anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zapisz i zeskanuj QR, aby otrzymać środki" czy to próba oszustwa?

MAMY ROZWIĄZANIE!
troyo
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem czemu moj temat zostal oznaczony jako spam... wrzucam jeszcze raz, moze jakis automat wychwycil screenshot jako zagrozenie czy cos.

 

dostałem dziś na portalu Allegro wiadomość od użytkownika  o treści:

"Dzień dobry, złożyłem zamówienie na produkt "Przedni Shimano XTR BR-M9120 4 Tłoki / Radiatory" za pomocą opcji "Kup teraz", należy zapisać i zeskanować kod qr, aby potwierdzić zamówienie i otrzymać środki."

 

w kolejnej wiadomości załącza rzekomy screenshot z QR kodem do autoryzacji. Nigdzie w moim profilu nie mam informacji, ze ten przedmiot sie sprzedał. Proszę o interwencję i zainteresowanie się tematem pod kątem wysyłania takich QR kodów. Obstawiam, że QR kod odnosi sie do jakiejs strony wyłudzającej dane, lub majacej na celu pobranie szkodliwego oprogramowania.

Zdjęcie wysłane przez tego użytkownika moge przeslac do wgladu

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

 

oznacz moderatorów
2 151 ODPOWIEDZI 2 151
LukaszPolonia
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20240712_074111_Allegro.jpg

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@LukaszPolonia Dzięki za zgłoszenie! Na wskazanym koncie doszło do włamania. Już je zabezpieczyliśmy. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
mariusz-ekw
#7 Wielbiciel#

IMG_1423.jpeg

oznacz moderatorów
ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@mariusz-ekw dziękuję za zgłoszenie. Konto zostało już zabezpieczone, działania podjęte dzięki Twojej czujności. Dzięki!

   Paula
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
pataj1
#3 Debiutant#

U mnie na 3 aukcje po 24h już dwie próby:

pataj1_0-1720953448209.png

i druga:

pataj1_1-1720953485419.png

 

oznacz moderatorów
Top
#2 Obserwator#

dzień dobry, sytuacja to wysoce niepokojąca, poniżej zrzut ekranu w zakładce wiadomości, do tego mail który został wysłany z Waszego serwera! widzę że to problemy które są znane w Allegro od dłuższego już czasu i wygląda na to że nic z tym Allegro nie robi!! tym bardziej że to przechodzi przez serwery Allegro a więc powinniście wyłapać takie sytuacje i już choćby jako minimum musicie wysyłać ostrzeżenie o co najmniej potencjalnym zagrożeniu wynikającym z takiej wiadomości! pozdrawiam  Top_0-1720954223075.png

 

oznacz moderatorów
MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć @Top@pataj1. Już podjęliśmy odpowiednie działania wobec wskazanych kont.  

   Marysia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Top
#2 Obserwator#

Bardzo proszę o uważne przeczytanie tego co wcześniej napisałem, bo chodzi tu o to jakie działania podjęliście wobec tego mechanizmu a nie wobec pojedynczych loginów, tym bardzie że taką blokadę pojedynczych loginów (kont) realizujecie "po fakcie" a nie zapobiegacie takim atakom ani nawet nie ostrzegacie zaatakowanych użytkowników a i choćby całej społeczności!

oznacz moderatorów
MiMary
Moderatorka
Moderatorka

@Top, ciągle rozwijamy nasz serwis, aby zapewnić Wam najwyższe standardy bezpieczeństwa. Oprócz zabezpieczeń technicznych staramy się edukować klientów. Tutaj, dla przykładu, znajdziesz informacje na temat różnych form phishingu i tego, jak się przed nim chronić. 

   Marysia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
mariusz-ekw
#7 Wielbiciel#

IMG_1428.png

oznacz moderatorów
MiMary
Moderatorka
Moderatorka

@mariusz-ekw, wskazane konto zostało już ograniczone. 

   Marysia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
jankeswroc
#1 Nowicjusz#

Po wystawieniu książek do sprzedaży na allegro lokalnie otrzymałem następującą wiadomość: 

Zrzut ekranu 2024-07-16 o 16.08.05.png

 

"Numer zamówienia LDK-77482/16/06/2024. Witaj, Twój przedmiot - „Nela Mała Reporterka, seria 8 pierwszych książek + mapa skarbów” został sprzedany. Postępuj zgodnie z instrukcjami w potwierdzeniu i otrzymaj zapłatę. Ta wiadomość została wygenerowana automatycznie, nie odpowiadaj na nią." od użytkownika: majsterECO

 

Po wejściu w link wyświetla się kod QR, który przekierowuję na strona udającą oficjalną stronę allegro. Żąda podania swojego banku, a póżniej zalogowania się na konto. Oczywiście tego nie zrobiłem. Wygląda to na typową próbę wyłudzenia danych.

Konto MajsterECO po wpisaniu w wyszukiwarkę wyświetla się jako zawieszone.

Proszę o przyjrzenie się tej sprawie.

 

 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To próba oszustwa ,nic nie skanuj.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Każdy kod qr prosba o mail czy potwierdzenie zapłaty to walek @jankeswroc 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@jankeswroc Ktoś próbuje Cię okraś, uważaj nie skanuj kodów, nie podawaj maili.

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@jankeswroc tak jak napisali użytkownicy wyżej, to próba wyłudzenia. Konto jest już zablokowane w naszym systemie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
Tusia_Pl
#2 Obserwator#

Dzień dobry, otrzymałam informację od ekrasnalek o zakupie towaru i podany kod QR w celu wypłaty środków.

Co to oznacza?

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Tusia_Pl To oznacza że próbuje Cię oszukać, niczego nie skanuj bo stracisz kasę.

oznacz moderatorów
Tusia_Pl
#2 Obserwator#

Dziękuję

oznacz moderatorów
ayo80
Moderatorka
Moderatorka

@Tusia_Pl w tej sprawie podjęliśmy już działania. Konto "ekrasnalek" zostało zablokowane. Za każdym razem, gdy napotkasz na takie podejrzane wiadomości - śmiało wysyłaj je na adres: phishing@allegro.com.  Z góry dziękuję za zaangażowanie w bezpieczeństwo naszej platformy.



   Paula
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów