Dzień dobry,
na stronie z moimi rozliczeniami z Allegro pojawiła się dodatkowa opłata za dostawę InPost w wys. 5,19 zł. Po przeanalizowaniu mojej sprzedaży okazało się, że nie ma ona żadnego uzasadnienia. Wysłałem dwie przesyłki. W pierwszej były dwie książki, przy niej widnieje opłata 0,00 zł za dostawę, a przy drugiej opłata za kuriera w wys. ok. 12 zł, która została doliczona. Więc skąd te 5 zł? I to w nowym okresie rozliczeniowym, kiedy to jeszcze nic nie sprzedałem?
Załączam zrzuty: 1. - zrzut Podsumowania oraz 2. i 3. - rozwinięcia "Przejdź do zamówienia" i "Opłata za dostawę InPost"



@Waldek_Sobkowiak To opłata za przesyłkę nr 661474948680288116662695, dotyczącą zamówienia f9230130-5ab4-11f1-b08f-21d9f73c25da. Klinet korzystał z Allegro Smart! i zapłacił za zakupy 72 zł. Kwota ta mieści się w przedziale od 65 zł do 99,99 zł, dlatego doliczyliśmy do Twojego rachunku 5,19 zł zgodnie z tabelą zamieszczoną tutaj.
Dziękuję za szybką i kompetentną odpowiedź! 🐵 A w przedmiocie sprawy powiem tak:
Tak jak przypuszczałem, przerzucacie, ile możecie, na Sprzedającego byle tylko umilić życie Kupującym. Nie dosyć, że ciągniecie coraz większy procent od sprzedaży, od kilku lat nawet od kosztów wysyłki, co jest curiosum samo w sobie, to jeszcze ja muszę pokrywać koszty wysyłki... LoL
Trochę to aroganckie, nieprawda-ż? Stare przysłowie mówi, że nie gryzie się ręki, która karmi. Bo powiedzcie mi, Kochaniuteńcy, KTO Wam płaci prowizję - Kupujący, czy Sprzedający???
Ale, ale..... Podany przez Panią link do tabeli dotyczy, jak mówi nagłówek, sprzedających z kontem firmowym. :o|
@Waldek_Sobkowiak a wiesz że smart nie jest obowiązkowy, nie pasują opłaty nie wystawiaj 😄
Dzięki za radę. Nie przypominam sobie, żebym coś włączał, a teraz muszę grzebać, żeby wyłączyć.
Z poważaniem
Βαλδας
Cześć, @Waldek_Sobkowiak. Już to wyjaśniam i niedługo wrócę do Ciebie z odpowiedzią.
@Waldek_Sobkowiak tutaj masz informacje dotyczące m.in. allegro paczkomat inpost
Opłaty dodatkowe do przesyłek – informacje dla sprzedających