anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

problem ze sporem

ello11
#7 Wielbiciel#

Mój  pierwszy spór, sprzedaż na allegro lokalnie os.pryw->os.pryw

Sprzedałem głośniki które wg kupującego są uszkodzone. Ok zewnętrzne uszkodzenia powstały prawdopodobnie podczas transportu, uszkodzenia za maskownicą wygląda że moja wina chociaż oglądałem  je przed wystawieniem aukcji mogłem coś przegapić

Nie miałem złych zamiarów, w korespondencji z innymi jasno wynika że preferowałem odbiór osobisty, sprzęt można obejrzeć, niestety się złamałem i zrobiłem wysyłkę. Nie chce się teraz rozpisywać ale z innych aukacji i konwersacji widać że w tytule pisze kiedy sprzęt jest uszkodzony, kiedy ma nawet jakieś potencjalne problemyy itd, udzielam gwarancji rozruchowej, proszę o feedback czy ok itd 

Tutaj kupujący od razu założył spor, ale się nie udziela, pisze do mnie na privie że założył sprawę na policji, w sądzie i chce zrobić ekspertyzę.  Wygląda że na serio uważa że jestem oszustem.

Pytanie czego mogę się spodziewać/jak to  może dalej wyglądać jeżeli zignoruje spór?

Kolejna rzecz mówi że poniósł dodatkowe koszty bo kupił inne rzeczy. Czy jestem zobowiązany do zwrotu kasy też za to? Moim zdaniem to nierozsądne takie zakupy w ciemno. Sam właśnie odebrałem obudowe z szybą i dopiero teraz zamówię kolejne rzeczy. Inna droga to proszenie się o problemy

@ko_alka 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

@ello11 Twoja gwarancja rozruchowa mało znaczy. Kupujący ma prawo do reklamacji z rękojmi, a rękojmia trwa 2 lata. Nikt nie potwierdził, że uszkodzenia powstały w transporcie, mogłeś uszkodzone wysłać. Preferowanie odbioru osobistego też nie ma znaczenia, kujący mógł wybrać dostawę po przedpłacie. Jeśli kupujący założył spór, może w nim poprosić o pomoc Allegro, może tez wystąpić z wnioskiem o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących, a jeśli ją otrzyma, może to być dla Ciebie sporym problemem. Czego możesz się spodziewać? Zablokowania konta przez Allegro, gdy nie oddasz pieniędzy. 

oznacz moderatorów

ello11
#7 Wielbiciel#

To są 10 letnie głośniki, też mnie obowiązuje 2 letnia rękojmia? mam realne zdjęcia na aukcji z  przed wysyłki. Ale to są drugorzędne sprawy bo nie jest moim celem zarobek 600zł czyimś kosztem, pozbywam się starego sprzętu z domu.  Co do preferencji odbioru osobistego i komunikacji że można obejrzeć towar to pokazuje moim zdaniem że nie miałem zamiarów wyłudzenia co jak  mi się wydaje jest warunkiem koniecznym dla sprawy karnej.

Z allegro to mam nadzieję że wiem czego się spodziewac bo od początku deklaruje cheć zwrotu za towar, pytanie czego sie spodziewać jeśli faktycznie sprawa trafiła na policje/do sądu. Znając charakter kupującego wcale bym się nie zdziwił że tak zrobił

oznacz moderatorów

ello11
#7 Wielbiciel#

Jeszcze jedno bo nieprecyzyjnie to napisałem, pytanie było co  może się dalej stać jeżeli to kupujący zignoruje spór

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ello11 Poprosiłam odpowiedni zespół o zapoznanie się z dyskusją. Wkrótce pracownik Allegro powinien się w niej wypowiedzieć. Mam nadzieję, że to zmobilizuje kupującego do podjęcia próby osiągnięcia porozumienia. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów