anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

reklamacja

StylesDigger
#8 Zapaleniec#

Witam, mam problem, jestem osobą prywatną i osobie prywatnej sprzedałam nowe buty. Po trzech miesiącach osoba zgłasza się do mnie ze zdjęciem jednego buta który jej pękł na środku, ze zdjęcie można wywnioskować że był gdzieś o cos zahaczony i dlatego pękł. Na mojej aukcji miałam zaznaczoną opcję 1 rok reklamacji. Co ja mam zrobić w tym wypadku?

oznacz moderatorów
70 ODPOWIEDZI 70

StylesDigger
#8 Zapaleniec#

OK

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ty wydajesz decyzję reklamacyjną, tu odrzucasz i podjesz powód jej odrzucenia, kupujący ma prawo złożyć odwołanie od decyzji.

oznacz moderatorów

StylesDigger
#8 Zapaleniec#

Tak też się to zadziało. A teraz odpowiedziałam Kupującej że podtrzymuje decyzję. 

oznacz moderatorów

StylesDigger
#8 Zapaleniec#

Właśnie otrzymałam taką odpowiedź od Kupującej na podtrzymanie mojej reklamacji. ''Rozumiem, że nasze postępowanie reklamacyjne na tym się nie skończy. Dowiemy się zatem co rzecznik praw konsumenta oraz legalność sprzedaży. ''

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@StylesDigger straszyć każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To nie zakup konsumencki więc do jakiego rzecznika konsumentów? Raczej rzeczowo bo może dostać rekompensatę od Allegro i tu może wówczas być problem.

oznacz moderatorów

StylesDigger
#8 Zapaleniec#

Co to znaczy , że  Allegro może jej pieniądze oddać? I jaki to może być problem dla mnie?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@StylesDigger @Jeśli odrzuciłeś reklamację i odpowiednio uargumentowałeś swoją decyzję to nie masz się czego obawiać ze strony allegro - kupujące otrzyma pewnie rekompensatę i allegro nie obciąży Cię tym aczkolwiek na allegro można się spodziewać niespodziewanego więc w razie problemów wróć do nas to podpowiemy co robić 🙂

Rzecznikiem konsumenta się nie przejmuj bo to nie był zakup konsumencki - tu w najgorszym wypadku kupująca może iść z tym do sądu z powództwa cywilnego ale szansa na to jest jedynie teoretyczna. 

oznacz moderatorów

StylesDigger
#8 Zapaleniec#

Super, na dzisiaj ślicznie dziękuję. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam serdecznie Agnieszka

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ważne są rzeczowe odpowiedzi wówczas nawet jak otrzyma rekompensatę nie powinni Ciebie obciążyć.

oznacz moderatorów

StylesDigger
#8 Zapaleniec#

A co ja mam jej odpisać teraz, na jej "straszenie" mnie

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Najlepiej nie wdawaj się w żadne dyskusje ani dywagacje.

Napisz tylko że podtrzymujesz wydaną decyzję i nie masz nic więcej do dodania. 


oznacz moderatorów

StylesDigger
#8 Zapaleniec#

Rozumiem. Dziękuję 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@StylesDigger rzecznik na to powie, że to nie leży w jego kompetencji bo transakcja między osobami prywatnymi jest regulowana zapisami kodeksu cywilnego, a nie ustawy konsumenckiej i on tego palcem nie ruszy. Kupująca nie jest konsumentem w myśl ustawy.

oznacz moderatorów

StylesDigger
#8 Zapaleniec#

Witam ponownie, otrzymałam właśnie taką informację z Allegro

93116817 złożył wniosek o zwrot pieniędzy z Allegro Protect do tego zamówienia. Wkrótce go rozpatrzymy.
Prosimy Sprzedającego o ostateczne stanowisko w sprawie, którą zgłosił Kupujący.
StylesDigger, jeżeli nie dostarczyłeś towaru lub nie rozpatrzyłeś reklamacji Kupującego to kwotę zaakceptowanego wniosku doliczymy do Twoich rozliczeń z Allegro.

Co ja mam im teraz odpisać?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Że podtrzymujesz decyzję odnośnie reklamacji

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@StylesDigger Odpisz, że decyzja została wydana negatywna i ją podtrzymujesz.

oznacz moderatorów

StylesDigger
#8 Zapaleniec#

Ok, dziękuję. Mam nadzieję że to już koniec, choć Allegro ma 2 dni na rozpatrzenie wniosku kupującej. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@StylesDigger musisz ponownie i jasno napisać , że odrzucasz roszczenie kupującego bo załączone zdjęcia wskazują na ...... i tutaj opisz co widzisz na fotkach i jakie masz zdanie odnośnie użytkowania butów przez kupujążcego . Możesz jeszcze dopisać , że nie masz pewności czy buty z fotografi są tymi co zostastały wysłane kupującemu 

oznacz moderatorów

StylesDigger
#8 Zapaleniec#

Chcę Wam pokazać buty które mi odesłała Kupująca, zaznaczam , że używała je niecałe 3 miesiące 

https://www.dropbox.com/scl/fo/krzhsaqao6oxi9r3zncqn/AJD2piZIUShFQfh6x8nCnMQ?rlkey=an89bpzi65a53nj6h...

oznacz moderatorów