anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem Z kupujacym

fhusportexxx
#8 Zapaleniec#

Czy allegro moze pomoc wyjasnic sprawe? Kupujacy idzie w zaparte, ze dokonal zwrotu tawaru na poczatku stycznia, my natomiast do dnia dzisiejszego tego zwrotu nie otrzymalismy. Probowalismy skontaktowac sie telefonicznie z kupujacym lecz bez skutku, poniewaz nie odbiera telefonu. Zalozyl dyskusje i zlozyl wniosek o rekompensate z programy ochrony kupujacych. Nie posiada zadnego potwierdzenia nadania zwrotu, twierdzi ze nadal zwrot darmowy poprzez paczkomat inpost. Czyli powinien miec kilka meili z potwierdzeniem nadania poniewaz allegro wysyla kilka takich meili od momentu wygenerowania Kodu Zwrotu. Co w takiej sytuacji zrobic zeby allegro nie zablokowalo nam konta? Ewidentnie wyglada na wymuszenie zwrotu pieniedzy przez kupujacego. Mial ktos podobna sytuacje? Prosze o pomoc Pozdrawiam Karolina

oznacz moderatorów
58 ODPOWIEDZI 58

fhusportexxx
#8 Zapaleniec#

mam napis ze  ;

 

Sposób wysyłki

Allegro InPost
Numer dostępny po nadaniu przesyłki
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@fhusportexxx czyli nie nadał 😞 pewnie dla tego nic nie podał bo nie miał co 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

fhusportexxx
#8 Zapaleniec#

Kupujacy odpisal numer wysylki i co teraz?

 

nr przesyłki zwrotnej 600000989139217021186323

na Inpost pisze ;

"Paczka nadana w paczkomacie.

Paczka oczekuje na wyjęcie z Paczkomatu przez doręczyciela. Stąd trafi do najbliższego oddziału InPost i wyruszy w trasę do Paczkomatu odbiorczego."

 

skad mam wiedziec, ze to zwrot adresowany do mnie ? i czy np kupujacy poprostu nie wykorzystal kodu zwrotu do otwarcia paczkomatu i go zamknal nie wkladajac przesylki

Skoro niby nadal lezy w paczkomacie od 11 stycznia to cos nie tak z tym zwrotem,ze nie zostal odebrany ;/

 

Jak tak mozna robic zwroty to tylko kupowac i oddawac 😕 i mamy zakupy za free ;/

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@fhusportexxx Ma szanse na zwrot z POKu, jak dostanie to Allegro zażąda zwrotu od Ciebie, mogą także zablokować Ci konto.

oznacz moderatorów

fhusportexxx
#8 Zapaleniec#

No, ale skad mozemy wnioskowac, ze to zwrot do mnie, a nie wysylka do kogos innego lub jakis inny zwrot, to juz drugi numer przesylki podany przez kupujacego od poczatku sprawy. poprzedni byl, ze doreczono do paczkomatu jak zwroty smart nie sa doreczane do paczkomatu...;/ 

Podal juz drugi numer przesylki,  ktory jest nie wiadomo do kogo i co wyslane .

Sam cos kreci skoro teraz podal inny tracking ,ktory wogole nie wysruszyl z paczkomatu - dlaczego..? czy nic do niego nie wlozyl..? to chyba zadne potwierdzenie nadania to tak jakby zostawil paczke za sklepem i napisal ze oddal towar sprzedajacemu....

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

fhusportexxx Nie wiem czy dobrze pisze😐- Napisz do allegro w dyskusji ze zrzekasz się tej przesyłki na rzecz Serwisu Allegro, nie będziesz korzystał z pełnomocnictwa od Allegro  która umożliwia Ci reklamację przesyłki  zwrotnej 600000989139217021186323 i oczekujesz ze to Allegro jako płatnik złoży reklamacje u przewoźnika oraz zwróci kupującemu pieniędzy za zwracany towar.

oznacz moderatorów

fhusportexxx
#8 Zapaleniec#

a skad ja mam wiedziec ze to jest zwrot do mnie jak nie wiadomo tez czy paczka zostala w nim umieszczona skoro nie wyruszyla w droge.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@fhusportexxx 

Ten numer przesyłki zwrotnej trochę mnie dziwi. O ile wiem, klient nadając zwrot otrzymuje i podaje na przesyłce kod zwrotu, a numer nadania i naklejenie etykiety to sprawa InPostu, więc klient nie może mieć tej informacji.

Skąd klient ma numer przesyłki? I najważniejsze - kiedy została nadania przesyłka? Jakoś nie wierzę w miesiąc leżakowania w skrytce, a przecież klient ma czternaście dni na zwrot bez podania przyczyny, nie sześćdziesiąt...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 masz rację numer przesyłki dostaje się na telefon i maila w momencie wyciągnięcia paczki z paczkomatu więc nie może kupujący go mieć skoro paczka w paczkomacie 😞

@fhusportexxx może być że otworzył skrytkę i nie włożył paczki 😞

@aragil zwrot smart nie leży po stronie sprzedawcy to jest usługa kupiona przez kupującego od allegro 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@kostas11 Jak robiłem zwroty (co prawda nie smartowe, ale paczkomatowe), to nr przesyłki po wyjęciu jej z paczkomatu przez kuriera, dostawałem sms-em. Tyle że w tych nr-ach (również w zwrotach spoza allegro) z reguły było w cholerę ósemek.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Knowhere @fhusportexxx tak sms też i na maila też 🙂

Jak umieszczasz w paczkomacie masz taka informację 

ghgug.jpg

A jak wyciągnęli z paczkomatu to dopiero dostałem numer 🙂

ggdgd.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@kostas11 No i widzę, że u Ciebie też jest kupę ósemek, co oznacza że jest to zwrot. W numerze podanym przez kupującego autorce wątku nie widać takiej jego konstrukcji (czyli równie dobrze może to być jakakolwiek "zwykła" paczka).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

fhusportexxx
#8 Zapaleniec#

Zeczywiscie, sprawdzilam teraz mnostwo szegolow zwrotow tzn numery przesylek, ktore sa przypisane do zwrotow i maja bardzo duzo 8-mek, czyli ten numer paczki wyglada na zwykla przesylke, ktora mozliwe, ze jakby ktos nadal paczkomatem ...

Cos mi tu kreci kupujacy, ale rozmawialismy na czacie z Allegro i napisali ze wyslali zapytanie do Inpost o podanie numeru przesylki przypisanego do numeru zwrotu czy jakis jest i bedzie wszystko jasne, jezeli byl to zwrot poprzez allegro smart paczkomat. Kazali czekac na meila z odpowiedzia.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@fhusportexxx   A  nadajesz paczki przez managera Inpost ?

_____________
Kama
oznacz moderatorów

fhusportexxx
#8 Zapaleniec#

tak

 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@fhusportexxx   To wejdź w zakładkę Płatności i potem Historia operacji, wyszukaj dzień 11 stycznia i jeśli gość nadał zwrot to zobaczysz jego numer z opisem :

Opłata za przesyłkę bez etykiety nadaną w paczkomacie.

Nawet jak numeru nie widać w systemie Allegro to tam widać zawsze.

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@fhusportexxx Kupujący kręci

przesyłka zwrotna ma z reguły numer 6888i jakieś cyferki

pisz do pok, że Kupujący próbuje wyłudzić od nich kasę bo nie odesłał żadnej przesyłki

i spamuj tak allegro codziennie

na nic nie czekaj bo allegro zwróci Kupującemu kasę

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@fhusportexxx 

U mnie tyle zer na początku pojawia się w przesyłkach zwracanych przez InPost z powodu nieodebrania przesyłki przez odbiorcę w terminie.

 

oznacz moderatorów

Auto_Partner_SA
#11 Animator#

Dziwna sytuacja, bo mamy dokładnie IDENTYCZNĄ sytuację.....

Nasz kupujący to ade******. Również założył Nam dyskusję - kilkakrotnie ingerowało Allegro. Klient miał złożyć reklamację w InPost, niestety nie wiem czy celowo czy był taki zakręcony, że złożył reklamację na numer listu przewozowego na paczkę, która od Nas wyjechała.... Allegro kontaktowało się również z Przewoźnikiem w celu weryfikacji - okazało się że Klient podjął PRÓBĘ nadania paczki ale nie zarejestrowano jej w systemie. Straciliśmy przez nierozwiązaną dyskusję Super Sprzedawcę.

Aktualnie w Naszej dyskusji wypowiedziało się ponownie Allegro i czekamy na odzew Kupującego

oznacz moderatorów