anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z cennikiem inpost

balmora19901990
#8 Zapaleniec#

Mam problem z Inpostem - pobiera mi za każdą paczkę 16,54 zł, mimo że wysyłam z poziomu allegro i wszystko jest ok, API nie zwraca błędów...podczas gdy powinno to kosztować 9,99 zł.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

MikroLITY
#13 Ambasador#

Czy masz wprowadzoną umowę z Inpostem w serwisie Allegro?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@balmora19901990 Cześć. 🙂 Rozliczasz się z przewoźnikiem czy z Allegro?

W pierwszej kolejności upewnij się, że poprawnie przekazujesz dostawcy adresy mejlowe kupujących. Powinny mieć taką formę: 

ko_alka_0-1672152869566.png

 

ko_alka_1-1672152979431.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

balmora19901990
#8 Zapaleniec#

7uz1f72h3t+b596c446@allegromail.pl

 

Taki mam email odbiorcy więc chyba ok...co do umowy nie jestem pewien czy to jest wprowadzone, gdzie mogę sprawdzić?

Przy okazji mam tez problem z minikurier24 allegro - tutaj juz w ogóle nie moge nadać, wyskakuje błąd API

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Allegro --> Zamówienia od kupujących ---> Ustawienia ---> Umowy Własne

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@balmora19901990 Umowę sprawdzisz tutaj:  https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/zamowienia/ustawienia.

Widzę, że te koszty nie są naliczane na Twoje saldo Allegro, tylko są to koszty naliczone przez Przewoźnika. Być może zostały naliczone jakieś opłaty dodatkowe? Skontaktuj się w tej sprawie bezpośrednio z InPost.  

Jaki dokładnie błąd pojawia się podczas próby nadania minikurier24? W pierwszej kolejności upewnij się, że na Twoim saldzie InPost nie ma zaległości do opłacenia (to może powodować problem). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

balmora19901990
#8 Zapaleniec#

Ok mam jakąś umowę i jest tam API, ale czy ja muszę dodatkowo również z InPostem podpisywać umowę? Wysłałem od 3 tygodnia 15 wysyłek i one są tak naliczane cały czas, nie mam zaległości, nawet mail przy przyszedł z allegro z informacją że te opłaty nalicza mi inpost i że to jest niewłaściwe ale nie wiem jak to zmienić, torchę się gubię w tym...

Co do minikuriera to na pewno wszystko jest ok, nadałem standardowe przesyłki InPost, natomiast chwilę po tym tutaj nie ma już możliwości, a saldo jest na pewno na plusie

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@balmora19901990 a czy umowa na Twoim koncie nie jest z InPostem? Co to za umowa? W mejlu, który do Ciebie przesłaliśmy, są dokładne informacje, co jest nie tak. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

balmora19901990
#8 Zapaleniec#

Ok wygląda na to że nie miałem zaznaczonej opcji "Używaj oferty dla sprzedawców Allegro" pod umową. Natomiast jak teraz chcę zaznaczyć to nie chce się to uaktualnić...wciskam, ale się odznacza cały czas...

oznacz moderatorów