małym, wydyłam 2-4 paczki dziennie,pamiętam dokładnie moment pakowania tej paczki i poszukiwania tego co on kupił. Do tego stan magazynowy świadczy że to nie możliwe abym wysłał mu błędny towar. Poza tym jest on z innej serii bo ma nieco inne opakowanie niż to co ja mam w magazynie. I teraz pytanie. Jak sądzę nic mnie nie chroni i lepiej stracić kilka dyszek niż wyłapać negatywa bo allegro i tak mnie w żaden sposób nie wesprze? Pomyłka nie wchodzi w grę. Zarzeka się w rozmowie że dostał błedny towar. Proszę o rozwianie wątpliwości. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

br.
#21 Demiurg#

@zurekman  Negatywa to i tak napisać może, nikt mu nie zabroni,  chociażby za to że wysłałeś mu nie to co chciał.  Więc na jego łaskawość raczej nie licz.

Logicznym jest żeby odrzucić reklamację, ale dowody na to że ten towar nie był twój musisz znaleźć  sam i samemu je przedstawić.  Pamiętaj o 14 dniowym terminie odrzucenia reklamacji i o 24 godzinnym terminie odpowiadania na  pytania w dyskusji.

ps. ja jestem raczej kolega kupujący,  ale też  nie lubię oszustów...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz dowody ze wysłałeś zgodnie z tym co było w ofercie, masz prawo i obowiązek odrzucić reklamację, a co do negatywa, sądzę że jak jest jak piszesz to i tak kupujący Ci go wystawi.

oznacz moderatorów

zurekman
#1 Nowicjusz#

No właśnie tylko jakie ja mam dowody :/? Stan magazynowy który przeczy jego wersji. Słowo... stracona pozycja...

oznacz moderatorów

p_w1
#7 Wielbiciel#

Niestety allegro staje w takiej sytuacji po stronie kupującego. Miałem kiedyś sytuację że kupujący uszkodził towar, a mnie zarzucił złe zapakowanie. Na zdjęciach przesłanych przez niego nawet było widać przyczynę. 

oznacz moderatorów

Football-stock
#12 Orędownik#

Dobra rada - proces pakowania kamera nad stołem, proces odbioru zwrotu / reklamacji podobnie. Można dokonać łatwo samokontroli, dwa mina oszusta lub jego stękania i pokrętne tłumaczenia w dyskusji po otrzymaniu takich zdjęć lub filmu bezcenne;)

oznacz moderatorów