anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Na swoim koncie masz nieopłacone saldo" [22.05.2023]

MAMY ROZWIĄZANIE!
Mojrzesz1-
#9 Pomysłodawca#

W dniu dzisiejszym otrzymałem dziwnego e-meila z dziwną kwotą, nie przypominam sobie żebym coś sprzedawał od wielu wielu lat i jakieś dziwnej prowizji.

 

Cyt. " 

Dzień dobry,

cieszymy się, że sprzedajesz na Allegro/ Allegro Lokalnie i korzystasz z Monet. Pamiętaj, że może się to wiązać z opłatami. Choć obecnie korzystanie z Monet jest darmowe, do listopada 2020 naliczaliśmy opłaty za ich wymianę. Na swoim koncie masz nieopłacone saldo, na które składają się bieżące opłaty oraz naliczone przed 2017 r.

Poniżej sprawdzisz łączną kwotę do zapłaty. Twoja kwota do zapłaty – stan na 1 maja: -1.62 zł
oznacz moderatorów
159 ODPOWIEDZI 159
mercis
#9 Pomysłodawca#

Skoro tak, to skąd wiedzą jakie jest zadłużenie na allegro? Jakiś wyciek danych czy o co chodzi?

oznacz moderatorów
7-MALY-7
#10 Popularyzator#

U mnie bieżące saldo 0.00 w rozliczeniach, a w mailu, że mam do zapłaty...

Skoro to faktycznie allegro, dlaczego nie rozesłało mailingu tak, jak zawsze to robi? Nie zwróciło się do mnie z imienia i nazwiska i z nowego adresu e-mail?

oznacz moderatorów
mercis
#9 Pomysłodawca#

U mnie kwota zgodna z mailem, tym bardziej  nic nie rozumiem...

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Nie chodzi przypadkiem o opłatę za wymianę monet promocyjnych na kupony? Kiedyś taka wymiana kosztowała 20 groszy, potem to się zmieniło i teraz jest darmowa.

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@mesura nie jest to oszustwo. Rozesłaliśmy dziś maile do użytkowników, którzy mają niewielkie zadłużenia - dla takich nasz system nie wysyłał powiadomień automatycznie. 

 

[edytowano]

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
mesura
#7 Wielbiciel#

Tylko za co ta opłata? Ja ani nie jestem sprzedającym, ani nigdy nie korzystałam z Monet. Saldo z 2017 roku? Mamy 2023. Po 3 latach to już przedawnienie. Nawet jeśli było tam cokolwiek do zapłaty trzeba było informować w 2017. Teraz wygląda to trochę na przekręt ze strony allegro. 

oznacz moderatorów
mercis
#9 Pomysłodawca#

Też mi się to nie podoba. Przefiltrowałam skrzynkę i od 2017 nie otrzymałam żadnego maila od Allegro, że zalegam z opłatami, a rzekomo od 2017 do 2022 zalegam kwotę 9,60. Pomijając brak aktywności na tym koncie w tamtym czasie to zgodnie z regulaminem tej usługi monet (z którego to programu nigdy nie korzystałam) musiałabym uzbierać 10 monet, żeby wymienić je na kupon. Za każdą taką wymianę Allegro liczy sobie 20 groszy. Moja zaległość wynosi 9,60 zł, a więc musiałabym 48 razy wymieniać monety na kupon, tymczasem nie mam w historii ani jednej monety i wymiany jej na kupon. 

oznacz moderatorów
mercis
#9 Pomysłodawca#

Jaką drogą najszybciej uzyskam informacje dotyczące rzekomych wymian monet na kupony? W historii konta nie mam takiej informacji, a wiem, że nie jest możliwe powstanie jakiegokolwiek zadłużenia z tego tytułu, bo z programu nigdy nie korzystałam.

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Najszybciej to przez Panie moderatorki. jeśli mogą (czyt. o ile allegro im pozwala) to się dziewczyny starają. Natomiast jak chcesz używać opcji kontakt to to zazwyczaj droga przez mękę, chodź zwykle głównie dla sprzedających. Czasem odpowiedź w kilkanaście minut, czasem brak jej po kilku dniach. Można wróżyć. Parę razy mi pomogli, parę razy zlali problem. Dzisiaj jest sajgon, bo masa ludzi to dostała. I rzeczywiście ktoś dopiero co pokazywał jakieś dziwne opłaty z kwietnia i maja po 3.05. Ale co jest prawdą, a co ktoś czegoś nie pamięta to możemy gdybać. Może to też być opłata za jakąś dawną małą sprzedaż albo nawet wystawienie bez sprzedaży...

oznacz moderatorów
mercis
#9 Pomysłodawca#

Panie moderatorki niestety nie odpowiadają na moje liczne prośby @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Prawdopodobnie dlatego, że doskonale widać, że moje konto w okresie o którym mówimy (2017-2022) było praktycznie nieaktywne. A żeby uzyskiwać monety, a następnie kupony to musiałabym przecież robić zakupy. Zadłużenie na 9,60 zł = min.480 monet = 48 kuponów, które następnie musiałabym wydać na zakupy, a tych nie robiłam w tym czasie….

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mercis Twoje zadłużenie nie wynika z wymiany monet na kupony, ale z aktywności na Allegro w 2011 roku (wystawiłaś oferty o numerach 1425598434, 1425598330, 1425598122, 1425597984 w styczniu 2021 roku i stąd opłaty). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Mojrzesz1-
#9 Pomysłodawca#

To jeszcze lepiej, to ja mam teraz placic prowizje która funkcjonuje od 2020 roku za coś co sprzedałem w 2011? Wy tak serio?  WY macie burdel ze swoim systemem i jakieś wyłudzanie wsteczne

oznacz moderatorów
mercis
#9 Pomysłodawca#

W 2011? Jak mogę sprawdzić co to za ogłoszenia? Wysyłacie do mnie dziesiątki jeśli nie setki niepotrzebnych maili rocznie, a przez ponad 12 lat nie mogliście wysłać info, że czegoś nie opłacono? Proszę o dokładne zestawienie tych opłat do aukcji, czy to jest za wystawienie, czy za promowanie itp.?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mercis @tiron2332 Jeśli chcecie poznać szczegóły, to zapraszam do kontaktu przez formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
tiron2332
#9 Pomysłodawca#

Wysłałem już swoje zgłoszenie. 
Specjalnie napisałem tutaj aby mieć szybki pogląd na sytuacje. Obstawiam iż po ilości komentarzy allegro będzie zajmowało się wieloma sprawami i nie szybko doczekam się odpowiedzi.

W każdym razie rozumiem iż allegro ma starą kopie swojego regulaminu z 2010roku ? 
Rozumiem też iż będę miał pokazane co to była za aukcja ?

Nie bede ukrywał iż najprawdopodobniej chcialbym mieć wszystkie potrzebne informacje jak najszybciej, gdyż nie mam pojęcia co za chwile allegro wymyśli za nie opłacenie rachunku. 
Dodatkowo zajmie mi troche pisanie do UOKIK, aby zobaczyć jak oni na to zareagują. 

 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@tiron2332 Jeśli uzasadnisz swoją prośbę, to z pewnością postaramy się, żebyś uzyskał wszystkie potrzebne Ci dokumenty. 🙂 Na wszystkie wiadomości odpowiadamy zgodnie z kolejnością zgłoszeń. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Mojrzesz1-
#9 Pomysłodawca#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  ale jakie zadłużenia, ja nic nie sprzedawałem ani nic nie wymieniałem, kilka razy przez coś kupiłem, co wy odwalacie?  Kwota mojego zadłużenia to 61,76zł, za co? WTF

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Mojrzesz1- Gdzie znalazłeś informację o saldzie 61,76 zł? Opłata za wymianę monet na kupony na tym koncie wynosi nieco ponad złotówkę (1,62 zł). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Mojrzesz1-
#9 Pomysłodawca#

screenshot-allegro.pl-2023.05.22-16_44_40.pngJeszcze lepiej 116,64 zł tyle niby mam zapłacić za coś z czego w życiu na oczy nie widziałem!

Z niczego nie korzystałem! 72 podsumowania!

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Mojrzesz1- Pokaż mi na zrzucie ekranu, gdzie widzisz te informacje. Na Twoim koncie widzę zaległość w kwocie 1,62 zł. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów