anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rezygnacja kupującego

kajunia1984
#7 Wielbiciel#

W sobotę 09.12.2023 Pan zakupił u mnie jedną rzecz, jako u osoby prywatnej, nie firmy. Przesyłka została nadana w poniedziałek 11.12.2023 pocztą polską, zgodnie z aukcją. Fakt, nie wpisałam nr przesyłki dla kupującego. Natomiast kupujący we wtorek rano zgłosił rezygnację, ponieważ nie otrzymał towaru, co fizycznie jest niemożliwe (pocztą polską). Napisałam wiadomość z nr przesyłki i informacją śledzenia z poczty, iż przesyłka była awizowana I czeka na poczcie. Zaczęły się przepychanki słowne, że Pan nie będzie biegał po pocztach, itp i żąda pełnego zwrotu należności. I teraz mój ból, bo oczywiście w rozpoczętej dyskusji, Boot Allegro, przyznał z marszu zwrot kupującemu. Dlaczego ja ma zwrócić mu pełna kwotę, skoro przez jego lenistwo, będę ponosić 28zł kosztów wysyłki, gdy paczka wróci i będę musiała pokryć jej koszt, jest to prawie cena zakupu owego towaru. 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

pinsplash
#21 Demiurg#

@kajunia1984 Co "napisał" bot? na jakiej podstawie masz zwrócić pieniąde kupującemu? I co oznacza "przyznało z marszu zwrot kupującemu"?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Poczekaj aż konsultant Allegro weźmie udział w dyskusji! Oczywiście masz obowiązek podać kupującemu jak wysłałes i nr przesyłki żeby mógł sobie śledzić, jeżeli kupujący nie był poinformowany o możliwości odbioru to zwróć środki - twój błąd.

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@kajunia1984 Konsultuję już Twoje zgłoszenie z zespołem odpowiedzialnym za ten obszar. Wrócę z odpowiedzią, jak tylko czegoś się dowiem. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów