anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizje pobierane od nie sprzedanego towaru..

SzymusGal
#7 Wielbiciel#

Witam. Sprzedane zostaly dwie sztuki towaru,bo Pan nalegal zeby mu wyslac mimo ze ostrzegalismy ze moze byc za maly i tak bylo. Klient odeslal obydwie rzeczy bo okazaly sie za male i tu sie zaczynaja schodki... Pan zaznaczyl w zwrocie ze towar niezgodny z opisem jak to czesto klienci robia bo nie maja pojecia ze potem sprzedawca ma.problem!!!! Wystapilem o zwrot.prowizji odrzucono. Odwolanie odrzucono. Jak.napisalem wiadomosc dostalem odpowiedz ze nie moze mi zostac zwrocona prowizja gdyz towar byl niezgodny z opisem.i musze utrzymywac jakosc sprzedazy na.poziomie dobrym. Jak.mam.to.rozumiec?? Ze teraz nawet od.nie sprzedanego.towaru mam.ponosic koszty jak ktos zaznaczy w zwrocie ze niezgodny z opisem?? Gdzie tu uczciwosc?? Z tego.co.sie orientuje zawsze placilo sie prowizje za sprzedany towar. To juz podchodzi pod bezprawie.. Allegro pobiera prowizje za cos czego nie sprzedalem i zaslania sie ze slaba jakosc uslug!!!! 

oznacz moderatorów
34 ODPOWIEDZI 34

mikeza
#20 Guru#

@SzymusGal  niestety takie sobie zapisy w regulaminie wymyślili, przykre, że allegro szuka w ten sposób pieniędzy. Ale mnie już tutaj nic nie zaskoczy.

Moim skromnym zdaniem nadaje się to do złoszenia do odpowiedniego urzędu, bo nie jest to normalne działanie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@SzymusGal Niestety pisz do skutku. Załącz emaile gdzie informowałeś o wielkości.... 😞

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@SzymusGal 

Napisz Allegro, że takie działanie jest niezgodne z regulaminem, ponieważ zgodnie z nim prowizja jest naliczana w chwili zawarcia umowy. Po odstąpieniu od umowy, ta jest w świetle ustawy konsumenckiej uznana za niezawartą, więc Allegro nie ma podstaw regulaminowych do pobrania prowizji od niezawartej umowy. Przy odstąpieniu od umowy konsument nie musi, ale może podać powód odstąpienia, mimo to nadal jest to odstąpienie konsumenckie. Art.27 i 31 Ustawy konsumenckiej podaj za podstawę i punkt regulaminu cz. III punkt 1. załącznika nr 4.

oznacz moderatorów

dario381
#10 Popularyzator#

@xyz96 W przypadku odstąpienia od umowy, jeżeli zwrócę wpłatę , ale bez kosztów wysyłki (oczywiście przez allegro..) to też przysługuje mi zwrot prowizji? 

 

 

oznacz moderatorów

hurt-met
#11 Animator#

niestety nie działa to co napisałeś , odwołują się do regulaminu allegro i odwołanie odrzucone 

walka z wiatrakami  

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No właśnie z regulaminu wynika wprost, że od niezawartej umowy nie mogą pobrać prowizji. Nie ma od tego odwołania, kłamią.

oznacz moderatorów

hurt-met
#11 Animator#

niezawarta umowa dotyczy konsumenta , ja mam konto firmowe 

może między mną jako przedsiębiorca i allegro taki przepis nie obowiązuje 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No widzisz, jednak kłamią. Niezawarta umowa dotyczy konsumenta, czyli konsument kupuje od Ciebie, potem odstępuje od umowy, umowa jest niezawarta, a oni od niezawartej umowy z konsumentem próbują Ci pobrać prowizję, a mogą tylko od zawartych umów.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Tak Ty występujesz z allegro w relacji firma - firma 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ale prowizja nie jest naliczana w relacji On Allegro, tylko w relacji On Konsument. Ty też tego nie rozumiesz?

oznacz moderatorów

hurt-met
#11 Animator#

rozumiem , tylko roszczenie dotyczy B2B może jak bym miał konto prywatne mogli by mi naskoczyć musieli by zwrócić 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Przecież to jest proste jak drut. Prowizja sprzedawcy jest naliczana przez Allegro w chwili zawarcia umowy przez sprzedającego z kupującym, ale po odstąpieniu od umowy kupującego ze sprzedającym, ta jest zgodnie z prawem niezawarta. Allegro nie ma podstawy regulaminowej do pobierania prowizji od sprzedającego, który nie zawarł umowy z kupującym, czyli od umowy niezawartej. Prościej się nie da.

oznacz moderatorów

hurt-met
#11 Animator#

klient odstąpił od umowy umowę uznaje się za niezawartą , dobrze to wiem 

ale jak to wytłumaczyć pracownikowi allegro z którym się przepycham od 4 dni 

chyba się zmobilizuję i wyślę zgłoszenie do ukoik-u , ale mam wątpliwości czy to coś da

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

On sobie nie da wytłumaczyć, musiałbyś prawnika zatrudnić, który by to rozegrał, ale wtedy zablokują Ci konto. Allegro wbrew własnemu regulaminowi pobiera prowizję od umów niezawartych w niektórych przypadkach, bo nie zawsze.

oznacz moderatorów

TrustMe3
#9 Pomysłodawca#

Mnie tak kiedyś załatwili na 80 złotych za uszkodzony przedmiot i zwrot pieniędzy do klienta 🙂 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@TrustMe3 Mam rozumieć, że sprzedawałeś jako uszkodzony i ktoś zwrócił, "bo uszkodzony"?🤣

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

TrustMe3
#9 Pomysłodawca#

Nie ktoś kupił a potem przedmiot został uszkodzony i zrobiłem gościowi zwrot kasy na konto i chciałem też zwrot 80 złotych prowizji ;). Niestety nie udało się i te 80 złotych lata sobie w próżni Allegro która nie ma dna... 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@TrustMe3 Uszkodzony przez kupującego?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

TrustMe3
#9 Pomysłodawca#

Nie tak szczerze uszkodzony bo sprzedałem wcześniej przedmiot na **piiip** a po dwóch tygodniach koleś przelał kasę po licytacji i był zdziwiony że przedmiot się uszkodził 😂

oznacz moderatorów