anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SMART - wysyłka kilku paczek

krzys375
#7 Wielbiciel#

Witam,

Pytanko o wysyłki smart, mam aktywny status.

Co w przypadku jak kupujący kupi kilka przedmiotów i nie zmieści mi się w jednej paczce ? i będę musiał wysłać kilka? 

Jedną mam darmową a za resztę Ja płacę ? czy jak to zrobić, 

Np. dostanę wpłatę od kupującego + od allegro 8.99 na paczkomat a mam 2 paczki.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz wygenerować kilka etykiet do jednego zamówienia: Generowanie 2 etykiet do jednego zamówienia.png

oznacz moderatorów

izarga_pl
#8 Zapaleniec#

czyli muszę zrobić 10 przesyłek do paczkomatu C - ciekawe czy wszystkie będą wolne???  😉

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@izarga_pl jeżeli kupujący kupi wszystko w jednym zamówieniu to nie musisz robić 10 paczek jeżeli Ci się zmieści w mniejszej ilości (oczywiście zależy czy będzie to zakup Smart czy nie bo jak bez Smart to dochodzi kwestia płatności za przesyłkę przez kupującego i ewentualny zwrot części pieniędzy za przesyłkę.

oznacz moderatorów

izarga_pl
#8 Zapaleniec#

no właśnie kupujący kupił wszystko w jednym zamówieniu smart i to jest najgorsze

oznacz moderatorów

krzys375
#7 Wielbiciel#

Wracam z moim pytaniem. W wygenerowach chciałem zrobić 2 paczki i wyskakuje informacja " dla transakcji allegro z adresami email ........ przekroczono limit darmowych przesyłek utworzono 1 odpłatna przesyłke allegro paczkomaty 24/7 inpost".

Jak zrobić 2 przesyłke? 

Na początku kliknąłem w wygenerowane nie było kupującego.... W niewygenerowanych był zrobiłem etykietę i przeskoczył do wygenerowanych i tam już nie mogę zrobić drugiej Bo wyskakuje okno jak wyżej. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@krzys375 Możesz wygenerować tyle darmowych etykiet, ile paczek jest przypisanych do danego zamówienia. Jeśli ustawienia cennika pokazują, że paczka jest jedna, wygenerujesz tylko jedną darmową etykietę.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

krzys375
#7 Wielbiciel#

Np. Mam w jednej aukcji wystawione 100 szt. ( 1szt =1 kg) w opisie jest że max w 1 paczce 24 szt. Ale kupujący kupił 20 szt po 1 kg i z innej aukcji 1 szt = 10 kg. Waga przekracza dopuszczalną max 25 kg paczkomat. I teraz mam wysłać na swój koszt ? 

Czy jak w cenniku dostaw zaznacze że w paczce max 1 szt to jeśli ktoś kupi np. 10 szt to policzy mu 10 kosztów przesylek ? I wtedy mogę wygenerować 10 listów przewozowych ?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@krzys375 Podaj mi numer tego zamówienia.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

krzys375
#7 Wielbiciel#

Np nr aukcji 12026683941 ( zakup 20 szt)  i  11974540932 ( zakup 1 szt) i przewyższa dopuszczalna wage. I jak wydrukować 2 etykiety?

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@krzys375 

A ile przedmiotów masz ustawione w jednej przesyłce w każdej ofercie?

oznacz moderatorów

krzys375
#7 Wielbiciel#

Różnie. A jak kupujący wybierze kilka ofert i doda do koszyka, zapłaci i będę musiał wysłać np 3 paczki 

oznacz moderatorów

izarga_pl
#8 Zapaleniec#

właśnie mam ustawioną 1 szt i to jest dla mnie dziwne?

oznacz moderatorów

DrukiHD
#11 Animator#

A w ustawieniach dostawy tutaj : Sposób obliczania kosztów dostawy . Co masz zaznaczone? Dobrze żebyś miał to: Przesyłki będą nadane osobno, a koszty dostawy zsumują się.  Wtedy jak jest zakupionych kilka różnych produktów, można wysłać w osobnych przesyłkach.

oznacz moderatorów

izarga_pl
#8 Zapaleniec#

tak mam ustawione. rozmawiałem z doradca allegro i mam wystawić 10 etykiet na każdą rzecz i wysłać. Życie 🙂

 

oznacz moderatorów

izarga_pl
#8 Zapaleniec#

najgorsze jest to ze za każdą przesyłkę dopłaci 3 zł za pakowanie  w hurtowni i sumarycznie jestem w plecy 50 zł!!! cały czas do tylu - mam już tego dosyć. wszystkim pchasz w duże, a ty jesteś w dupie....

oznacz moderatorów

DrukiHD
#11 Animator#

Może jednak uda się zapakować niektóre produkty do jednej paczki tak aby zmieściła się do gabarytu C. Nie trzeba wysyłać tyle paczek ile jest rzeczy. Jeśli w jednym zamówieniu pokazuje mi np 5 przesyłek do zapakowania, to jeśli uda mi się zapakować wszystko w 3 paczki, to tyle wysyłam.

oznacz moderatorów

izarga_pl
#8 Zapaleniec#

gdyby hurtownia dala radę spakować do 3-4 paczek to co z pozostałymi etykietami z managera, które w smarcie drukują się w ilości 11 szt?

oznacz moderatorów

darek_2055
#11 Animator#

dogadaj się z kupującym i wyślij wszystko kurierem

oznacz moderatorów

izarga_pl
#8 Zapaleniec#

rozmawiałem, nie chce się dogadać i powiedział ze wszystko ma pójść do paczkomatu

oznacz moderatorów