anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z kupującym

bono246
#9 Pomysłodawca#

Ktoś kliknął kup teraz i już na dzień dobry facet robi problemy. Jakim cudem mam mu wysłać kartę w jeden dzień? Osoby nie zweryfikowane sobie klikają jak widać.ulo.PNG

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

RED
#21 Demiurg#

@ko_alka jakie sankcje przewiduje allegro wobec kupującego?

na waszym portalu kupujący łamie prawo i ubliża sprzedawcy

 

czy pozostawienie takiej sytuacji bez ostrej reakcji serwisu

to tzw standard allegro?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@RED mamy podstawy do podjęcia działań tylko wtedy, gdy sprzedający faktycznie przedstawi zrzuty ekranu z korespondencji, która potwierdzi stawiane przez Ciebie tezy. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@nat_not tutaj będę z tobą ostro polemizował

korespondencję czytacie a maile przechodzą przez wasze serwery

do zablokowania konta sprzedawcy lub wypłaty z pok wystarcza tylko

oświadczenie kupującego

dlaczego to nie działa w drugą stronę?

oznacz moderatorów

bono246
#9 Pomysłodawca#

I co teraz z moimi pieniędzmi co ma je allegro?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@bono246  Jeżeli nie masz ich w https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji#!/  a kupujący Ci na pewno zapłacił to musiały zostać wypłacone na stare zablokowane konto. Poniżej masz historie operacji sprawdź

oznacz moderatorów

bono246
#9 Pomysłodawca#

Nie zostały wpłacone bo nadal widnieją w allegro lokalnie w zakładce rozliczenia. 

Rozliczenia obejmują sprzedaż na Allegro Lokalnie i na Allegro.

 

Wpłaty od kupujących
181,50 zł
Opłaty od sprzedaży
-8,33 zł
oznacz moderatorów

bono246
#9 Pomysłodawca#

Tam je mam ale są nie do ruszenia bo konto które podałem allegro jest zablokowane przez bank.

Na formularzy Allegro zmieniłem chyba dane bo dostałem taki komunikat 

Dziękujemy za przesłanie nam formularza zmiany danych do wypłat.

Teraz dane z formularza porównamy z danymi, jakie otrzymamy z banku. Do czasu weryfikacji danych wypłaty z PayU będą wstrzymane
Aby sprawdzić, na jakim etapie jest weryfikacja Twoich danych, wróć do zakładki 

oznacz moderatorów

bono246
#9 Pomysłodawca#

Kasę zwróciłem ale mam problem z weryfikacją. Zmieniłem dane do konta bankowego przelałem 1 zł wysłałem skan dowodu osobistego i nic się nie dzieję od 4 dni. Tylko pisze że jest weryfikacja. Taka weryfikacja powinna być na dzień dobry przy ustawianiu ogłoszenia. A nie po sprzedaży zupełnie jak **piiip**.  A jak nie przejdzie weryfikacji co co moje pieniądze allegro sobie przytuli czy jak? Mogłem na samym początku zrobić na przekaz pocztowy i nie martwić się o nic. Sam miałem kiedyś problem ze sprzedawca który nie ta kartę mi chciał sprzedać. Co je śmieszne nie mogłem otworzyć sporu. On to zrobił. Teraz też była identyczna sytuacja. Jak sprzedawca nie mogłem otworzyć sporu. Zrobił to kupujący. Pomoc Allegro to bzdura i bajdy.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Weźcie pomóżcie człowiekowi z tą weryfikacją😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@bono246 Widzę, że wysłałeś dokumenty do weryfikacji 2 dni temu, dlatego proszę Cię o cierpliwość. Wkrótce otrzymasz odpowiedź w tej sprawie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

bono246
#9 Pomysłodawca#

Teraz dostałem wiadomość od allegro że konto które podałem do przelewu nie jest kontem oryginalnym które podałem gdy sprzedawałem kartę graficzną. Zwrot pieniędzy zrobiłem z konta obecnego gdyż poprzednie zostało z hakowane. Allegro chce a by zrobił przelew z konta 1zł ze starego konta niby jak? Skan dowodu osobistego wysłałem to są jaj dosłownie. A przelew zrobiłem przed wczoraj. Jak brałem pożyczkę na auto 35 tysiecy to nie miałem takich problemów jak z waszym portalem. 

oznacz moderatorów

bono246
#9 Pomysłodawca#

Na czat chyba ktoś się zlitował i kasę mam już na swoim koncie.  weryfikacja sie udała. Kosztowało to sporo nerwów ale tak to jest jak sie zaczyna sprzedaż a nie pozna się zasad. Dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów

bono246
#9 Pomysłodawca#

Nic kasę przelałem mu z innego konta bo te co podałem  Allegro zostało mi z hakowane i bank je zablokował. Na szczęście pieniędzy nie miałem na nim i dlatego miałem problem zalogowaniem się bo jakiś śmieć włamał się i zmienił mi hasło do niego. Bank w ramach przeprosin otworzył mi nowe konto gratis 🙂  I mam pytanie co z pieniędzmi za sprzedaż tej karty? Ma je Allegro lokalnie a ja mam blokadę konta w banku więc nie zrobię przelewu 1zł a by potwierdzić swoje dane. Jak przekierować je na moje nowe konto? 

oznacz moderatorów