anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z czasem dostaw

WorldColor_pl
#8 Zapaleniec#

Witam, mam problem z czasem dostaw paczki. Dopiero co otworzyłem sklep, zależy mi na tym, żeby obsługa klienta była na jak najwyższym poziomie dlatego każde zamówienie realizuję natychmiast jak tylko wpadnie. Jednak czas dostawy przez Allegro One, paczkomaty lub odbiór długo trwa przez co na moich ogłoszeniach pokazuje przewidziany czas dostawy dopiero na poniedziałek. Czy da się coś z tym zrobić? Jakoś zadbać żeby wyświetlało faktycznie tak jak jest to wysyłane czyli natychmiast?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Firma-Polmer
#11 Animator#

Niestety nic nie zrobisz. Algorytmy ALL są bezduszne, jeśli przewoźnik dostarczył przesyłkę po dwóch dniach (a masz ich mało w nowo otwartym sklepie) to będzie Ci pokazywać przewidywany czas dostawy dłuższy. 

Tutaj już wiele razy poruszany był temat przewidywanego a realnego czasu dostawy. 
Bo jedyne na co masz wpływ jako sprzedawca to by faktycznie zadbać o wysyłkę towaru w deklarowanym przez siebie czasie a czas dostawy już nie jest od Ciebie w ogóle zależny. 

A niestety klienci otrzymują błędne komunikaty z All o czasie dostawy i później są pretensje.


Jedyne co możesz zrobić to zmienić ustawienia aukcji na czas wysyłki 1 dzień (a nie natychmiast) i wysyłać zgodnie z deklaracją. Jeśli zbierze się już większa sprzedaż to nawet opóźnienie 1-2 przesyłek nie będzie robił zamieszania. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@WorldColor_pl coś widać nie idzie Ci z Inpostem , aktualnie przewidywany czas dostarczenia mam dla wszystkich przewoźników na poniedziałek / wtorek , wyjątkiem jest Inpost to mam na piątek bo jutro wolne .

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mdrogeria u nas podobnie

@WorldColor_pl nie przesadzaj z szybkimi wysyłkami bo ci allegro zagnie czasoprzestrzeń

my mamy ustawiony czas wysyłek na 24h a wg allegro są to 3 godziny

pretensje gotowe dla tych co wierzą, że allegro jest w swoich przewidywaniach nieomylne

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@WorldColor_pl Wysyłka "natychmiast" ma sens tylko, jeśli wysyłasz elektronicznie. W wypadku jakichkolwiek paczek dla Allegro nie ma znaczenia, kiedy wrzucisz do maszyny - lecz kiedy kurier z niej wyjmie. A to w ogóle nie zależy od Ciebie - ale warto wiedzieć, jakie są tzw. godziny graniczne odbioru. I do razu uwaga: mogą być one zupełnie inne dla Allegro One (u mnie np. 12.00), a inne dla InPostu (u mnie 15.00, chociaż oba paczkomaty są sto metrów od siebie).

Dlatego lepiej ustaw wysyłkę 1 dzień (lub 24h), i staraj się raczej nadawać InPostem - jest szybszy i bardziej niezawodny

oznacz moderatorów