anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z mailowym kontaktem z kupującym

MAMY ROZWIĄZANIE!
lowiec
#9 Pomysłodawca#

Witam.
Otrzymuję na maila informacje o zakupie i wpłacie.  W treści jest także zaszyfrowany email kupującego. 
Czasami zachodzi konieczność kontaktu z kupujących, więc jeśli próbuję wysłać maila na podany w treści email kupującego, dostaję zwrotną informację

"Twoja wiadomość do użytkownika ................... , wysłana na adres ..............................  , nie mogła zostać dostarczona.

Wystąpił techniczny problem ze skrzynką pocztową odbiorcy Twojej wiadomości. Prosimy spróbować ponownie w późniejszym terminie."

O co tu chodzi? Kiedyś to było możliwe a teraz pozostaje tylko kontakt telefoniczny? 
To już trzeci taki przypadek w ostatnich dniach. Allegro "coś namiesza", a żeby utrzymać wysoki poziom ocen sprzedawcy, czasami konieczny jest szybki kontakt z kupującym, żeby wyjaśnić niejasności.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@lowiec  Telefonu nie posiadasz?

Ula

Ula
oznacz moderatorów
lowiec
#9 Pomysłodawca#

Genialna odpowiedź. Pytam o problem z mailem a dostaję informację o telefonie.
Proszę czytać dokładnie, to co napisałem:
"Kiedyś to było możliwe a teraz pozostaje tylko kontakt telefoniczny? "

Jeśli są maile, to po co było mieszać? Dlaczego nie mogę korzystać z maila, skoro to czasami może być wygodniejsze i bardziej komfortowe? Powinienem mieć możliwość wyboru kontaktu a nie szukać rozwiązań. Nie każdy może w danej chwili rozmawiać przez telefon a maila przeczyta kiedy będzie mógł. 
Potrafię sobie poradzić w takiej sytuacji, ale chciałem zasygnalizować problem techniczny a nie prosić o rozwiązania typu "Telefonu nie posiadasz?"

Jeśli to mają być pomocne odpowiedzi, to wolę ich nie czytać. Nie komentuj moim wpisów.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@lowiecTo występuje czasami, ale losowo. Były już jakieś posty na ten temat. Jak radzi @WREDZIA-W1 - zadzwoń.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@lowiec Każdej godziny na Allegro kupujący i sprzedający wymieniają między sobą nawet 100 tysięcy maili. Na problemy techniczne ze skrzynką pocztową kupującego ciężko będzie mi zaradzić bez znajomości technicznych szczegółów problemu, ale zgodnie z zapowiedziami, od 10 marca startuje Centrum Wiadomości. Znajdziesz w nim całą korespondencję prowadzoną w ramach Allegro, na przykład wiadomości wysłane przez formularz "Pytanie do sprzedającego" oraz wszystkie maile wysyłane i odbierane z domeny allegromail.pl. Centrum Wiadomości będzie dostępne także w aplikacji mobilnej.

Maile, które Ty dostajesz od Allegro, na przykład powiadomienie o wpłacie lub zakupie oraz inne wiadomości, będziemy Ci przesyłać tak jak dotychczas - na Twoją skrzynkę e-mail. Zobaczysz je też w formie powiadomień na Allegro.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
lowiec
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za konkretne informacje.

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@lowiec 

Jeśli wysyłasz maila z innego adresu e-mail niż ten przypisany do konta to taka wiadomość nie dojdzie. Chyba, że taki adres dodasz do swojego konta Allegro.

Żeby dodać adres wchodzisz w zakładkę Moje konto - Ustawienia - Twoje adresy e-mail
Po dodaniu adresu e-mail maile będą z niego dochodzić na adres w domenie @allegromail.

oznacz moderatorów
lowiec
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za wyjaśnienie, ale to nie wina konta e-mail. Mam taki sam e-mail od początku, czyli kilkanaście lat na allegro. Zawsze wszystko działało bez zarzutu. To się zdarza od niedawna, stąd mój wpis.

oznacz moderatorów
Duronic
#8 Zapaleniec#

Na naszym koncie też widzimy podobny problem. Od pewnego czasu praktycznie żadne z naszych wiadomości do kupujących nie docierają. A najczęściej dotyczą... poprawienia nr telefonu.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Super Sprzedawca i klauzula niedozwolona z rejestru UOKiK we wszystkich ofertach, które tym sposobem są niezgodne z prawem i regulaminem 🙂

„Kupujący udziela pełnomocnictwa sprzedawcy do zawarcia w jego imieniu umowy z firmą wysyłkową (poczta, firma kurierska) na dostawę zamówionych artykułów pod adres wskazany w zamówieniu.”

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

brakuje u Sprzedawcy w regulaminie więcej rzeczy wymienionych w ustawie konsumenckiej

jako obowiązek informacyjny - jest tam 21 punktów

oznacz moderatorów
lowiec
#9 Pomysłodawca#

A o co chodzi??? Co to ma do tematu tego wątku? Co to wyjaśnia? Taki wpis dla zabawy? Nudzę się to coś napiszę?

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Ty wytykasz na forum publicznym komuś (tu Allegro) błędy, ktoś inny wytyka tobie. 

Chyba lepiej tak, gdzie masz szansę to poprawić, niż miałby to zgłosić do UOKiK i miałbyś do zapłacenia karę. No chyba, że wolisz rozwiązanie nr 2? 🤔

oznacz moderatorów
lowiec
#9 Pomysłodawca#

Kolego, masz w 100% rację,  tylko po kilku wpisach "nie na temat" znika główny wątek. A chyba jeśli ktoś wpisuje pierwszy post, to chciałby otrzymać konkretną, rzeczową odpowiedź. Uwagi na inny temat (braki, niewłaściwe sformułowania itd) są bardzo cenne, ale często "przykrywają" główny wątek i na koniec już nie wiadomo o co chodziło na początku ... 

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@lowiecChodzi o to, że teraz to już będziesz musiał usunąć ten zapis. Taka to będzie zabawa.

oznacz moderatorów