anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Na swoim koncie masz nieopłacone saldo" [22.05.2023]

MAMY ROZWIĄZANIE!
Mojrzesz1-
#9 Pomysłodawca#

W dniu dzisiejszym otrzymałem dziwnego e-meila z dziwną kwotą, nie przypominam sobie żebym coś sprzedawał od wielu wielu lat i jakieś dziwnej prowizji.

 

Cyt. " 

Dzień dobry,

cieszymy się, że sprzedajesz na Allegro/ Allegro Lokalnie i korzystasz z Monet. Pamiętaj, że może się to wiązać z opłatami. Choć obecnie korzystanie z Monet jest darmowe, do listopada 2020 naliczaliśmy opłaty za ich wymianę. Na swoim koncie masz nieopłacone saldo, na które składają się bieżące opłaty oraz naliczone przed 2017 r.

Poniżej sprawdzisz łączną kwotę do zapłaty. Twoja kwota do zapłaty – stan na 1 maja: -1.62 zł
oznacz moderatorów
159 ODPOWIEDZI 159
Mojrzesz1-
#9 Pomysłodawca#

screenshot-allegro.pl-2023.05.22-16_44_40.png

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Mojrzesz1- Nie sumujesz kwot z kolumny "saldo". Ta kwota (1,62 zł) to całość, czyli poziom salda. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Mojrzesz1-
#9 Pomysłodawca#

Ale ja nic nie wymieniałem, nie korzystałem z żadnych monet itd wiec za co ja mam płacić, za to że wy zrobiliście jakis dziwny UX procesu i sie system rozwalił i sami nie wiecie o co chodzi? Litości, chyba do UOKiK to zgłoszę jak wy nie potraficie anulować waszych złodziejskich procesów!

oznacz moderatorów
mercis
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie tak, też zamierzam iść do rzecznika praw konsumenta, przecież to żałosne, teraz kilka złotych chcą, a za rok napiszą, że 10 lat temu powstało zadłużenie na 10k i też mamy płacić? 

oznacz moderatorów
Mojrzesz1-
#9 Pomysłodawca#

To jest niepoważne! Ja nie wiem kogo tam zatrudnili od UX ale to już kolejna wpadka allegro - raz mi zablokowani konto bez powiadomienia o zmianach, brak dostępu do logowania restartu hasła, numeru tel itd, teraz naliczają jakieś wyssane z palca opłaty za jakieś wyssane z palca programy lojalnościowe, czas usunąć konto po 17 latach... Niech się tylko sprawa wyjaśni i żegnam...

oznacz moderatorów
mercis
#9 Pomysłodawca#

Ponownie bardzo proszę o sprawdzenie salda 9,60 z tytułu rzekomej wymiany monet na moim koncie. Generowała oczywiście zestawienie za okres 2017-2022 ale nic z niego nie wynika poza kwotą -9,60 podaną jako podsumowanie.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Mojrzesz1- @tiron2332 @mercis @MB_HAFT @dame @high_toys @7-MALY-7 @ryzka1990 @STA-WI Wszystkie informacje o należnościach znajdziecie w zakładce https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/rachunki/rozliczenia-z-allegro. Musicie tylko zalogować się na konto, którego dotyczy wiadomość i wybrać zakres datowy do 2017 roku. 

Kiedy dokładnie wymienialiście monety na kupony również znajdziecie w podlinkowanej wyżej zakładce. To będzie zawsze opłata 0,20 zł. Możecie tam sprawdzić datę, kiedy było to naliczone z opisem "Program Monetowy - zakup kuponu".

Od 2 listopada 2020 przestaliśmy pobierać opłatę za wymianę monet na kupon zniżkowy. Jednorazowa wymiana monet na kupon kosztowała 0,20 zł i była doliczana do rachunku. O wycofaniu opłaty informowaliśmy w aktualnościach, a dokładnie tutaj.

 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
mercis
#9 Pomysłodawca#

Weszłam i zrobiłam wszystko tak jak w odpowiedzi, niestety nie mam dokładnej historii, tylko podsumowanie miesiąca, proszę wejść na moje konto i sprawdzić. 

oznacz moderatorów
tiron2332
#9 Pomysłodawca#

Ale przecież wstawiłem zdjęcia które nie ukazują tego o czym Państwo wspomiają.

Po pobraniu pliku:

Zrzut ekranu 2023-05-22 160708.png

 Przecież takie coś to też sobie sam moge w Excelu zrobić.

Jestem prawie pewny iż w żaden sposób nie bawiłem się zadnymi monetami. To wy niestety musicie udowodnić gdzie i kiedy miało coś takiego miejsce po tylu latach.

 

To tak jakby za miesiac wyskoczył mi ktoś z rachunkiem który był 20 lat temu. Nie róbmy sobie żartów.

oznacz moderatorów
Mojrzesz1-
#9 Pomysłodawca#

ALe ja niczego nie wymieniałem!!! Więc się pytam, skąd u mnie przez te lata tyle transakcji i wymian?!  To wasz burdel w waszym systemie, tu są transakcje wystawiane co miesiac na łączną kwotę ponad 100 zł od 2017? Jak ja nie korzystałem z allegro?! W żadnym programie monet nie byłem, jaja sobie robice

oznacz moderatorów
dame
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za informację. Ja nawet nie wiem czym są te monety. Zgodnie z art. 118 Kodeksu Cywilnego należności przedawniają się po upływie 2 i 3 lat w zależności od klasyfikacji zdarzenia. W tym świetle żądanie zapłaty po 6 latach nie ma podstaw prawnych.

oznacz moderatorów
dame
#8 Zapaleniec#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  proszę ustosunkować się do mojej wypowiedzi

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@dame co do zasady jeśli chodzi o obowiązujące prawo, dlatego jest to jedynie przypomnienie o uregulowaniu należności, a nie wezwanie do zapłaty. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
dame
#8 Zapaleniec#

Proszę pani, te należności nawet jeśli zostały słusznie naliczone (do dziś nie przedstawiliście żadnego rozsądnego raportu na ten temat), już są od dawna przedawnione. Na dzień dzisiejszy nie ma podstaw prawnych do wysłania takiego przelewu do Państwa. Tym samym groźby zablokowania możliwości sprzedawania są bezpodstawne. Żądam wycofania tego salda z mojego konta.

oznacz moderatorów
tiron2332
#9 Pomysłodawca#

A wiec aktualizacja statusu.

Tutaj nie chodzi o żadne monety.

Z każdą kolejną chwilą brzmi to podejrzanie.

 

Opłata jest za to, że wystawiłem kiedyś ofertę, dodałem swoje zdjęcia..  gdzie w 2010 wystawienie oferty jeżeli mnie pamięć nie myli było darmowe.

 

Przecież to jest trochę smieszne.

 

To tak jakbym za 5 lat dostał znowu od allegro informacje ,że w tej ofercie napisałem coś czego nie powinno być, w związku z tym prosimy o dopłatę.

 

Z wyrazem szacunku zakryje dane osoby która mi na to odpisala, ale pozwolę sobie wstawić zdjęcie.

Screenshot_20230523_134838_Chrome.jpg

Na moje oko jest to jakieś wyludznie...

 

oznacz moderatorów
ladynight24
#8 Zapaleniec#

To jest skandal, musimy wspólnie zgłosic sprawę do UOKIK. Ja wystawiałam jakies przedmioty i miało byc darmowe ogłoszenie. Żadnych gwiazdek, punktów czy innych cudów nigdy nie zbierałam.

oznacz moderatorów
austin90
#8 Zapaleniec#

Cześć, też dostałem takiego maila jak ci wszyscy ludzie i raczej żadnych monet nie wymieniałem. Na Allegro tylko kupuje

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@STA-WI  tak jak wskazała Ola, opłaty dotyczą oferty nr 1529999493 i zostały naliczone w 2011 roku są to drobne opłaty wynikające regulaminu serwisu w okresie kiedy zostały naliczone. Dokładnie:
dopłata za duże zdjęcia - 0,10 zł, opłata za wystawienie przedmiotu - 2 zł i opłata za pokazanie miniatury - 0,15 zł.

Zadłużenie jest mniejsze niż 10.00 zł, dlatego nie wysyłaliśmy wcześniej powiadomień dotyczących naliczonych opłat. Teraz prosimy o uregulowanie należności.
Zgodnie z Regulaminem (Załącznik nr 4. Opłaty i prowizje, Część VI. Rozliczenia, A. Rozliczenia należności).
Ponieważ dotyczy to naliczeń sprzed 2017 roku, informacje na ich temat nie są już widoczne w zakładce Rozliczenia z Allegro, jednak posiadamy dane jakich ofert dotyczą i możecie sprawdzić w archiwum konkretną ofertę (jeśli oferta jest w archiwum).
Dodam, że wiadomość od nas to jedynie przypomnienie o zaległym rozliczeniu i prośbą o uregulowanie rachunku. Możemy Was zapewnić, że te wiadomości nie są próbą oszustwa, a stan naliczenia jest widoczny w Rozliczeniach z Allegro, natomiast szczegółowe informacje możemy Wam podać jeśli skontaktujecie się z nami na forum lub za pomocą formularza.

@roost1  dotyczy to opłat związanych z wystawieniem ofert o numerach: 1197186677, 1197186675, 1197186673, 1197186672, 1178661322, 1178661260, 1178661574, 1178661551, 1178661498, 1178661402, 1178661322, 1178661260, 1178661235, 1168928179 naliczonych w 2010 roku.

@tiron2332  dotyczy to opłat związanych z ofertą 1391718671 naliczonych w 2010 roku, wystawienie oferty - 2 zł, opłata za 14 dni - 0,20 zł, opłata za pokazanie miniaturki - 0,15 zł, opłata za zdjęcia 0,30 zł, dopłata za duże zdjęcia - 0,40 zł.

@Mojrzesz1- - dotyczy to opłat związanych z ofertami nr 2195974172 i nr 1893145930 naliczonych w 2011 i 2021 roku. Jest to m.in. prowizja za sprzedaż, opłata za zdjęcie (0,10 zł).

@Miodek15  dotyczy to opłat związanych z ofertami o numerach 1782823144, 1765965911, 1765965398, 1765966330, 1765965398 naliczonych w 2011 roku. Jest to m.in. prowizja od sprzedaży, opłata za wystawienie czy za zdjęcia w ofertach.

@ryzka1990  zaległości dotyczą opłat związanych z ofertami: 1820979418, 1801128741,
1330818742 - wystawienie, opłaty za zdjęcia (0,10 zł)


@mercis  - dotyczy opłat związanych z ofertami: 1425598434, 1425598330, 1425598122,
1425597984. Są to opłaty między innymi za wystawienie oraz za zdjęcia

@sosna-s21  opłaty dotyczą kosztów związanych z ofertami o numerach: 1444412330,
1425765775, 1425765603, czyli za wystawianie oraz zdjęcia.

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
roost1
#7 Wielbiciel#

Czyli rok 2010 to nie rok 2017! Trochę nie rozumiem, po 13latach to się nie przedawnia? 

oznacz moderatorów
STA-WI
#8 Zapaleniec#

A więc nie chodzi tu o ,,monety,, lecz o wstawione zdjęcia - kombinujecie jak koń pod górkę,KTO wydał POLECENIE - o obciążeniu kupujących?Allegro jest to nazwa ogólna ,proszę o nazwisko ,imię i i funkcję.na kogo się powoływać w przypadku odniesienia do Waszej notaki?

oznacz moderatorów