anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja - bez paragonu

miro88
#7 Wielbiciel#

Dzień Dobry.

Czy mogę bez paragonu włączyć reklamację dla sprzedawanego przeze mnie przedmiotu?

 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

exoryna
#14 Krzewiciel#

Co znaczy włączyć reklamację? 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@exoryna, no bierzesz włącznik i włączasz, no co ty, takie proste rzeczy 😄

oznacz moderatorów

miro88
#7 Wielbiciel#

Jaki dokument będzie podstawą do reklamacji?

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@miro88 Reklamacja z ramienia gwarancji, czy rękojmi? Towar nowy czy używany? Jak rękojmia i nowy - masz dwa lata, jak używany - rok. Przy reklamacji składanej na podstawie gwarancji - tyle, ile określi gwarant. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@miro88, możesz, dowodem zakupu będzie wtedy ta aukcja 🙂
dlatego one znikają po roku, kiedy znika opcja rękojmi 😛

oznacz moderatorów

miro88
#7 Wielbiciel#

Czyli okres 12 miesięcy?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@miro88, tak, jako prywatny sprzedawca 12mies, a jako firma chyba też, ale tego nie zagwarantuję, ale zapytajmy wujka @kostas11 🙂

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@konto zamknięte Nie. Doszkol się, chłopaku 😉

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

sołtys nie ksyczy 😊 ja sprzedawać tylko jako prywuś 😊

@_HolaOla_, moja odpowiedź to nie rozwiązanie 😞

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Ale jak? 2 lata trwa rękojmia raczej... 

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@exoryna Reklamacja może być składana w dwóch trybach - rękojmi i gwarancji. Rękojmia - 2 lata, z możliwością skrócenia do roku w przyp. np. rzeczy używanych; warunki gwarancji zaś określa gwarant. I tu ma pełną dowolność, nei musi dawać jej wcale, a może dać na rok, dwa albo i dziesieć. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Oczywiście. Do tego nie jest potrzebny paragon, wystarczy jakikolwiek dowód zakupu. 

Proszę - tu masz wszystko w temacie: https://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=11630

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

miro88
#7 Wielbiciel#

Idąc dalej, czy obowiązkowe jest dołączenie do sprzedawanego przedmiotu 

informacji o gwarancji?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie, gwarancja jest dobrowolna. Na koncie firma obowiązkowe jest wypełnienie zakładki Reklamacja, która dotyczy ustawowej rękojmi, czyli 2 lata dla przedmiotów nowych i używanych, z możliwością ograniczenia jej do 1 roku dla przedmiotów używanych i całkowitego jej wyłączenia przy zakupie na firmę.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

W zakładce Reklamacja na koncie firmowym  nie możesz żądać paragonu. Możesz żądać dowodu zakupu, ale nie konkretnie paragonu. Dowodem zakupu może być cokolwiek, na przykład dowód wpłaty.

oznacz moderatorów

miro88
#7 Wielbiciel#

Chodziło mi konkretnie o to czy mam obowiązek załączać moje warunki gwarancji w pliku pdf.

Ale z tego co widzę wystarcza sama informacja.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedajesz jako osoba prywatna na Allegro Lokalnie, czy jako firma? Nie masz obowiązku udzielać żadnej gwarancji i nie musisz zamieszczać żadnych plików, ale gwarancję dać możesz jeśli chcesz, obojętnie w jakiej formie. Odpowiadasz jako sprzedawca prywatny i jako firma za przedmiot przez dwa lata na podstawie ustawowej rękojmi, ale jako sprzedawca prywatny ją też możesz całkowicie wyłączyć, składając odpowiednie oświadczenie w ofertach. O jakie paragony pytasz, jeśli sprzedajesz na Lokalnie? Jeśli masz firmę, powinieneś sprzedawać z konta firma.

oznacz moderatorów

miro88
#7 Wielbiciel#

Sprzedaję jako osoba prywatna.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

no to git, sprawa załatwiona, zostaje moja odpowiedź 🙂

oznacz moderatorów