anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Na swoim koncie masz nieopłacone saldo" [22.05.2023]

MAMY ROZWIĄZANIE!
Mojrzesz1-
#9 Pomysłodawca#

W dniu dzisiejszym otrzymałem dziwnego e-meila z dziwną kwotą, nie przypominam sobie żebym coś sprzedawał od wielu wielu lat i jakieś dziwnej prowizji.

 

Cyt. " 

Dzień dobry,

cieszymy się, że sprzedajesz na Allegro/ Allegro Lokalnie i korzystasz z Monet. Pamiętaj, że może się to wiązać z opłatami. Choć obecnie korzystanie z Monet jest darmowe, do listopada 2020 naliczaliśmy opłaty za ich wymianę. Na swoim koncie masz nieopłacone saldo, na które składają się bieżące opłaty oraz naliczone przed 2017 r.

Poniżej sprawdzisz łączną kwotę do zapłaty. Twoja kwota do zapłaty – stan na 1 maja: -1.62 zł
oznacz moderatorów
159 ODPOWIEDZI 159
MB_HAFT
#2 Obserwator#

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  jak widzę weryfikujecie sprzedaże u innych użytkowników. Mogę o to samo poprosić?

Chcę wiedzieć za co mam zapłacić a nie to że nie chcę 🙂

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MB_HAFT Widzę aktywność sprzedażową na Twoim koncie w 2009 roku (w związku z ofertami o numerach 529668751 w styczniu, 561876444 w lutym, 585404405 i 600049240 w marcu, a także 605882498, 605977870 i 600049240 w kwietniu). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
MB_HAFT
#2 Obserwator#

Dziekuję,

Niestety nie mam żadnej historii tych transakcji minęło 14 lat. Jutro porozmawiam z prawnikiem na ten temat. Nie chodzi o kwotę ale zasady:

Przedawnienie Długu

 

oznacz moderatorów
Mojrzesz1-
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie o to chodzi, jakieś dziwne zmiany zasad, rozliczeń, regulaminów, wprowadzanie w błąd, wymuszanie płatności itd, daj znać co i jak chętnie dowiem się szybciej co zrobić dalej 🙂

oznacz moderatorów
ladynight24
#8 Zapaleniec#

dokładnie, prosze o podstawę prawną

oznacz moderatorów
Agnieszka_o2
#1 Nowicjusz#

Witam, nigdy wcześniej nie sprzedawałam nic na allegro lokalnie, wczoraj przyszla mi wiadomość,, dziekujemy za korzystanie i sprzedaż na allegro lokalnie i mam saldo do zaplaty 🤨🤨🤨🤨 czy ktos mi powie o co chodzi i jak to zglosic. Do serwisu. Dziękuję 

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Chodzi o te darmowe monety, które dostajesz przy zakupie i wymieniasz na kupony. Dawniej taka wymiana kosztowała bodajże 20 groszy. Allegro maila o wpłatę wysyła zwykle od co najmniej 10zł. A teraz powysyłali wszystkim co mieli parę złotych od lat głównie za te wymiany. A mail z automatu nie rozróżnia za co była prowizja.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Agnieszka_o2 Naliczone opłaty to prowizja za sprzedaż w ofercie "Komplet do chrztu świętego lub przyjęcie NOWE 68" z 2019 roku. Rachunek możesz opłacić w tej zakładce.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
dame
#8 Zapaleniec#

Witam, właśnie dostałem z allegro email z prośbą o zapłatę 7,58 za wykorzystanie jakichś monet (cokolwiek to jest). W ogóle nie kojarzę o co chodzi, więc zajrzałem do historii konta. Okazuje się że w czerwcu 2017 wykorzystałem jakieś "monety", za użycie których allegro naliczyło sobie opłatę i przypomniało dziś, 6 lat później. To w ogóle jest legalne? oni mają prawo mi naliczać jakieś opłaty za działania podjęte 6 lat temu? ja nawet nie wiem o jakie monety chodzi.

oznacz moderatorów
high_toys
#1 Nowicjusz#

To chyba jakieś oszustwo, tez dostałam właśnie takiego maila, na adres mailowy nie powiązany z Allegro.

oznacz moderatorów
dame
#8 Zapaleniec#

raczej nie oszustwo, linki w mejlu prowadza do portalu allegro, a allegro udostępnia jakąś historię - stąd wiem że sprawa z 2017.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
dame
#8 Zapaleniec#

ja to widzę, ale pytanie brzmi skąd się to wzięło i czy allegro ma prawo naliczać sobie jakieś opłaty za niby usługi sprzed 6 lat. ja nawet nie wiem czym te monety są.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie wiem czy ma prawo, powinienem wcześniej uregulować, przeszukaj internet m>może są jakieś rady. Sa to naliczenia za wymianę monet na kupony. wcześniej byłą taka oplata.

oznacz moderatorów
STA-WI
#8 Zapaleniec#

Mam to samo ,nic nie sprzedałem rok 2017 ,co Wy na to?oszustwo czy ?

 

oznacz moderatorów
dame
#8 Zapaleniec#

raczej nie oszustwo, linki w mejlu prowadza do portalu allegro, a allegro udostępnia jakąś historię - stąd wiem że sprawa z 2017.

oznacz moderatorów
argo211
#1 Nowicjusz#

Też właśnie dostałam takiego maila "Drogi użytkowniku, dokonaj opłaty -9.1 zł aby uniknąć blokady sprzedaży" i jeszcze minus przed kwotą. O co chodzi? 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@dame @STA-WI @high_toys nie jest to oszustwo. Rozesłaliśmy dzisiaj maile do sprzedawców, którzy mają zaległości do opłacenia. Dodatkowo sprawdziłam wasze konta i wszystko się zgadza. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
STA-WI
#8 Zapaleniec#

Nic nie sprzedawałem na Allegro ,skąd te dane?

 

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

 

@STA-WI @ryzka1990 @mercis @Miodek15 skonsultuję dla was kwestię opłat i wrócę z odpowiedzią. 

 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów