anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od sprzedaży banknotów

seban25
#8 Zapaleniec#

Witam, planuję wystawić kilka polskich banknotów.

Przy dodaniu ceny kup teraz na kwotę 349 zł prowizja od sprzedaży @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ wynosi ponad 40 zł.

Jaki jest procent od sprzedaży? czy w momencie wystawienia na licytację i sprzedaniu za taką samą cenę prowizja jest inaczej ustalana?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mwmonety
#21 Demiurg#

Wielkość prowizji do każdej kategorii jest podana w regulaminie allegro (niestety są bardzo duże) .Nie ma różnicy czy aukcja jest w licytacji czy na kup teraz .Sprzedawca ma potrącaną prowizję zgodnie z tabelką w regulaminie od wartości końcowej wraz z kosztem nadania.

oznacz moderatorów

seban25
#8 Zapaleniec#

A dlaczego od prowizji jeszcze koszt nadania, jeśli jest informacja w opisie aukcji, że ponosi ja kupujący?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@seban25 od kosztów wysyłki liczą prowizję taką samą procentowo jak od sprzedanego towaru 🙂

czyli banknot 100 zł wysyłka 10 zł i płacisz 12 % od 110 zł 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jest to nielogiczne i mój umysł tego nie pojmuje ale allegro robi wszystko dla swojego zysku .Czy to jest uczciwe? Sam sobie odpowiedz.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mwmonety Ja też czegos nie pojmuję. Jesteś na Allegro ponad 13 lat i teraz usiłujesz szukać logiki w działaniach Allegro. To przez 13 lat ta logika była ? A zabrakło jej 2-3 godziny temu ? 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Ziolko39 Kiedyś na allegro logika była  (jasne zasady) ,jednak w ostatnich latach strategia allegro zaczęła się wymykać poza strefy logicznego myślenia .Tak ,jestem tu już dość długo ,dużo już tu widziałem i odczułem a to się teraz tu dzieje to mnie czasem nawet przeraża .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mwmonety no nie do końca, pamiętasz jak sprzedawali towar wart 100 zł za 10 zł z wysyłką 100 zł allegro miało prowizję od 10 zł a nie od 100 zł, teraz mamy skutki takiego kombinowania 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@kostas11 Fakt ,pamiętam te czasy ,sam tak nie robiłem ale było sporo takich sprzedawców .Jeśli faktycznie to może być jednym z powodów takich zmian to można im tylko "podziękować".

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@seban25 prowizja na zwykłym allegro to 12 %, a na lokalnie 7,9 % tyle że tu więcej dzieci robi zakupy dla zabawy i nie płaci 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów