anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

prowizja

Globall_Company
#9 Pomysłodawca#

jak to możliwe, że z jednego przedmiotu o wartości 150 zł allegro pobrało prowizję 49 zł ?!

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

mdrogeria
#21 Demiurg#

podaj link do oferty ,ale moje podejrzenia są takie 

produkt wystawiony w podkategorii ,,pozostałe gdzie prowizja wynosi 20% + prowizja od oferty promowanej +70% wychodzi 5 dych .

oznacz moderatorów

Globall_Company
#9 Pomysłodawca#

Zrzut ekranu 2024-05-23 072719.pngZrzut ekranu 2024-05-23 072757.pngZrzut ekranu 2024-05-23 072827.png

oznacz moderatorów

Globall_Company
#9 Pomysłodawca#

tylko, że ja nic nie promuję. i jak wyjść z tego programu SMART bo jakimś cudem w nim jestem 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Obrazków nie widzimy! a Smarta pozbyć się można nie spełniając jego warunków.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Takie prowizje są możliwe a niedługo mogą wszyscy takie płacić ,pazerność rośnie w miarę jedzenia . Dziwne to by było jakby prowizje wróciły do poziomu 5-6 procent

oznacz moderatorów

Globall_Company
#9 Pomysłodawca#

Strasznie to męczące, powinna powstać platforma gdzie tylko za wystawienie 1zł. zobacz o ile taniej dało by się wszystko kupić. założenie dropu to praca a niskich marżach a allegro to od razu blokuje...

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Są inne platformy . Sam też wystawiam na innej tematycznie związana z moim asortymentem gdzie nie ma opłat za wystawienie a prowizja jest 1 procent w licytacjach oraz 3 procent przy kup teraz.  Trzeba szukać alternatywnych rozwiązań .

oznacz moderatorów

Globall_Company
#9 Pomysłodawca#

dopiero się uczę i jeszcze nie wiem co i jak, patrzyłem **piiip** **piiip** **piiip** ale to wszystko to samo po prostu tragiczne prowizje

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Globall_Company O wszystkich opłatach przeczytasz w Regulaminie: https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4. Zdaję sobie sprawę, że jest to dość czasochłonne, dlatego zawsze polecam kalkulator opłat Allegro, który stworzyliśmy z myślą o ułatwieniu sprzedającym wyliczenie prowizji: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/kalkulator-oplat 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Globall_Company
#9 Pomysłodawca#

przyznam, że kalkulator działa świetnie jak na niedziałający program. skoro wg niego nie ma opłat to skąd się wzięło 50 zł ?przyznam, że kalkulator działa świetnie jak na niedziałający program. skoro wg niego nie ma opłat to skąd się wzięło 50 zł ?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Globall_Company Musisz wprowadzić wszystkie dane. Zrobiłam to przed chwilą u siebie dla Twojej oferty z zamówienia b9fd93b0-16c0-11ef-bfe3-bdad75ff00ac i wszystko się zgadza: 

ko_alka_0-1716456495400.png

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Globall_Company
#9 Pomysłodawca#

no i dobra dziękuję

oznacz moderatorów

Globall_Company
#9 Pomysłodawca#

Dobra bo tego nie rozumiem: 

“Moda” (z wyłączeniem podkategorii powyżej i niżej)

  • Netto: wysokość prowizji zależy od ceny końcowej: do 115 zł: 11%, powyżej 115 zł: 12,65 zł + 6% od nadwyżki ponad 115 zł
  • Brutto: wysokość prowizji zależy od ceny końcowej: do115 zł: 13.53%, powyżej 115 zł: 15,56 zł + 7.38% od nadwyżki ponad 115 zł"

czyli jeżeli produkt kosztuje 200zł to jest podwójnie liczony czy tylko raz? czyli 12,65zł za prowizję do 115zł a następnie stała prowizja + procenty czyli 21,83zł, łącznie bagatela 34,48zł ? czy tylko raz?

bo tak szczerze to kupując sukienkę za 149zł i mając ją na marży 25% (która i tak jest duża i towar zalega) zostajemy z 16,52zł + jak wpadnie SMART to jeszcze - 10zł i na koniec mamy 6,5... 

i czy jeszcze jakieś opłaty pominąłem? stałej nie ma bo jest abonament

może i dało by się sprzedawać na większych marżach gdyby nie to, że allegro łączy takie same aukcje i pokazuje najtańszą... żałosne

może to ktoś sensownie wytłumaczyć proszę? 

 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Globall_Company Jeśli produkt z kat. moda kosztuje 200 zł to wysokość prowizji brutto to 12,65 + 6% z 85zł (nadwyżka), czyli 12,65 + 5,1. 

Dodatkowo jeśli masz Smarta, to są pobierane również dodatkowe opłaty: https://help.allegro.com/sell/pl/a/allegro-smart-zasady-rozliczen-E7k2gWKe0tk 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Globall_Company
#9 Pomysłodawca#

Podajesz rozliczenie netto, które nie wiem po co tu jest skoro nas interesuje brutto bo taką kwotę realnie odciąga Allegro. czyli licząc brutto mamy 27,06 zł 

czyli kupując za 149 zł i sprzedając za 200 zł otrzymujemy 51zł - 27,06 zł = 23.40 

czyli zarabiamy mniej niż allegro!!!

tego smarta jak wyłączyć ja tego nie chce a za normalne przesyłki i tak płaci klient

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Globall_Company Jeśli nie chcesz Smarta w swoich ofertach, to napisz tutaj: https://allegro.pl/pomoc/kontakt 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów